Barış Manço Müzesi

Sömestr   tatilinde    müze gezilerimiz  hızlı bir şekilde devam etti. Müze ziyaretlerimizden biriside  Barış Manço Müzesi idi . İpek kızım  Barış Manço şarkılarını sevdiğinden , İpek kızımla bu müzeyi  5.kez ziyaret etmemize rağmen kuzeni ile de  tekrar gitmeye hayır demedi.  Sömestr tatilimizde Barış Manço Müzesini  yine yeniden  ziyaret etmiş olduk.:)

17

 7 ‘den 70 ‘ e  şarkılarıyla tüm   hayranlarını coşturan ve çocukları kendine hayran eden Barış Manço  ‘nun İstanbul Moda ‘da yaşadığı  ev ,  1 Şubat 1999 yılında   Barış Manço ‘nun aniden ölümünden sonra , 2010 yılında   Kadıköy Belediyesi  tarafından Barış Manço Müzesi  haline getirildi.

20

Barış Manço’nun  özel   hayatının geçtiği  evi  ziyaret ettiğinizde birden geçmişe dönmek zor olmuyor. Müzede , askere gitmeden  kesilen saçları , Kendi  özel yüzükleri , Avusturya’dan getirdiği piyanosu ,yerel giysilerinin sergileri , plakları , fotoğraf makinelerini görmek ve geçmişe yolculuk etmek için bu müzeyi ziyaret etmenizi  öneririm.

barıs

Ulaşımı kolay olan Barış Manço Müzesi  ‘ne  Rıhtım’dan yürüyerek 10 -15 dk. içinde gitmeniz mümkün  veya Kadıköy Rıhtım’dan tramvaya binerek   Moda ‘da   inip  3- dk  yürüme mesafesinde  ulaşabilirsiniz. Giriş  ücretleri de  yetişkin 6 lira   çocuklar 4 lira  . Pazartesi günlerinin  kapalı olduğu müzede  09:00 -17:00 saatleri  ziyaret  etmek mümkün .

22

Evet  bir  müze gezi  sonuna da  gelmiş olduk. Barış Manço Müzesi görselleri için  Lezzet Tramvayı Youtube Kanalını ziyaret edebilirsiniz .

Müze hakkında  Daha Detaylı bilgi istiyorsanız  Barış Manço Müzesi linkini tıklamalısınız. Evet bir mekan tanıtımınında sonuna geldik.Çocuklarımıza  eski değerlerimizi  tanıtmak ve  kaliteli bir gün  geçirmek isteyenlere    şimdiden barış dolu bir gezi  diliyorum.

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Adres: Yusıf Kamil Paşa Sokak No: 5 Moda, Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0216 337 94 13

 

152 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Barış Manço Müzesi' has 6 comments

 1. 05 Şubat 2017 @ 15:15 saadet uslu

  İstanbul’da görülmesi gereken yerlerden biri…Geçen gelişimizde yetiştirememiştik. Bakalım belki bir dahaki sefere artık

  cevap

 2. 06 Şubat 2017 @ 09:49 irem

  ben hala gidip görebilmiş değilim çok yakın olduğum halde halbuki çok da severim Barış Manço’yu ilk fırsatta gideceğim..

  cevap

 3. 07 Şubat 2017 @ 18:54 deryaninsporgunlugu

  Ne iyi yapmissi iz ben de çok severim Baris Mançoyu

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.