B12 Eksikliginin Dayanılmaz Hafifligi

 

 

B12 Vitamini eksiliği bir vücudun alması gereken özellikli bir vitamindir.Bu sebeptendir ki  B12 Eksikliginin dayanılmaz hafifligi diye başlıkla belirtmek istedim. Bu konu hakkında yazı yazmamın sebebi  ise bayanları  ilgilendiren bir konu olduğu içindir.   Özellikle 35- 40 yaşlarındaki bayanlarda görülme ihtimali bulunmaktadır bu nedenle  bayanların bu konuya çok dikkat etmesi gerekmektedir.   

B12 eksikliği sonucunda üşüme, yorgunluk , halsizlik,   unutkanlık , anlama güçlüğü çekme , dikkat dağınıklığı gibi  problemlerle karşılaşılır. İleri yaşlarda  önemli ölçüde ilerlemeden  tahlil yaptırıp bir doktora danışmakta fayda var.  Bunu engellemenin  yolları ise sağlklı beslenmeye   gidiyor. Sağlıklı beslenip takviye olarak  doktor kontrolünde vitamin alındığı takdirde önlem alınmış olacaktır. Eğer bu  önlemler alınmadığı takdirde Alzheimer ile  karşı karşıya kalma ihtimal yüzdesi fazla olmaktadır.

 B12 yiyecek olarak düşünülürse sebzelerden  çok hayvansal gıdalarda fazla oranda bulunmaktadır.

 B12 Vitamini hangi Yiyeceklerde var   ?

Yumurta 

Yoğurt

Kırmızı Et  (  özellikle Kuzu eti  )

Peynir 

Balık  ( özellikle yengeçte çok fazla var )

Bol vitaminli  ve sağlıklı beslenmeli günler dileğiyle ……..

Lezzet Tramvayi

Lezzet Yolculuk Lezzet Tramvayi ile başlar    

9 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'B12 Eksikliginin Dayanılmaz Hafifligi' has no comments

Bu yazıya yorum yapan siz olun!


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.