Tavukla Yaratıcı Tarifler Yarışması Sonuçlandı

Dün  akşam  Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) ve Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu (STBP) tarafından  ikincisi  yapılan  Tavukla Yaratıcı  Tarifler Yarışması  Koşuyolu Eks  Mutfak  Akademisinde gerçekleşti. Basının da katılımıyla yarışmaya ilgi  bayağı   fazla idi.  Favori Lezzetler Yazarı ve Lezzet Tramvayı Yemek ve mekan yazarı olarak  bende yarışmayı canlı olarak  izledim.

25 Eylül  -17 Kasım tarihleri arasında   yemek yapmayı seven kişilerin  yarışmaya 1000 e yakın başvuru yapılmış. Eks Mutfak Akademisi’nde  Tavukla Yaratıcı  Tarifler Yarışmasının sahibi  yarışma sözcüsü , Eyüp Kemal Sevinç  tarifler fazla ve lezzetli olunca  finalist belirlenmesi için elemelerin   güç olduğunu belirtti. 8 Aralık akşamı ise  Finaliste  kalan 10   finalistin  katılımı ile gerçekleşen yarışma yaratıcılıklarının sergilendiği keyifli bir yarışma halini aldı.

15:30 itibariyle başlayarak , Finalistlerin yarışma öncesi hazırlıklarını tamamlayarak  ,  1 saat  içinde  yarışma başladı. Finalistler  yemek hünerlerini  , verilen dakika içinde  pişirerek  sergilediler ve sunumlarını jüri üyelerine hem tattırarak hemde görsel olarak sundular. Jüri üyelerinin arasında Chef  Eyüp  Kemal Sevinç ,  Favori Lezzetler Yazarı olarak  Chef Haldun Tüzel  ,  Diyetisyen Olcay Barış  ,  Yemek Zevki Yemek Stilisti İnci Bak , Besd-bir Başkan Yardımcı Süleyman Öztürk  Şen Piliç Yönetim Kurulu  Üyesi Gül Altıkulaç   yer aldı. Jüri  üyeleri hem lezzet  , hem sunum hemde hijyen  faktörlerini göz önüne alarak değerlendirmelerini yapıp  dereceye girenleri  belirledi.

Yarışma sonrası bitiminde verilen  kokteyl sonrası , dereceye girenler  Şef Eyüp Kemal Sevinç tarafından açıklandı.

Dereceye girenler  sırasıyla şu şekilde ;

 • Sercan Özgün   Roll Chicken  Royalee  tarifi  ile
 • Meryem Nur Boz   Preste Sos Eşliğinde  Kinoalı Tavuk Bohça   tarif  ile
 • Tülay  Gündoğdu  Greyfurt Soslu  Patlıcanlı Tavuk   tarifi ile

Dereceye  giren  finalistler    7500, 5000,2500 lira değerinde  ödüllerin sahibi  oldular.

Bir yarışmada keyifli ve  heyecanlı bir şekilde bitti. Yemeğe gönül veren herkesin katılabileceği  ve her sene olan Tavukla Yaratıcı  Tarifler veya farklı   yemek  yarışmalarına  katılarak  , farkındalıklarını arttırmalarını dileyerek  yazımı noktalıyorum.

Başka  etkinliklerde görüşmek üzere  ;

 

Sevgiyle Kalın

Lezzet  Tramvayı

Lezzete iden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar 

 

 

 

 

 

 

63 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Tavukla Yaratıcı Tarifler Yarışması Sonuçlandı' has 6 comments

 1. 11 Aralık 2017 @ 17:51 Kezban Güleç

  Merhaba
  Bir önce ki yarışmada ben de finalist olarak yarışmaya katılmıştım. Çok eğlenceli, neşeli bir gün geçirmiştim.
  Kazanan arkadaşları tebrik ederim.
  https://www.kendimutfagindasef.com/

  cevap

  • 13 Aralık 2017 @ 19:37 LEZZETTRAMVAYI

   Kezban hn keyifli bir yarışma idi. Sizide ayrıca tebrik ederim .sevgiler

   cevap

 2. 13 Aralık 2017 @ 19:24 Mine saran

  Bu tarifler araştırırsanız zaten internette mevcut.Nesi yaratıcı anlamadım…Evir çevir hep ya aynı,ya benzer tarifler.Harcanan vakite ve emeğe yazık.

  cevap

  • 13 Aralık 2017 @ 19:39 LEZZETTRAMVAYI

   Mine hn merhaba , Degerli şeflerin önünde yapılan keyifli bir yarışma idi. Önemli olan yemeklerden ziyade , o cesareti gösterip te yarışmaya katılmak . Fikrinizi ayrıca saygı ile karşılıyorum.

   cevap

 3. 14 Aralık 2017 @ 17:46 Deryaninsporgunlugu

  Kazananlari tebrik ederim

  cevap

  • 15 Aralık 2017 @ 03:35 LEZZETTRAMVAYI

   Derya hn gerçelten tebrik etmek gerekiyor. zorlu bir yarışmaydı

   cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.