Saç Bakımı

Saç bakımı başlı başına bir  konu. Saçların parlak ve  sağlıklı olması için  ilk olarak  doğru şampuan  ve saç kremi kullanmak gerekiyor.. İnsan sağlığını önemli derecede etkilediği için kimyasal şampuan yerine bitkisel  şampuanları tercih etmek gerekir. Ne kadar organik şampuan kullanılır ise  o kadar sağlık da   korunmuş olur.  

Ayrıca  kullanılan şampuanların veya alacağınız şampuanların içereğini okumanızda da  fayda var.Sağlık açısından  en  etkili ve  sağlıklı   şampuanlar arasında bebek şampuanlarının  ilk sırada olduğu bilinmekte ve bebek şampuanlarında da    kimyasal maddelerinin    çok az  konulduğu da gerçekler arasında.  

Saçlarınızı  1 hafta veya 15 günde değişik kürlerde  kendi hazırlayacağınız kürlerle  destekleyerek saçın daha parlak ve sağlıklı  olmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Bakım kürlerini sizler ile  paylaşıyorum. 

Saç Diplerine güçlendirmek için 

1 Adet Yumurta Sarısı

3 Kaşık Badem Yağı

1 Adet Bepanthen  iğne 

2-3 Kaşık Zeytinyağı

Saçları Dökülmelerine  karşı 

1 Çorba kaşığı Menekşe yağı,

1 Çorba Kaşığı  Çörek otu yağı

1 Çorba Kaşığı Susam yağı 

Saçların parlak görünmesi için 

1 Çorba kaşığı  Susam yağı

2 Çorba kaşığı menekşe yağı 

1 yumurta sarısı 

Saçlarınızın yumuşak olması için 

1 Kaşık zeytinyağı 

Yapılacak saç  bakımı  , 15-20 dk  saça sürülüp tekrar bol sulu ile durulamak gerekiyor.  Şimdiden kolay gelsin 🙂

 

 

24 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Saç Bakımı' has no comments

Bu yazıya yorum yapan siz olun!


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.