Reis Gıda ve Cammeo Pirinç

Cammeo Pirinç, Reis tarafından özel ambalajla ürün portföyüne katıldı

Kuru gıda sektörünün lideri Reis Gıda, özel ambalaj yaparak, Cammeo Pirinç’i ürün portföyüne dahil etti. Türkiye’de yetiştirilen Cammeo Pirinç’in, pilavda iyi netice alınması ve iri taneli olmasından dolayı, önümüzdeki günlerde daha fazla sofralarımızda yer alacağı belirtilmektedir.

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı akredite laboratuvarlarında analizleri yapılan Cammeo Pirinç için, GDO ve ağır metal analizleri yapılmıştır; GDO ve ağır metal içermediği tespit edilmiştir. 1.sınıf pirinç olan Cammeo Pirinç’in, tip A olup, dane ağırlığının 31 gr olduğu kaydedilmiştir.

2016 Uluslararası Bakliyat Yılı ilan edildi

Türkiye’nin önerisiyle, Birleşmiş Milletler (BM)’nin ‘2016’yı Uluslararası Bakliyat Yılı’ ilan ettiğini hatırlatan Mehmet Reis, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugün dünyada, 800 milyonun üzerinde açlık sınırında yaşayan insan bulunuyor. Dünya nüfusunun 2050 yılında 9 milyarın üzerine çıkacağı düşünülürse, dünyanın daha fazla gıda üretmesi gerekiyor. Bakliyat açlığa çaredir, doyurucudur, bitkisel protein sağlar ve artımlıdır. Böylesine anlamlı bir yılda, yerli tohuma daha fazla önem vermeliyiz; verimli topraklarımızı tarım için kullanmalıyız; gençleri daha fazla tarımda çalışmaya teşvik etmeliyiz ve üretim yapılırken daha bilinçli ilaçlama yapmalıyız. Her platformda üzerine basarak dile getirdiğimiz bir konu var ki, her ülkenin kendi halkını doyuracak kadar gıda üretimini yapması zorunludur ve bu konu başka bir ülkenin çiftçisine bırakılamaz” şeklinde konuştu.

Geleceğin dünyasında ‘gıda ve su’ krizlerinin çıkacağının altını çizen Mehmet Reis, bir yandan dünya nüfusu artarken, diğer yandan toprakla uğraşan nüfusla birlikte verimli toprakların azalmaya devam ettiğine işaret ederek, gelecekte ‘gıda ve suyun’ ülkeler arasında ciddi krizlere neden olabileceğini sözlerine ekledi.

Türk bakliyatını 4 kıtada 22 ülkeye ihraç ediyor

Kuru gıda sektöründe 35 yılda, önce Türkiye ve ardından global pazarlarda bir dünya markası olmak için yola çıktıklarını kaydeden Mehmet Reis, şunları anlattı:

“Reis markasıyla, ülkemiz topraklarında yetişen bakliyat ürünlerini ülkemizin yanı sıra, ABD, Azerbaycan, İsveç, İngiltere, Almanya, Finlandiya, Norveç, Danimarka, Hollanda, Belçika, Slovenya, Avusturya, Bosna Hersek, Kanada, Katar, Kuveyt, Fransa, İsviçre, KKTC, Türk Cumhuriyetler, Japonya’nın aralarında bulunduğu 4 kıtada 22 ülkeye ihraç ediyoruz. Reis Gıda’nın 40 çeşit bakliyat ürünü, her gün, dünyanın dört bir yanında, 100 binlerce ailenin sofrasında yer alıyor” dedi.

Taşköprü sarımsağı çalışmaları ‘Yeşil Ekonomi’ ödülünü getirdi

Taşköprü sarımsağına ihracat kapısını açtıklarını anlatan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi:

“Taşköprü sarımsağının nehirlere dökülmesini engellemek için Türkiye’nin ilk sarımsak fabrikasını, 16 yıl önce Taşköprü’de kurduk. Taşköprü sarımsağının kalitesinin bozulmadan gelecek nesillere aktarılması için TÜBİTAK, Kastamonu Üniversitesi ve çeşitli üniversitelerle projeler geliştirdik. Yerli tohumla üretilen coğrafi işaretli Taşköprü Sarımsağı Projesini, Metro Toptancı Market işbirliğiyle hayata geçirdik. Taşköprü sarımsağı için yaptığımız tüm çalışmalar, 2015 yılında Reis Gıda’ya ‘Yeşil Ekonomi’ ödülünü kazandırdı” diye konuştu.

Adsız1

Bir dahaki  gıda ürün tanıtımımda buluşmak  üzere ,

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzette Giden Yolculuk LEZZET TRAMVAYI ile  başlar

434 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Reis Gıda ve Cammeo Pirinç' has 10 comments

 1. 13 Mart 2016 @ 16:54 emine kanak

  Reis gida bakliyat jonusunda vazgeçilmez imiz bizim de evlerumiz de ama cammeo pirinciilk defa duydum. En kisa zamanda deneyecgim bu guzel yazi icin tesekkurler 😉

  cevap

  • 14 Mart 2016 @ 14:27 LEZZETTRAMVAYI

   Emine hn evet test edildi gerçekten lezzetli tavsiye ederim sevgiler

   cevap

 2. 14 Mart 2016 @ 20:01 zencefil tasarım evi

  merak ettim bu ürünü. en kısa zamanda deneyeceğim canım.

  cevap

 3. 15 Mart 2016 @ 15:28 Kezban Güleç

  Mutfağımıza çok yakında girecek gibi görünüyor bu ürün.

  cevap

  • 15 Mart 2016 @ 16:07 LEZZETTRAMVAYI

   evet bence girdi ve çok çabuk pişiyor tavsiye edebilirim 🙂

   cevap

 4. 15 Mart 2016 @ 19:20 Kozmetik Psikolojisi

  bu markayı hiç kullanmadım

  cevap

 5. 18 Mart 2016 @ 09:31 AHU DEMİRLİ

  Bizim evin vazgeçilmez ürünü REİS…

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.