Kadıköy ‘ de Közde Kahve nerde İçilir ? Tabi ki Kadıköy Tiryaki Cafe ‘de

tiryaki-cafe

Kahvekolik  olmamdan mıdır bilmiyorum ama   gün  içinde kahve  içmeden  yapamıyorum.  Kahvenin  içilmesine sağlık açısından   baktığımızda ; Doktorlar  günde 2 tane içilmesini uygundur diyor.  Ayrıca ; günde   2 Türk fincanı   içmek   yüksek tansiyonda yapabiliyormuş.Tabi bu bünyeye göre değişiyor  demem  daha uygun olur.Tek kahve fincanı ile günü sonlandırmak bence en mantıklısı . Siz  bu konuda ne düşünürsünüz bilemem ama  ben  Büyük karton kutularda  verilen  kahvenin keyfini  nedense  hala  yaşayamıyorum. Bana ağır geliyor. Ama  Türk kahve fincanı ile  kahve içincede    bende akan sular  duruyor  desem.:)

Türk Kahve dedik  de nasıl kahve   içmeyi seversiniz? derseniz   Közde Kahve   ilk tercihimdir derim. Peki Kadıköy ‘ de Közde Kahve nerde İçilir ?dediğimizde  ise Közde kahvenin alasını yapan bir  kahve  mekanı olan  ve Kadıköy Balıkçılar  Çarşısında  yer alan  Tiryaki Cafe , diye cevaplar duyuyor gibiyim. 🙂

tiryaki3-800x533

Kısaca ; Tiryaki Cafe ‘nin   hikayesinden bahsedersek ; 2003 yılında   4 kattan oluşan bu cafe de kahve Kuru kahveci Mehmet Efendi  ‘den temin ediliyor. Közde kahve yapıyoruz da neden falda baktırmıyoruz ? diye düşünen cafe sahipleri, Anadolu yakasının ilk fal cafesi olma özelliğinide getirmiş. Her mevsim  gidebileceğiniz bu mekanda ,teras katında nargile  keyfi yapmanızda mümkün.

Huzur dolu  bir mekanda arkadaşlarınızla  sohbet ederken  , sıcacık közde kahve yudumlamak isterseniz Tiryaki Cafe ‘ ye uğramayı ihmal etmeyin bence  .

Tiryaki Cafe Kadıköy  

Cafeağa Mah.Muvakkithane cad.No : 39  Kadıköy  

Tel :0216 414 85 83 

 

Sevgiyle Kalın 

Lezzet Tramvayı  

170 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Kadıköy ‘ de Közde Kahve nerde İçilir ? Tabi ki Kadıköy Tiryaki Cafe ‘de' has 8 comments

 1. 11 Kasım 2016 @ 12:54 yeşimlehertelden

  Kadıköy’de Park Cafe’de içmiştim közde kahveyi ben de.Mühürdar Caddesi’nde Park Cafe.
  http://yesimlehertelden.blogspot.com.tr/2015/12/kozde-turk-kahvesi-ictiniz-mi-hic.html
  yazısını bile paylaşmıştım.En sevdiğim Türk Kahvesi yapılış şekli…Közde kahvenin tadı bir başka..

  cevap

 2. 13 Kasım 2016 @ 18:28 Kezban Güleç

  Kadıköy de kahve içmeyeli yıllar oldu, çok özlemişim. Tiryaki Cafe de inşallah bir kahve içebilirim.

  cevap

 3. 14 Kasım 2016 @ 10:01 irem

  Türk kahvesi çok aradığım bir şey değil ama mekanı biliyorum Kadıköy’de :-))

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.