Genel

Dikenli İncir hakkında

Dikenli İncir

Dikenli İncir

DİKENLİ İNCİR  HAKKINDA 

Sizlere bu yazımda  Dikenli incir meyvesinden bahsedeceğim.

ilk defa  seneler  önce Antalya ‘ ya şelalere gittiğimizde   kapı önündeki seyyar satıcıların  satarken gördüm. O günden beri Her Antalya ‘ ya gittiğimde  Dikenli İncir yemeden dönmem.

Dikenli incir aslında Adana ve Mersin’e has bir meyvedir.Birden fazla yararları bulunmaktadır. Sindirim sistemini rahatlatır.Şeker hastalıklarına birebirdir. Kolesterol oranını düşürür. Kabızlığa karşı birebirdir.Tok tutar ve  yemeklerden alınan yağın  vücut tarafından emilimini arttırır. Bu özellikleri ile  diyette olan kişiler içinde faydalı bir besindir.

Akdeniz ikliminde yetişen Dikenli incirde C vitamini  bulunmaktadır. Dikenli olduğu için elimize battabileceği için yerken dikkat etmek gerekir. Genelde soyularak yenilebilen bir meyvedir. Kendiliğinden yetişen bir meyve olduğu için hormonsuz ve organik meyve olmasıyla birlikte  Yemeklerden sonra yenildiğinde mideyi rahatlatan bir meyvedir.

Aradığınız Lezzetler   LEZZET TRAMVAYI nda
Bol lezzetli Günler Dileğiyle ,

 

17 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Dikenli İncir hakkında' has no comments

Bu yazıya yorum yapan siz olun!


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.