Kadıköy Gençlik Sanat Merkezi Açılışındaydım

Dün çok anlamlı bir geceye  katıldım.Bu gece  Kadıköy  Gençlik  Sanat Merkezi açılışı adı altında Cumhuriyet Gecesi idi. Kızım  İpek ‘ inde yer aldığı  Çocuk Keman Orkestrasının  kulağa hoş gelen klasik şarkılar eşliğinde   Kadıköy  Gençlik Sanat Merkezi  ‘nin açılışı yapıldı.

Açılışa  trafikten ötürü     erkenden  gitmemiz sayesinde , tüm  hazırlıkları adım adım takip etme şansını yakalamış oldum. Kadıköy Belediyesi  , gerçekten müthiş çalışıyor.  Açılışta tanıdık simalarda bulunmaktaydı. Kimler  vardı derseniz , En başta Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu  ,  Chp milletvekilleri  ile birlikte tiyatro sanatçılarının  başında  yıllarını öğrencilerine adamış olan tiyarocu Müjdat Gezen ,Enis Fosforoğlu  ve   Kayhan Yazıcıoğlu  bulunmaktaydı. Müzik Okulu Bahçesi, tam ana  baba günüydü  ve  Tüm Kadıköy’lüler buluşmuştu.

sanat1

Önceden okul  olan bu   tarihi köşk, restore edilip, sanat okulunda   müzik ve drama üzerine    çeşitli atölyeler olacağını  söylemek istiyorum.Müzikte perküsyon, ud,bağlama ,keman ,piyano üzerine   birçok atölyeler ve  drama atölyeleride  yer  alıcak.  Okulda  ayrıca  kitaplık,  dinlenme odası , sanat galeriside bulunmakta  . Okula kayıtlar 24 Ekimde başladı ve 4 Kasım ‘a  kadar devam edecek.  7 Kasım ‘da  ilk eğitimine başlayacak. Saatleride hafta  içi  16:00 -20:00 ve hafta sonu   ise  10:00 – 20:00 arası olacak olan okul , Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmek için bence güzel bir fırsat.

Açılış yapıldıktan sonrası,açılışta   buluşan  Kadıköy’ lüler  ,  sanat okulunu   büyük bir zevkle gezdi.Tabi biz orkestra velileri de tam kadro  açılışta yer aldık. Bu güzel geceyi fotoğraflar ile    anı haline getirdik.Bu fotoğraflardan  birkaçını sizlerle paylaşıyorum.

sanat4

Chp Milletvekili  Gürsel Tekin ile  fotoğraf olmadan olmaz dedik Orkestra velileri  ve  bendeniz Lezzet Tramvayı 🙂

sanat2

Bu sırada  kızım İpek ,kokteyl  sırasında  bana  heyecanla  koşarak geldi .” Anne   arka bahçede  çok ünlü bir  tiyatrocu var  .onunla  fotoğraf çektirmem lazım dedi “ . Kızımın , ilk defa böyle  bir heyecanlandığına tanık oldum. Sonradan  ünlü  tiyatrocunun Kayhan Yazıcıoğlu  olduğunu  gördüm. Tabi fotoğraf çektirmek şart oldu 🙂

kayhan

İpek kızım  orkestra arkadaşı Ece ile   birlikte  iken 🙂

ece

Müziksever   İpek kızım , Anneanne ve dedesi ile birlikte  fotosuz asla olmaz değil mi 🙂

sanat3

Eğitim Şart diyerek Kadıköy Belediyesinin   son  açılışı olmayacağını  ve  bundan sonra  birçok   eğitim odaklı açılışlar yapacağı bilinciyle gecenin sonuna gelmiştik. Gecenin  sonunda , Gençlik ve Sanat  Merkezinden, Evlerimize   yüzlerimizde  tebessüm bırakarak ayrıldık.Bu güzel proje için Kadıköy Belediyesini yürekten kutluyorum.

Kadıköy  Gençlik Sanat Merkezi ‘nin  açılış  görüntülerine LEZZET TRAMVAYI  Youtube  Kanalından  seyredebilirsiniz.

Başka bir mekan tanıtımında buluşmak üzere ,

Sevgiyle Kalın 

Lezzet Tramvayı  

241 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Kadıköy Gençlik Sanat Merkezi Açılışındaydım' has 6 comments

 1. 27 Ekim 2016 @ 16:01 Evde Yazar

  Çok güzel, böyşe haberlerle insanın içi açılıyor. Güzel kızınızı da ayrıca tebrik ediyorum:)

  cevap

  • 28 Ekim 2016 @ 19:06 LEZZETTRAMVAYI

   Evde yazar bir Kadıköylü olarak sizinde orda olmanız lazımdı aklımada geldiniz yani 🙂 evet gerçekten güzel haber bence Ayrıca teşekkür ederim 🙂

   cevap

 2. 28 Ekim 2016 @ 07:37 saadet uslu

  çocuklar ve klasik müzik. Ne kadar güzel. Tebrik ederim hem kızınızı hem de arkadaşlarını:))))

  cevap

 3. 01 Kasım 2016 @ 18:46 deryaninsporgunlugu

  Tebrikler cocuklara yapilan yatirim en degerli olandir. Sevgiler.

  cevap

  • 02 Kasım 2016 @ 19:13 LEZZETTRAMVAYI

   Derya hn elimizden geldiğince ugrasıyorumm hersey çocuklar için

   cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.