Kadıköy ‘de Döner nerede yenir ? Tabi ki Boa Döner ‘de

Dönerin tarihçesini bilen var mıdır ? Ben kendimi bildim bileli döner her yerde var. Bugün sizlere  , Türk mutfağının vazgeçilmezi  , Türk halkının  severek yediği , günlük koşturmalarda ,büfelerde ayaküstü  yediğimiz yiyeceklerden bir numara olan ve lavaş arasında-porsiyon olarak , insanı kendinden alan bir lezzeti olan Döner Mekanından bahsedeceğim .Bu mekan Boa Döner .

doner3
3 yıldan beri Kadıköy HalitAğa caddesinde   yer alan  ve son 20 gündür  konseptini yenileyen  Boa Döner Kadıköy, de kullanılan et  Çanakkale Biga ‘dan geliyor.Özenle etlerin kesilmesi ve baharatlarla marine edilip  yaprak şeklinde kesilmesi  ile elde edilen döner , dönersever  müşterileri ile   buluşuyor. Döneri  Porsiyon et döner   ve Pilav üstü  Döner şeklinde yemek mümkün . Fiyatları ise günün koşullarına göre    değişim göstermekte.

doner2

Bu mekanda  , Kırmızı et Döner haricinde tavuktan da yapılan  döner  bulunmakta . Tavuk Döner Fiyatları ise  11 ve 13  lira şeklinde.   Menüde ayrıca  aperatif olarak  lezzetine doyamayacağınız  mozeralla çıtır  peynir ve  soğan halkasıda var.Aperatif Fiyatları ise  6 ve 7 lira arasında. Benim Favorim    porsiyon et döner  ve aparetifler  oldu. Lezzeti  gerçekten müthişti.

doner6

  Dönerin  kesimi  ise Aydın Usta ‘ya  ait. Fotoğraflar ve videosu ile Boa Döner  karşınızda  🙂

Sezen Aksu ‘nun  İstanbul Şarkısını  ,   kendi kanımca Döner bazlı değiştirdiğimizde  ise   Döner Döner Olalı hiç böyle döner görmedi   misali  , Bu lezzetleri   tatmak için henüz geç kalmadınız. Bu lezzeti bozmayacağını düşünürsek  Number One olmaya  aday bir yer  . Şimdiden    gidenlere  afiyet olsun 🙂

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar  

BOA DÖNER 

Kadıköy Merkez Mahallesi

Halitağa Caddesi, No 6, Kadıköy, İstanbul

Tel : +90 216 330 32 22

345 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Kadıköy ‘de Döner nerede yenir ? Tabi ki Boa Döner ‘de' has 10 comments

 1. 15 Kasım 2016 @ 15:56 saadet uslu

  Döneri ben sevemedim bir türlü..Ama evin erkekleri bayılıyorlar. Dışardaki yemek tercihlerinde en birinci….

  cevap

  • 15 Kasım 2016 @ 17:24 LEZZETTRAMVAYI

   Sadet hn merhaba ,Döner sevmeyen birisi olarak bu doneri yedim gerçekten çok lezzetli geldi tavsiye ederim

   cevap

 2. 15 Kasım 2016 @ 18:23 lerzan

  nefis gözüküyor
  İstanbula geldiğimde gidelim 🙂

  cevap

 3. 15 Kasım 2016 @ 22:34 Birgül

  Boa döner tam bana göre bir yermiş. Bayılırım dönere Afiyetler olsun canım.

  cevap

 4. 16 Kasım 2016 @ 09:24 deryaninsporgunlugu

  Resimler gerçekten cok istah açici.

  cevap

 5. 20 Kasım 2016 @ 23:59 Filiz Şahin

  Öneriniz için çok teşekkürler.Kadıköy’e gidince deneyeceğim mutlaka ♥

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.