Madame Tussauds Beyoğlu

 mademe2

Somestr  tatilinin  gelmesiyle   İpek kızım ile birlikte   28 Kasım ‘da  açılan  Mademe Tussauds  Balmumu Heykel müzesini ziyaret ettik.Seneler öncesi İngiltere ‘de    ki Madem  Tussaunds a gittiğimde çok eğlenmiştim. Şimdi ise  kızımla  Madame Tussauds Beyoğlu ‘nda  yine çok eğlendiğimi söyleyebilirim. Müzenin  ilk girişinde Mustafa Kemal Atatürk ‘un olması   çok hoşumuza gitti.

ata

 Madame Tussauds Beyoğlu balmumu  heykel müzesinin  21.cisi Beyoğlunda  İstiklal caddesinde  Grand  Pera  binasında yer almakta. Müzede Türkiye ve dünyada    tanımış  60 kadar   bilim ,sanat, kültür  alanında ün yapmış sanatçıların  balmumu heykelini  görebilmek mümkün .

Müzeyi gezerken , Adile Naşit ‘in balmumu heykelini  görünce yıllar önce Uykudan Önce programı geldi aklıma . Ben  küçükken , Akşam 20:00 de başlayan  Adile Naşit  ‘in  Uykudan Önce programını hiç kaçırmazdım. Şimdi ise Adile Naşit balmumu heykelini İpek  Kızıma  anlatıyorum. Hey gidi günler hey !!!. Yıllar  ne çabuk geçiyor.

adile naşit

Severek takip ettiğiniz sanatçılar ile çok yakından Selfie yapmak, dokunabilecekleri bir ortam  yaratan müzede interaktif bir ortam  yaratıldığını görüyorum. Müzede kendi bal mumu heykeli  olan bazı sanatçılar ,bal mumu heykelleri  için kendi   elbiselerini bağışlarken , bazıları da    Londra ‘dan elbiseleri   tekrar   dikildiğini öğreniyorum.Müze  her sene 3-4  bal mumu heykel müzesi  ekleyeceğini hedef koymuş.

maria

Spor meraklısı  kızım , Hidayet Türkoğlu ‘nu görünce   foto çektirmeden yapamadı.

hidayet

Dikkatimizi  çeken bal mumu heykelleri den biriside Mozart ve  Einstein  bal mumu heykeliydi.

einstein

mozart

2000 metrekarelik bir alanda 2 kattan oluşan  müzeyi gezerken  başka bir alemde   gezdiğinizi   hayal etmek  isteyenler Madame Tussauds Beyoğlu müzeyi   kaçırmayın derim. Detaylara   Madame Tussauds Beyoğlu linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz

 Madame Tussauds Beyoğlu  Bilet Fiyatları ise   şu şekilde ; 

Öncelikli Ekspres Bilet   59  lira

Madame Tussauds+ Lego land  : 66 lira

Madame Tussauds + SeaLife  : 66 Lira

Madame Tussauds + Lego land+ Sea Life : 79 lira

Madame Tussauds Beyoğlu diğer  Görselleri için Lezzet Tramvayı Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Başka mekan tanıtımlarında görüşmek üzere ,

Lezzet Tramvayı

Madame Tussauds Beyoğlu 

Adres: Hüseyinağa, İstiklal Cd. No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul

135 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Madame Tussauds Beyoğlu' has no comments

Bu yazıya yorum yapan siz olun!


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.