Fıccın Lezzet Tramvayi

FICCIN ( Çerkes Lokantası )

Fıccın Lezzet Tramvayi

Pazar günü sabahtan Beyoğlu turuna gitmiştik. Sabahları Beyoğlu hem tenha oluyor hemde çok güzel oluyor diyebilirim. İstiklal caddesinin  tarihi  binaları  beni hep çekmiştir.Beyoğlu ‘ nda hiçbir şey  yapmasanız bile  İstiklal caddesinde yürümek bile insana bir haz veriyor. Beyoğlu ‘nun bir diğer özelliği de herkese hitap etmesi.

 Meraklarımdan bir tanesi de  gittiğim yerlerde yöresel yemeklerin bulunduğu cafe ve lokantalarda yemek yemektir. Gideceğim yerleri önceden belirler .  Belki bir ay belki 3 ay  ama kesinlikle giderim.

Şimdi sizlere  hazır Beyoğlu’na gitmişken Çerkes arkadaşım (Zafer Çelik),tavsiyesi üzerine  bir çerkes kızı olarak  6 senedir  sürekli gitiğim bir  mekandan sizlere bahsedeceğim.

Bu lokantanın adı FICCIN  .  FICCIN  bir çerkes lokantası.

Fıccın Lezzet Tramvayi

Fıccın Lezzet Tramvayi

 Fıccın bir çerkes ailenin kurmuş olduğu  şirin  bir  lokanta . Fıccın  ‘ da çerkes yemekleri haricinde  türk yemekleride servis bulunmakta.  Çerkes yemeklerini gerçekten seviyor iseniz  FICCIN   lokantaya  mutlaka uğramanız  lazım. FICCIN yemeden  lokantadan çıkmayın derim .  Fıccın ,  türk yemeklerinden kıymalı pideye benzeyen bir yemek türü. Tabi  ki mantının da  ayrı bir  tadı var. Mantılardan özellikle  en çok sevdiğim Patatesli mantı . Restaurant ‘a her gittiğimizde  ilk sorduğumuz  yemek Velibağ olmuştur. Ama sipariş ile yapıldığı için  senelerdir gitmeme rağmen   ( siparişte vermediğim için )  🙁 Velibağ  ‘ı Fıccın’ da yemek  kısmet olmadı. Velibağ ,   patatesli  gözlemedir.Velibağ yemeğini  eskiden annemde yapardı.Ama yapılması çok zahmetli ve yorucu olduğu için artık  kendini emekliye ayırdı.

Fıccın Lezzet Tramvayi

Fıccın Lezzet Tramvayi

Yöresel yemekleri sevdiğim için Beyoğlu’na gittiğimiz zamanlarda  bu lokantaya uğramadan ayrılmayız.

Yöresel yemek , yemekten hoşlananlar için tavsiye edebileceğim  ideal bir mekan türüdür.

Lezzet Tramvayi  

Lezzet Yolculuk Lezzet Tramvayi ile başlar.  


Adres :

Fıccın Restaurant

İstiklal cad. Kallavi Cad. No :13/1 Beyoğlu

Tel : 0 212  2933786

100 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'FICCIN ( Çerkes Lokantası )' has no comments

Bu yazıya yorum yapan siz olun!


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.