bodrum

Kurban Bayramında Bodrum Maceraları

bodrum

bodrum

Herkese merhaba ,

Uzun bir aradan sonra yine karşınızdayım.Bayram tatili için İstanbul dışında olduğumuz için ilk defa laptopumu yanıma da almadığımdan   sizlerden uzak kalmak durumunda  kaldım.Bayram dedikte genelde bayramlarda bayramlaşmalar olur , kurban kesimi yapıldıktan sonra  tüm akrabalar  biraraya gelir  sohbetler  derken bayram bu şekilde bitmiş olur. Bizimde genelde tüm akrabalar İstanbul dışında olduğu için  uzun bayramları fırsat bilerek uzun tatilleri değerlendirme aşamasında oluyoruz. Genelde çalışan insanlar için  bu  uzun tatilleri  değerlendirmek   insanlara daha cazip geliyor.

İşte bizde bu tatili değerlenmek amaçlı bu Kurban Bayram için önceden yapılan  bir planımız yoktu fakat 2 hafta içinde ani karar verip 2 aile Bodrum ‘ a  yola çıktık.Gittiğimiz yer ise Bodrum Göltürkbükü idi . Türkbükü koyundan sonra gelen Göltürkbükü mükemmel bir yerdi .Özellikle koyları mükemmeldi.Yeşillik ve mavi bir arada kullanılmış bir doğa harikası diyebilirim. Yani içimden bir ses dedi ki ; burada yaşayanlar çok şanslı deniz var , yeşillik var. Önceden Bodrum’a gittiğimde yeşillik yok derdim.Meğer Bodrum’daki tüm yeşillikler Göltürbük’ ünde toplanmış. Sonra İstanbul ‘daki trafik , gürültü , ulaşımı düşündüm. İstanbul ‘da  ne kadar dünya güzellikleri olsada zor bir şehir . İstanbul’da yaşamak bir yandan çok güzel ,  bir yandan da insan ömrünü yarıya düşürüyor.

Neyse 5 günlük tatilimiz hem eğlenceli hemde çok keyifli geçti diyebilirim. 3 senedir gitmek isteyipde gidemediğim fakat bu tatilde kesinlikle uğramaya karar verdiğim yer ise özellikle arkadaşıma ait olan otel  ve denizi mükemmel bir yer olan belde. Neresi mi ORTAKENT beldesinde GÜZEL OTEL .

Ortakent ‘ de her ne kadar otelde kalmasakta cafesini ve plajını kullanarak büyük bir keyif aldığımız bir yer oldu ve bu sayede 28 sene sonra karşılaştığım ilkokul arkadaşım Cahide’ yi de görmüş oldum . İlk karşılaşmamış değişik ve hoş oldu. 28 senenin hasretini yaptıktan sonra o günü denize de birlikte girerek güzel geçirdik. Güzel Otel hakkında detaylı bilgi almak isterseniz  otel linki  tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer anlatacağım yer ise Bodrum Askeri kamp .Tabi bu kampa giriş askeri kart ile olduğu için arkadaşlarımızı kampa sokmak için epey bir uğraşı verdim. Sonunda başardım ve komutandan izin aldım. ve böylece kampta arkadaşlarla birlikte 3 günlük güzel bir tatil yaptık.

Diğer anlatacağım yer ise çocuklar ile birlikte gittiğimiz yer   Bodrum Kalesi. Bayramın üçüncü günü hava yağışlı olduğu için Bodrum Kale turu yapmaya karar verdik.Kale turu da gerçekten güzeldi.Bodrum ‘a her gelen kişinin Bodrum Kalesini ziyaret yapması gerekir diye düşünüyorum.Bodrum kalesine gitmişken Su altı Arkeoloji Müzesini de görmeden gelmeyin derim. Müze ile ilgili ayrıntılı bilgileri Müze linkini tıklayarak   bulabilirsiniz.

Aslında biraz vaktimiz olsaydı, Bodrum pazarını dolaşmak isterdim. Fakat   tatil sonu gelmişti.Bayram dönüşü trafiğe kalmamak için ne kadar erken yola çıksakta tam 16 saat sonra İstanbul ‘da  olduk.Yolculuk çok uzun geçmesine rağmen ,  tatil çok güzel olduğu için  kaç saatte geldiğimizi bile farketmedik.

Yani bu tatilden çıkardığımız sonuç ise  tatile keyif alabileceğin  ve  kafadengi arkadaşlar ile çıkmak  olduğuydu.Gerçekten keyifli bir tatildi.

 Sözlerime , Mazhar Fuat Özkan ‘ın Bodrum Bodrum şarkı sözleri ile noktalıyorum…

Bodrum Bodrum

Nasıl anlatsam
Nereden başlasam
Mmmmmmm

Bodrum Bodrum

Duygu, biraz duygu
Bütün isteğim buydu
Biraz deniz, biraz uyku
Bütün isteğim buydu

Bodrum Bodrum
Bodrum Bodrum

Nasıl anlatsam
Nerden başlasam
Kaç kişiydik o zaman bak
Kaç kişi kaldık şimdi

Bodrum Bodrum
Bodrum Bodrum

Sevgiyle Kalın .

Lezzet Tramvayi

68 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Kurban Bayramında Bodrum Maceraları' has 2 comments

 1. 24 Ekim 2013 @ 05:43 evde yazar

  Bodrum’a nedense hiç yolum düşmedi, ama sizin de anlattığınız gibi bu cennet köşeye ilk fırsatta gitmek şart oldu artık:)

  cevap

  • 24 Ekim 2013 @ 11:05 Kepi

   Kesinlikle gidilmesi gereken bir yer.Kesinlikle tavsiye edilir. 🙂

   cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.