Kozyatağı Sosyetik Köfte Ekmek

Asıl mesleği Ekonomist olan ve Gastronomi Turizm Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Levent bey, merakından ötürü ,3 sene önce Kozyatağı’nda  köfte üzerine  güzel bir mekan açıyor. Bu Mekan  SOSYETİK  KÖFTE EKMEK 

Köfte sever birisi olarak bu mekandan davet  geldiğinde ve köfte üzerine olduğunu  duyunca çok sevindim.Ayaküstü de olsa ekmek arası köfte yediğim çok olur. Köftenin tabi lezzetli olması gerekir. Her yer de  ise  köfteyi  yemem, çünkü burada et kıyması  çok  önemli . Levent Bey etlerin   Çanakkale’den geldiğini söylemekte.

Birazdan mekandan bahsedeceğim.Mekanın ilk  önce    merkezi yerde olduğu görülüyor. Havaların güzel  olduğunda dışarı mekanında masalar mevcut. Bu köfteleri yapan  şefimiz ise okuldan olmadığını ve alaylı olduğu  öğreniyoruz. Gerçekten elinin  lezzetinin köfteye geçtiği belli. Köfte dedikte mekanda tam 21 çeşit köfte çıkarttıklarından bahsediyor Levent Bey.Biz gittiğimizde masaların  kurulup bizi beklediklerini  görüyoruz. Sonra mekana gelen davetliler  tamamlandıktan sonra  ,  masada köfte  çeşitlerinin akınına uğruyoruz.

kofte2

Masada neler  neler var . Sırasıyla şu şekilde :

ggg

Fıstıklı  Köfte , Kaşarlı Köfte , Sade Köfte ve bu tarza benzer köfteler dışında   Köfteli Pizza, Köfteli İskender, Beğendili Köfte , Sebzeli Köfte  ayrıca  mercimek çorbası ,  piyaz, salata , fesleğenli ayran,mantı   tatlılardan ise   profiterol   bulunmakta.  Benim Favori Yemeklerim  ise  Köfteli Pizza ve Köfteli İskender  oldu. Yediğinizde ağzınızda lokum gibi eridiğini  hissediyorsunuz.

kofte1

Lezzetlerin görselliğini  ve  Sosyetik Köfte Ekmek  Mekan Sahibi Levent Bey ‘in konuşmasını dinlemek  için Lezzet Tramvayı  You tube Kanalına giriş yapabilirsiniz. Hazır girmişken yeni postların size mail olarak gelmesini  gelmesini  istiyorsanız  kanala  ABONE olmayı unutmayalım lütfen.

Sosyetik Köfte Ekmek  gerek ulaşım açısından, gerek lezzetleri açısından çok beğendiğimi söyleyebilirim.Sizlerinde bu güzel lezzetleri  tatmanız için   bu adrese  gitmeniz yeterli.

Başka bir mekan tanıtımında  görüşmek üzere  ,

SOSYETİK  KÖFTE EKMEK 

Adres bilgileri
Bayar Cad. Şakacı Sok. No:14/A
Kozyatağı – Kadıköy
İSTANBUL
Telefon: 0216 386 30 51

Sevgiyle Kalın

Lezzet Tramvayı

Lezzete Giden Yolculuk  Lezzet Tramvayı İle başlar  

181 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Kozyatağı Sosyetik Köfte Ekmek' has 10 comments

 1. 11 Aralık 2016 @ 10:53 MakyajLaboratuvarı

  Harika görünüyor, yolum düşerse kesinlikle deneyeceğim.

  cevap

 2. 11 Aralık 2016 @ 18:20 deryaninsporgunlugu

  Köfte tabaklari nefis görünüyor.

  cevap

  • 11 Aralık 2016 @ 18:27 LEZZETTRAMVAYI

   Derya hn gerçekten lezzetide güzel tavsiye ederim sevgiler

   cevap

 3. 11 Aralık 2016 @ 18:56 Filiz Şahin

  Yolum düştüğünde uğramak isterim.Çok şık bir yere benziyor …

  cevap

  • 11 Aralık 2016 @ 18:59 LEZZETTRAMVAYI

   Filiz hn gerçekten hem şık hemde lezzet li bir mekan tavsiye ederim

   cevap

 4. 12 Aralık 2016 @ 17:52 yeşimlehertelden

  Sosyetik ve köfte-ekmeği aynı cümlede düşünemedim bir an 🙂 O en baştaki masaya alın beni lütfen 🙂

  cevap

 5. 15 Aralık 2016 @ 10:52 irem

  bana yakınmış değişik bir mekana benziyor yolum düşerse bakacağım..

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.