NeliPide Tadım Etkinliği

img-20161028-wa0002

Bugun sizlere    3 yıl önce   yine davetli olduğumuz      kendi  ne has lezzetleri olan ve bu konuda kendini sürekli  geliştiren   bir mekandan bahsetmek istiyorum. Bu mekan adı   NELİ PİDE 

Neli Pide’yi  önceden dediğim  gibi pide ve  köy kahvaltıları ile tanımıştık. Bu sefer  menüsünde   geliştirme yaparak yöresel yemeklere de  yer  vermeye başladı. Ama inanır mısınız iyi ki  bu  menü geliştirmeyi iyi ki yapmışlar .Çünkü Yediğinz her yemek damakta farkli bir lezzet  bırakmakta.

İşte  bu lezzetlerden   örnek vermek gerekirse  ;  Fırında Mantar   , Kara Lahana Çorbası,  Etki Karahana  Dolması 

test

Evet  Neli Pide  ‘ nin    basın bülteni  ile  sizlere ayrıca küçük bir tanıtım  yapmak istiyorum.

Pidenin lezzet ustası  Neli Pide  Gurme  İstanbul’ da

Ordudan  gelen  pide lezzeti  Nelipide Gurme’de

“En sevdiğim   pide ” mootosuyla   Geleneksel  Türk Mutfağının   vazgeçilmez lezzeti   pideyi ,  dünyaya  tattırmak için Ordu’dan yola çıkan   Nelipide Gurme’nin  ilk lezzet durağı  olan İstanbul  Bagdat caddesi nki Şubesini  2013 yılından beri ağırlamakta  .

img-20161028-wa0017

Farklılaşan   lezzeti ve  restoran   konseptiyle   pideye  sınıf atlatan  Nelipide  Gurme , alışık olunanın aksine  ,kendine özgü  lezzetleriyle   pide  restoranı algısında  farklılık  yaratıyor. Ordu’nun eşsiz  tatlarının  harmanlandığı ve birbirinden   farklı pide çeşitlerinin yanında  Nelipide Gurme’de  zengin menüsü ile dikkat çekiyor. İddialı Ordu köy kahvaltısı ile   ve bu adrese uğrayan   herkesi adeta   gurmeye dönüştürüyor.

img-20161028-wa0022

Gurme  lezzetinin  doğuşu nasıl gerçekleşti  ?

Cevdet ve  Nurettin Aktaş   ‘ın Ordu’da   sekiz masalı  küçük bir  restoran  işletmesi olarak başlattıkları girişim, bugün ikinci kuşak  yöneticleri  Tamer ve Samet  Aktaş kardeşler   ile İstanbul’da devam ediyor. Nelipide’nin kuruluş öyküsünü  Aktaşlar  Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı  Tamer Aktaş   şöyle  anlatıyor. “1981 yılında yemeyi ,içmek ile  hatta   ,yani   misafiri   çok sevmekte   başladı hikayemiz… “

Nelipide Yersiniz ? 

Nelipide ‘de   etlisinden sebzelisine   kadar her türlü pide çeşitlerini bulmak mümkün.Kıymalı, Kaşarlı  ,kıymalı , kaşarlı-kıymalı,  kaşarlı-beyaz peynirli  ,vejeteryan,  sucuklu ,  pastırmalı ,  karışık mantarlı   ve  tercihe göre yumurtalı  .

pide

Çeşit o kadar bol ki  lezzet şeflerinin  hünerli ellerinde pideye   dönüşen malzemeler  ,taş fırında  odun ateşinde   pişirerek  sıcacık  servis ediliyor. Bu sayede , damaklarda     muhteşem     ve unutulmaz  bir pide lezzeti oluşuyor.

Muhteşem bir Kahvaltıya ne  dersiniz ?

Gerçek pideyi   ayrı bir tat  ve  kalitede Ordu’dan sonra  İstanbul’a sunan  yakında Türkiyenin her yerinde  olacak Nelipide  Ordun’nun köylerinden gelen gerçek lezzetler, yine yaylalara has   tereyağlı kuzine  ekmeği ile sunuluyor.

test2

En çok tercih edilen lezzetler ise  şu şekilde  ;

Kuru yufka böreği , çemen ,turşu kavurma, zeytin ezmesi , sucuklu  yumurta  menemen , petek balı  ve değişik reçeller. 

img-20161028-wa0020

Neli Pide Neden Farklı ?

