1 Haziran ‘ da Fidan Başaran ‘da Yaza Merhaba Çay Etkinliğindeydim.

1 Haziran  günü    Arnavutköy’de konağı olan sevgili  El İşlerim   blogger  sahibi arkadaşımız  Fidan Başaran ‘ın Çay etkinliğine davetliydim. Bu etkinlikte 25  kişi kadar  davetli vardı.Bu etkinlik sayesinde   yeni blogger arkadaşları ile   tanışmamıza  ve  önceden tanışmış  olduğum blogger arkadaşlarla  kaynamamıza sebep oldu.

Arnavutköyde Fidan Başaran’ın konağında gerçekleşen bu  etkinliğe katılmak  için sabah   10:30 gibi yollara düştüm. 13:00  başlayan etkinlik 17.30 gibi son buldu. Adres tarifini ilk olarak Emel ‘in Mutfağı  blogger  arkadaşım Emel ‘den aldım. Gerçekten çok güzel   bir tarif  verdiği için konağı  çok kolay  buldum. Konak tamamen   ahşap olup gerçekten 2.derece tarihi eser niteliğindeydi. Bu nedenle çok hoşuma gitti diyebilirim.

Bu çay etkinliğinde yok yoktu herşey vardı. Tüm davetliler geldikten sonra  sponsor firmalardan gelen pastalar  ve çaylarımızı  alarak masaya geçtik. ve blogger arkadaşlar ile sohbetler ettik. Pastalar   gerçekten güzeldi . Sponsor Firmalardan gelen   pastalar da vardı.Tarihi Sarıyer Börekçisi , Samsat Çig Köfte  , Akarca Çiftliğine özel zeytin  , Samsat İçli Köfte bulunmaktaydı.

Tabi bu sırada Fidan hn ‘ın da yapmış olduğu Salatalarda  gerçekten muhteşemdi.

ve  pasta ve kurabiyeleri de bazı blogger arkadaşlarımız lezzetli  kurabiyeler  ,kekler ve makaron yapmıştı . Bir Tatlı Molası  site kurucusu  Özlem’ ciğimin yaptığı bu güzel   makaronları , Minikabutik   ‘ün yapmış olduğu cupcakeleri  ,  Zencefil TasarımEvi    kurucusu Ümran’ cığımın  yapmış olduğu zencefilli kurabiyeleri ve Dondurma kurabiyeleri ise   Liz Sezer hn ‘dan  tatma fırsatımız oldu. Herapasta  ,  ise yaza  merhaba kurabiyeleri yaparak  , Pastaevi  cakepopsları yaparak   bu etkinliğe renk kattı .

Sponsor Firmalar sırasıyla  DoğadanLipton ,  Mumyak  ,  Saç nakım  ,  Coca Cola  ,  Akarca Çiftliği ,  HC  Hair Cair  , Duru  ,  Hacı Mustafa  , Aryıldız    firmalarıydı.   Fidan hn ve Filiz hn ‘ın misafirperverliği ise   gerçekten çok güzeldi.Bu etkinliği gerçekleştirdiği için gerçekten teşekkür ederim.

Liptondan Early Gerey Tea çayları    ve Dogadan da  Dokuzlu Çay   ve Büyülü Bohça   çayları  verildi.

HacıMustafa Lokumları da  ayrıca güzel lezzetliydi.   Türk kahvesinin yanında  yenilmek üzere   muhteşem tatlardaydı.

ve gıdalardan sadece bunlar yoktu Daha farklı tatlarda vardı.  Akarca çiftliğinden tadımlık zeytinyağı ,Coca Cola ‘dan  Sprite , Duru dan hem  yemek kitabı hemde mantarlı  makarna vardı.

Mumyaktan ise  çok güzek kokulu  bir  mum hediye edildi.

Yemekler  yenildikten  sonra    Düşler Butik Pasta ve Kurabiye  yapmış olduğu  2 katlı muhteşem  lezzetli yapmış olduğu  pasta ve ev yapımı  Limonatanın limonları  Portakal Diyarı   Finike den olup   Limonatayı tatlı dilli Fidan hn’ cığımızın  kendi ellerinden yapılmış olup    , bu lezzetli limonatayı  içerken  aynı zamanda  Fidan hn ,   gelen davetlilere  sponsorlardan gelen paketleri  yavaş yavaş  vermeye başladı.  Bu sponsor firmaları  vermiş oldukları paketler  ,    bloggerlara teslim edildikten sıra   çekiliş yapıldı.

Çekilişte    Apolena Home  Living   ‘dan bloggerlara makyaj çantası vardı. Bu makyaj çantalarından bir taneside bana çıktı .

 

Pempe Puantiyeden çok güzel  gül renkli  süs ise bir harikaydı.

HC hair Care  ile Saç bakım kremlerini almış olduk .Saç bakımı yapmaya özen gösterdiğim için bu   hediye edilen  saç bakım kremleri  ise çok hoşuma gitti.

Ayrıca yine Hr Hair Care ‘dan fuar davetiyesi de bulunmaktaydı.  Hakan Turistik tetsisilerinin  yazısını da yayınlamak isterim bu sırada 🙂

Mumyak ‘ın sarı gül şeklinde mumu ise gerçekten çok şıktı.

Kybeleşişli firmasından ise  Lazer Epilasyon vardı. Ve son olarak da   kurra ile dağıtılan sponsorlar hakkında bilgi vermek isterim.

Bu spor adları ise şu şekilde  :Ekokozmetik ,Huncalife,OtacıKybeleşişli, Hac Hair Care, Lipton , Keramika, Aryıldız Fresh Line Hakan Turistik  ,Cadence ,Artebella  Onur ödülleri için ; Mor Kaftan   bulunmaktaydı.

Başka gruplar için  başka sponsorlarda bulunmaktaydı. Bunlar ; Berrak Turşu , Dr Oetker,Cyrene ,Neva Color  ,Orkide Hareketi ,Revox ,Amir Teneke 

Fidan hn ın  yine arkadaşının göndermiş olduğu ETF Tekstil   Orjinal  Nike  tişörtları ile  hediyelerimiz son buldu. 🙂  Renk ise  benim şansıma gerçekten güzeldi.

Çekilişler  ile  tüm  blogger arkadaşlar  birbirinden güzel   hediyeler kazandılar.  Velhasıl bugün tam bir hediye  yağmuruna tutulduk. Tabi  bu sırada  Fidan hn ilede   fotograf çektirmeyi ihmal etmedim.

Tüm hediyeler  verildikten sonra tüm blogger arkadaşlar  ile    bir dahaki etkinliklerde   tekrar görüşmek  üzere vedalaşarak  konaktan ayrıldık. Bu etkinliği gerçekleştiren Fidan hn ve Filiz hn ‘a da ayrıca   çok teşekkür ederim.

Lezzet Tramvayi 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayi ile başlar 

 

 

 

 

48 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'1 Haziran ‘ da Fidan Başaran ‘da Yaza Merhaba Çay Etkinliğindeydim.' has no comments

Bu yazıya yorum yapan siz olun!


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.