lions-logo

Faruk Saraç Ödül Töreni

lions-logo

lions-logo

Her ne kadar  yemek sitem olmasından ötür yemek  ile ilgili  etkinlik de değişik etkinliklere de katılmaya başladım. İşte bu etkinlikleri  zaman zaman sizler ile paylaşmaya çalışacağım.

Dün Ethemefendi Lions Kulubu’nun daveti üzerine   Caddebostan Vaniköy Lions kulubu’nün hazırlamış olduğu  Büyük Kulup te   düzenlenen  FaruK  Saraç Ödül Töreni ne katıldım.  Benim için farklı bir deneyim oldu diyebilirim.Plaket törenini  adım adım anlatan  20 senedir Lions Kulubunde üye olan   Sema hn ‘a da buradan  çok teşekkür ederim.

Bu töreninin amacı ise şu şekildeydi.  Caddebostan Vaniköy Lions Kulubü her yıl Şubat ayında Türkiye  ‘nin tanıtımına ,insan sağlığı ve  eğitimine katkıda bulunan sanatçı veya iş adamlarına  ÜLKEMİZE ve İNSANLIĞA HİZMET ÖDÜLÜ adı altında bir şükran plaketi verirmiş. Bu senede  senelik araştırmaları sonucunda insanların eğitimine katkıda bulunması nedeniyle  Faruk Saraç ‘a  plaket vermeyi uygun buldu. Neden Faruk Saraç diye bir soru  sorulabilir   diye düşünüyorum .

Faruk Saraç ‘ın kısaca Bursa ‘ da açmış olduğu  Moda Tasarım Yüksek okulu ve  İstanbul Fatih ‘te açmış olduğu Tasarım  Akademisini açması ve burda çocuklara burs ile eğitim vermesi   Vaniköy Lions Kulübunun  Faruk Saraç ‘a bu sene ödül vermesindeki etken diyebilirim.

Şimdi biraz ödül töreninden bahsetmek istiyorum. Lions Kulubu tam bir Atatürkçü ilkelerine bağlı bir dernek .Ödül Tören  kokteyl ile başladı. Sonra tören ,  ilk olarak  saygı duruşu   ile devam edildi. Anadolu yakasındaki Lions kuluplerinin Başkan ve Yönetmenlerine hoşgeldin  karşılaması  ve sonra Faruk Saraç ‘ın   konuşması  ile   son buldu .2 saatlik  bir  sunum ve konuşmalardan sonra 14 Şubat Sevgililer Günü   nedeniyle şiirler okundu. Tüm gelen misafirlere   tepside  küçük hediyeler dağıtıldı. Ve son olarak   açık büfe de  çay ve kahve eşliğinde pasta çörekler  ikram edildi.tören son buldu.

Bugün benim için değişik bir gündü. Gerçekten  ülkemiz ve insanımız  için faydalı hizmetler yapan  kişilere bu şekilde onur plaketi verilmesi bile  az geliyor diyebilirim.

Umarım ;  ülkemizin toplumun refahı ve yücelmesi için başarılı çalışmalar yaparak Türkiye ‘nin kalkınmasına faydalı olması için   daha nice işadamları ve   ve büyüklerimiz    bu tür hizmetler verir.

Sağlıcakla Kalın

Lezzet Tramvayi 

 

 

97 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Faruk Saraç Ödül Töreni' has 11 comments

 1. 11 Nisan 2015 @ 15:10 gülten Özdemir

  Çok mutlu olduğunuz çok belli. oluyır.Etkinlikler her zaman güzel ve keyifli oluyor.Sevgiler

  cevap

  • 12 Nisan 2015 @ 12:07 Kepi

   Gülten hn evet EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERİYORUM EĞİTİME KATKISI OLANLARIDA SAYGIYLA bakıyorum Sevgiler 🙂

   cevap

 2. 11 Nisan 2015 @ 15:24 Kezban Güleç

  Yemek dışında farklı ve güzel bir etkinlik olmuş.Sevgiler…))

  cevap

  • 12 Nisan 2015 @ 12:06 Kepi

   Değişik etkinlik davetlerini hiç kaçırmıyorum Sevgiler 🙂

   cevap

 3. 11 Nisan 2015 @ 16:19 birgül erdoğan

  Harika. Gerçekten ne olursa olsun bir güzelliği bir adım ileriye taşıyan katkı da bulunan herkese bir teşekkürü onure etmeyi alışkanlık haline getirmek gerek.
  Kutluyorum imkanı olanlara örnek olmasını diliyorum.

  cevap

  • 12 Nisan 2015 @ 12:06 Kepi

   Eğitim şart bencede Birgülcüm Sevgiler

   cevap

 4. 12 Nisan 2015 @ 11:49 Emel Yılmaz Akan

  Ne güzel bir etkinlik olmuş.
  Yalın ,sade ve keyifli.
  Kalemine sağlık.
  Sevgiler tatlım.

  cevap

  • 12 Nisan 2015 @ 12:05 Kepi

   teşekkürler Emelcim 🙂 Sevgiler

   cevap

 5. 12 Nisan 2015 @ 18:09 renkli pasta sepeti

  Aracılığınızla ben de onur plaketi alanları kutluyorum..:))

  cevap

  • 13 Nisan 2015 @ 11:24 Kepi

   Teşekkürler 🙂

   cevap

 6. 13 Nisan 2015 @ 15:24 elitstilcom

  güzel bir etkinlik, ödüller motive edicidir her zaman

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.