Lezzet Tramvayı Truvada

Gezelim Görelim ( Truva )

Bu haftasonu bir kaçamak yaparak Çanakkele’ye  gittik. Piknik ,deniz ve Truva’ yı bir  hafta sonuna sığdırmayı başardık fakat çok yorucu oldu diyebilirim.

Seneler önce Çanakke’ye iş için gittiğimden  ve çok güzel vakit geçirdiğim için  yeri çok ayrıdir bende . Truva ‘ ya Seneler önce iş arkadaşlarım ile gitmiştik. Şimdi her Çanakkale’nin  adı geçtiğinde kızımı da buraya götürmeliyim  düşüncesi vardı ve bu sefer  Çanakkale  gidişimizde kısa da olsa  Truva ‘ya da uğramış olduk.Tahmin ettiğim gibi kızımında çok hoşuna gitti.

 Truva hakkında kısaca bahsetmek gerekirse ; Truva  Çanakkale ile Ezine yolu arasında  bulunan Tevfikiye Köyünde bulunmakta.Truva hakkında daha detaylı bilgi edinmek http://www.turkcebilgi.com/ansiklopedi/truva adresindeki  makaleyi okumanızı tavsiye ederim. Truva Atının olduğu yere kostümlü fotoğraf çekimleri yapmak için yer açılmış . Kostümler ile birlikte  fotoğraf çekimi ücreti  1 fotoğraf 10 lira . Turistlerin ve çocukların ilgi odağı olduğu için kalabalıktı. Fotoğraf çekimini gerçekleştirdikten sonra Truva’dan ayrıldık.

 Truva ya  sabah  erkenden  gitmemize rağmen   turistler nedeniyle çok kalabalıktı. Giriş ücretleri  Öğrenci 15 lira Büyük  20 lira  Çocuklar ücretsiz. Otoparkı mevcut.

Çanakkale’ ye  gittiğiniz zaman  kısada olsa Truva’ya uğramayı ihmal etmeyin.

Sevgiler

Adres :  Ezine Yolu . Tevfikiye Köyü

50 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Gezelim Görelim ( Truva )' has no comments

Bu yazıya yorum yapan siz olun!


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.