Lezzet Tramvayı Libadiye Queen Otel ‘ de Sezon Pirinç Lansmanına Davetliydi

 

davet4Geçen cumartesi sevgili ilknurun Dünyası ‘nın  daveti üzerine Göztepe Libadiye de bulunan Queen Otel’ de Sezon Pirincin lansmanına katıldım. Lansmana gitiğimde bütün sevdiğim blogcanlar ı görünce de ayrı bir keyif aldım. Blogcanlarla birlikte kahvaltı yapmaya koyulduk.Queen Otel kahvaltısıyla da ayrıca fark attı.

davet41-300x169

Sezon markasının İletişim Danışmanı Melis Erdoğan ve Basın Danışmanı İrem Özdemir güler biz blog yazarlarına Sezon pirinçleri hakkında değerli bilgiler verdiler.Sezon Pirinç hakkında kısaca bazı bilgiler vermek istiyorum.
Sezon Pirinç A.ş 1950 yılında Mk.Erdoğan tarafından kurulmuş olup 1983 yılında Sezon markası ile piyasada yer almaktadır. 200 yılındanda beride Edirne İpsala’da bulunan fabrikada faaliyetlerini sürdürmektedir.
Türkiyenin en büyük çeltik işleme tesislerinden birine sahip olan Sezon Pirinç , 2008 yılında paketleme bölümününde ilave edilmesiyle bir üretim tesis haline dönüşmüştür.
Pirinçler tarlada çeltikten paketlemiş ürüne kadar hiç el değmeden otomatik olarak üretilerek tüketiciye sunulmaya başlandı.
Ürün yelpazesinde 10 Piriç ürünü ile toplam 22 değişik tarım ürünü bulunmaktadır. Ayrıca Siyah pirinç , kırmızı pirinç, siyah fasülye ve beluğa mercimeği yer almaktadır.

KUTSAL YAŞAM TANESİ PİRİNÇ

Sofralarımızın vazgeçilmez pirinci sodyum ve potasyumdan yoksun olması nedeniyle , kalp yetersizliğinden , ödemden rahatsız olanlar için eşsiz bir besin kaynağıdır. Ayrıca tansiyon düşürücü özelliği bulunmaktadır.
KEPEKLİ PİRİNÇ te ise B1, B2, B6, PP ,EE ve F vitamilerinden başka potasyum, fosfor , kalsiyum, flor gibi değerli madenler ve 12 çeşit amino asit bulunur.

SİYAH PİRİNÇ

Syah Piricin ana vatanı Çin olup İtalya ‘da üretilerek Türkiye ‘de lisanslı olarak Sezon Pirinç tarafından yarım kilioluk paketlerde satışa sunulmaktadır. Rengi ve aroması hiçbir katkı maddesi olmaksızın içeriğindeki doğal minerallerde alan siyah pirinç , demir ve magnezyum açısınsdan zengin bir üründür.
Özellikle kemik ,sinir dokusu, kasların çalışması , kalp sağlığı için sayısız faydası bulunmakatdır.

KIRMIZI PİRİNÇ

Kökeni Himalayalarda Bhutan bölgesinde 2 bin 400 metre yükseklikte yetişen bir türe dayanan ve İtalya ‘da üretilen Ermes Kırmızı pirinç , rengini içeriğindeki bazı sebze ve meyveelrde bulunan yüksek antioksidan özelliğe sahip antosianin maddesinden almaktadır.
Doygun kıvamıi ,yüksek lif oranı özellikleriyle diğer pirinçlerden farklıdır. Şeker oranı sıfır olan  bu üründe kolesterol içermemesi , yüksek oranda demir ve magnezyum içermektedir.

Sezon Pirnç lansmanında  blogcanlar ile fotograf çekilmeden olmaz dedik  fotograflar  çekildik.

Çiçek ile fotograf çektirmekte bir başka oluyor .davet

davet2

Brunch  sonunda Sezon Pirinc yetkilileri tarafında biz  blog yazarlarına hediyeler verildi.En kısa zamanda  verilen ürünler ile ilgili  yemekler yapılıp ayrıca  yayınlamaya çalışacağım.

sezon

Bir etkinlik sonuna daha gelmiş olduk.  Bugünkü etkinlik gerçekten  çok keyifli geçti.

Bir dahaki etkinliklerde  görüşmek üzere ,

LEZZET TRAMVAYI

Lezzete Gide Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar

www.lezzettramvayi.com 

Bilgi   Almak İsteyenler için ; 

PRoaktif İletişim

İrem ÖZDEMİR

iozdemir@proaktifiletisim.com

Tel : 0212 343 61 53

SEZON PİRİNÇ  SOSYAL MEDYA  

Facebook  : https://www.facebook.com/sezonpirincas

Twitter      : https://twitter.com/sezonpirincas

Genel Mail Adresi : info@sezon.com.tr

Telefon                   :0212 324 06 00

48 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Lezzet Tramvayı Libadiye Queen Otel ‘ de Sezon Pirinç Lansmanına Davetliydi' has 8 comments

 1. 02 Mayıs 2015 @ 19:39 Nahide Zereyak

  En çok da siyah pirinç şaşırttı beni….:) Sevgiler…

  cevap

  • 05 Mayıs 2015 @ 10:40 LEZZETTRAMVAYI

   evet çok ilginç siyah pirinç tadıda hafif ama lezzetli

   cevap

 2. 02 Mayıs 2015 @ 21:09 Blog Kızsal Şeyler

  Güzel bir etkinlik olmuş ben en çok kırmızı pirinci merak ettim 🙂

  cevap

 3. 03 Mayıs 2015 @ 05:23 Kezban Güleç

  Yeni bilgiler edinmekten daha güzel ne olabilir ki.Pirinç Hakkında biz de sizin yazdıklarınızdan yararlandık. Sevgiler…))

  cevap

 4. 04 Mayıs 2015 @ 06:52 irem

  özellikle siyah pirinçli tariflerinizi bekliyorum :-)) sevgiler..

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.