Ordudaki  lezzeti İstanbul’a getiren Neli Pide lezzette de fark yaratıyor. Ordudaki yöresel  ürünler ve  usta şef  birleşince ortaya   güzel   bir  ”   lezzet standartı  ” ortaya çıkmakta.

Neli Pide ayrıca  çocuk dostu mekan…

Ailece gönül rahatlığı ile   gidebileceğiniz    bir mekan  olan Nelipide  ‘nin 2.katında  çocuklara yönelik   bir oyun alanı bulunmakta  Çocuklar için masa sandalyeleride bulunmakta. Ayrıca oyuncak hediyeli çocuk menüsüde var.

İstanbul da 23 Şubesi bulunan   Neli Pide  Ordu’da Güzel yalı  ,Durugöl  ve  Çarşı olmak üzere  3 şubeyle hizmet veriyor .İstanbulda ise   Bagdat caddesi ,Ataşehir ve Beylikdüzü  ‘nde 3 şubesi var.

Tamer Aktaş “Günde  4000mutlu   misafir sayısını  ,katlamak  ,başarımızı ve yemekten  zevk aldığımız  tatları paylaşmak için İstanbul’da başlayan yolculuğumuz tüm Türkiye’ de değil ,  tüm dünyada  lezzete ,güzel yemeklere değer veren   herkesle paylaşmak istiyoruz “ diye belirtiyor.

Bu bültendende anlaşılacağı gibi     Nelipide günden güne  hızla  ilerleme yolunda. Tadım etkinliği   kendi kanımca  çok keyifli geçti. Etkinlik sırasında bol bol   fotograf çektirmeyide   ihmal etmedik. Aralarından   sizlerle  bir iki foto  paylaşmak  istiyorum.

Sevgili  Oya hn ve Sevil   ile birlikte  fotomuz ;

img-20161028-wa0008

Çok sevdiğim Sevgili Gönül  ve uzun zamandır mesajlaşıp   yüzyüze görüşemediğimiz sevgili  Sevil ( ikitekbirçift  Blog Yazarı )   ile  karşılaşmanın  sevinciyle bir  şipşak foto yapalım dedik 🙂

img-20161028-wa0013

Evet  keyifli bir  tadım etkinliğininde sonuna gelmişken , uzun zamandır  görüşemediğimiz blogcanlar ile  bu etkinlik sayesinde   görüşmüş  olduk. Tadım etkinliği daveti için Oya hn  ‘ a   ve   Nelipide  ‘ den Tamer bey ‘  e  ayrıca teşekkür ederim.

Başka bir mekan tanıtımında görüşmek üzere ,

Sevgiyle Kalın

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar

Nelipide Gurme  

Bagdat caddesi  No:199/B    ÇifteHavuzlar  / İstanbul

Tel :0216 356 52 52

www.facebook.com/ nelipidetr  

www.twitter.com/nelipide

Not: Nelipide  yersiniz  bilemeyiz  ama bir gün  kesinlikle Nelipide’de yemek yemelisiniz.

Ayrıntılı Bilgi için  

Gülnur Bayrak

Marka Yönetmeni

Adres : Beyoğlu

Tel :  0212 465 14 40

 

279 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'NeliPide Tadım Etkinliği' has 8 comments

 1. 30 Ekim 2016 @ 15:58 Birgül

  Harika buluşma, harika bir anlatımla gözümde tekrar canlandı. Sevgiler canım.

  cevap

 2. 31 Ekim 2016 @ 09:34 irem

  caddeki yerini biliyorum ama hiç dikkatimi çekmemişti mutlaka uğrayacağım..

  cevap

 3. 31 Ekim 2016 @ 20:17 lerzan

  yemekler nefis gözüküyor afiyet olsun

  cevap

 4. 01 Kasım 2016 @ 10:34 emine kanak

  çok güzel bir mekan lezzetlerde harika görünüyor:) anadolu yakasına gittiğim de uğrayayım bir 🙂

  cevap

  • 01 Kasım 2016 @ 13:35 LEZZETTRAMVAYI

   Emine hn gerçekten lezzet bir şahaneydi şiddetle tavsiye edebilirim.

   cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.