Lezzet Tramvayı Merzifon ‘da Bedeste Osmanlı Mutfağında

Geçen  hafta sonu ailece Samsun ‘ a  gittik.  Ailece yeni yerlere gitmeyi ve   değişik lezzetler denemeyi sevdiğimiz için   , Öğlen yemeği için   Samsun yolu üzerinde  Merzifon Bedesten Osmanlı  Mutfağını tercih ettik. Bedesten Osmanlı Mutfağı Merzifon merkezde bulunan  Kara Mustafa Paşa caminin hemen  arkasında yer alıyor.

 Restaurant vakif aracılığıyla 2008 yıında bina restore edildikten sonra kurulmuş.  Restaurantın  Osmanlı  yüksek  tavan  mimarisi göz alıcı şeklinde nüksediyor.Ayrıca  ilk  girişte  özel grup için locaların bulunması  , ve  girişinde ortada küçük bir havuz ve   havuzda ise balıklar bulunması  dikkatimi çekti.

Restaurant ‘ın  ayrı  bir özeliğide Topuz Kebabı ve ayrıca  Osmanlı  Şerbetlerinin olmasıydı. Şeker yasağı olmasına karşı  şerbetleri   nasıl içitiğimi anlayamadım. Tadı muhteşemdi. 4 çeşit şerbet var.

Bedesten Osmanlı Şerbeti

Miki Amber Şerbeti

Güllü Şerbeti

Hürrem  Şerbeti

Bedesten Osmanli Mutfagi`nin mönüsü ayrıca , Osmanli Mutfagi ve Akdeniz  yemeklerinden olusuyor. Exc.Chef Ahmet Özdemir’in kendisine ait olan  ve patentli  olan Topuz kebabı var ki  hem kebapı   lezzetli ve sunumu da gerçekten değişik.

Yeni mekanlar  ve yeni lezzetler  Lezzet Tramvayı’nın en çok zevk aldığı bir olay olduğu için  şu an  tam on ikiden vurdu diyebilirim.

Bu nedendir ki  ;  Topuz Kebabı   ve  Osmanlı şerbetlerini tatmak   için Merzifon ‘da  merkezde bulunan  BEDESTEN  OSMANLI MUTFAĞINA kesinlikle uğramanızı şiddetle tavsiye ederim .

Sevgiyle Kalın

Lezzet Tramvayı

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayi ile başlar 

521 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Lezzet Tramvayı Merzifon ‘da Bedeste Osmanlı Mutfağında' has 10 comments

 1. 22 Mart 2015 @ 14:38 istanbullukokosh

  Benim bulunduğum yere 1 saat uzaklıkta. 2 ayda 1 arkadaşlarla topuz kebabı yemeye gideriz. Hem mekan süper hem de yemeklerin lezzeti muhteşem. Herkesin bir kere de olsa gitmesi gereken bir mekan bence. Paylaşım için teşekkürler

  cevap

  • 23 Mart 2015 @ 14:11 Kepi

   Evett gerçekten mekanı çok begendım Sevgıler

   cevap

 2. 22 Mart 2015 @ 15:38 Gülşah'ın Sihirli Değneği

  Topuz Kebap’ının sunumu çok değişikmiş. Yolumuz düşerse önerinizi dikkate alacağım. Paylaşım için teşekkürler
  Sevgilerle

  cevap

  • 23 Mart 2015 @ 14:12 Kepi

   Yemek sunumu çok değişik tavsiye ederim .:) Sevgiler

   cevap

 3. 22 Mart 2015 @ 15:46 Evren Martı Demir

  Çok severim Osmanlı mutfağını hele de şerbetleri mutlaka yolumu denk getirmeye çalışacağım…

  cevap

  • 23 Mart 2015 @ 14:11 Kepi

   Kesınlıkle ortam super tavsiye ederim 🙂

   cevap

 4. 22 Mart 2015 @ 19:29 renkli pasta sepeti

  Yeni yerler görmeyi severim. Sayenizde uzaktan da olsa yeni bir yer keşfettim. Sevgiler..:)

  cevap

  • 23 Mart 2015 @ 14:13 Kepi

   Benim mekan ve yöresel yemeklere ilgim çok fazla ve sürekli güzel yerler keşfetmeye çalışırım. Tavsiye ederim.Sevgiler 🙂

   cevap

 5. 23 Mart 2015 @ 12:00 Kızsal Şeyler

  Güzel bir mekana benziyor teşekkürler paylaşım için.

  cevap

  • 23 Mart 2015 @ 14:07 Kepi

   evet gerçekten süperdi tavsiye ederim 🙂

   cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.