Kadıköy’de Yöresel Yemek Nerede Yenir ? Tabi ki Otantik Anadolu Yemeklerinde

Geçen  gün   öğlen yemeğinde ,  tadım için   Kadıköy ‘de  Otantik Anadolu Yemeklerindeydim. Anadolu’nun yemekleri  ayrı bir lezzetli diye düşünüyorum. 1998  yılından beri açık olan  Otantik  Anadolu Yemeklerinin   bende ayrı bir   anısı vardır  hep. 2000 li yılların , İş arkadaşlarımla iş çıkışı ,  Hıngal  ( Patatesli Mantı ) yemeğe gitmek için can atardık.   Benim bir Çerkes kızı olmamdan mıdır  bilmiyorum  , mantıya  özellikle patates mantısına ayrı  bir ilgim var.Ayrıca,restaurant’larda otantik dekor hep hoşuma gitmiştir. Otantik Anadolu Restaurant ‘ın dekorasyon     açısından diğer restaurantlara göre fark attığı belli  olmakta.

Tadım yemeğinde , masaya o kadar çeşit geldi ki  , büyük bir haz  alarak   yemekleri yemeye çalıştım. Tadım ilk olarak Sivas ‘ın özel  yöresel çorbası Yuvarlama Çorbası ile başladı.Bu sırada   Yuvarlama Çorbası, bol baharatlı ve   bulgur köfteleri ile harmanlanmış  bir  çorba çeşidi.

otantik7

Sonra   Keşkek , Kıymalı İçli  Köfte ve Hıngal   ( Patatesli  Mantı )  ve Karışık  Gözlemenin yer aldığı   bir tabak  yemeği  geldi. Tabağa bakarken bile gözünüzün doyması  olağan 🙂

otantik

Otantik  Restaurant‘ın karşısında ise   gözlemeyi   yapan  bayan  ile karşılaşıyorsunuz. Gözlemenin her çeşidinden sipariş edebileceğinizi  söyleyebilirim. Kıymalı,  patatesli,  peynirli  ve  karışık   gözleme. 

otantik4

Tabi yemek yedik  ama tatlısız olur mu ? Tabi ki olmaz.

otantik1

İrmik helvasının tadına doyum olmuyor bende söylemesi Hazır tatlı söylemişken benim içinde  yanında bir çay içersiniz  artık 🙂  Şimdiden afiyet olsun.

Lezzet Tramvayı Youtube Kanalımdan  Otantik yemeklerine ulaşabilirsiniz.

Otantik Anadolu Yemekleri  
Caferağa, Muvakkıthane Cd. 24/A, 34710 Kadıköy
Sevgiyle Kalın 
Lezzet Tramvayı 
Lezzete Giden Yolculuk  Lezzet Tramvayı İle Başlar 

256 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Kadıköy’de Yöresel Yemek Nerede Yenir ? Tabi ki Otantik Anadolu Yemeklerinde' has 8 comments

 1. 28 Kasım 2016 @ 08:10 aslı

  Gözlemeye hayır diyemeyen bir insanım resmen (:

  cevap

 2. 28 Kasım 2016 @ 10:36 irem

  sık sık gittiğim bir yer kadıköy ama burayı hiç bilmiyordum iyi oldu denerim bir gün..

  cevap

  • 28 Kasım 2016 @ 12:51 LEZZETTRAMVAYI

   İrem hn evet müdavimiyim ben gitmeye deger bir mekan

   cevap

 3. 10 Aralık 2016 @ 18:46 merveninevinden

  ooo gözleme mii nefiisss

  cevap

 4. 15 Aralık 2016 @ 18:51 deryaninsporgunlugu

  Cok güzel yemekler. Anadolu mutfagi baskadir

  cevap

  • 16 Aralık 2016 @ 04:26 LEZZETTRAMVAYI

   aynen öyle Derya hn yöresel yemek ve Anadolu yemeklerı benım ıcın vazgecılmezdır 🙂

   cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.