Yurtdışı Peynirleri Nereden Alınır?

 

Yurt içinde ve yurt dışında hem yöresel hem de başka medeniyetlere ait birçok lezzet üretilmektedir. Son zamanlarda et ve süt ürünleri üzerinde büyük gelişmeler yaşanmış ve günümüzde doğal kaliteli peynir üretimi, et ve sebze üretimi gerçekleştiren birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Fakat piyasada bulunan bu kurum ve kuruluşların birçoğu ürettikleri lezzetleri biraz daha kişiselleştirmektedirler. Bu durum sonucunda lezzetler kendilerine özgü olan özellikleri kaybetmekte böylelikle birçok insan farklı bir lezzeti yanlış bir ad ile anımsamaktadır. Rani çiftliği ürettiği ürünler ve bu ürünleri ürettikleri ortamlar ile kendinden söz ettirmektedir. Çok geniş bir alanda çiftlik hizmeti veren kurum doğal yollardan süt, peynir, et ve bu ürünlerin çeşitlerini üretmektedirler. Hatta çiftlik daha geniş ürün çeşitliliği yaratmak istediği için sebze meyve üretimine de başlamıştır. Öyle ki çiftlik birçok büyük otelin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar geniş bir üretim bandına sahiptir. Kaliteli süt ve et üretebilmek adına çiftlik besi dana yetiştiriciliği ve süt inekçiliği yapmaya başlamıştır. Üretilen et ve süt ürünlerini çeşitlendiren kurum bu ürünleri üretirken kalite ve hijyen disiplinini sürekli göz önünde bulundurmaktadır. Kurum modern ve sağlıklı damızlık yetiştiriciliği yaptığı için ve belirli prensipleri göz önünde bulundurdukları için dünya genelinde belirli standartlar çerçevesinde üretim yapan kuruluş olarak bilinmekte ve Rani Çiftliği markası gün geçtikçe daha çok kişi tarafından bilinmeye başlamaktadır. Bilinmesi gerekmektedir ki Rani Çiftliği dünya üzerinde birçok ülke ve kurum tarafından saygı görmekte ve bilinmekte olduğu için o ülkelere ait hatta insanlar tarafından ilgi gören veya görmesi beklenen birçok ürün çiftlik tarafından gerekli olan üretim kurallarına uyularak üretilmektedir. Çiftlik yurt dışına ait peynirler üzerinde hiçbir değişiklik yapmadığı için ve üretim sırasında gerekli olan uygun standartlara uyup bu peynirleri bir Türk markası olarak üretip satışa sunmakta bunun yanı sıra sahip olduğu birçok sertfikaya bağlı olarak kurumsal bir kuruluş olarak hizmet vermektedir.

Yurt dışında üretilen ve yurt dışında ki ülkelere ait olan birçok peynirin satın alınabileceği birkaç çiftlik bulunmaktadır. Bu çiftliklerden birisi de Rani Çiftliğidir. Kurum yalnızca İtalya da üretilen Parmesan Peynirini yaptığı yoğun araştırmalar sonucunda üretmeye başlamıştır. Türkiye de Parmesan Peyniri üretme yetkisi yalnızca Rani Çiftliğine aittir. Hollanda peyniri olan Gouda ürününü üreten kurum, bu peyniri inek sütünden yapmaktadır. Fakat D vitamini açısından da vitaminli bir gouda peyniri olmasını isteyenler için kurum Gouda Keçi Peynirini de üretmektedir. Camembert peyniri genellikle tatlılar ve çerezler için kullanılmakta olup kurum tarafından üretilmektedir. Çiftlik, Brie, Edam, Mimolette, Maasdam, Emmental, Cheddar, Mozzarella, Mascarpone gibi yalnızca yurt dışında ki ülkelere ait birçok peyniri doğal yollar ile üretmekte ve satışa sunmaktadır.

 

220 viewshakkında

7 MAYIS 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan LEZZET TRAMVAYI Sizler için güzel Yemek Tariflerini, Mekan Tanıtımları , Davet edilen lansman - etkinlikleri ve Röportaj paylaşımlarına devam edecek.. İletişime geçmek için lezzettramvayi@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın LEZZETE GİDEN YOLCULUK LEZZET TRAMVAYI İLE BAŞLAR'Yurtdışı Peynirleri Nereden Alınır?' has 6 comments

 1. 15 Mayıs 2017 @ 15:39 Kezban Güleç

  Bir peynir sever olarak keyifle okudum yazınızı.Çeşitler harika görünüyor.
  https://www.kendimutfagindasef.com/

  cevap

 2. 16 Mayıs 2017 @ 10:02 irem

  bayılırım her tür peynire kesinlikle bakacağım bu siteye..

  cevap

 3. 19 Mayıs 2017 @ 08:37 deryaninsporgunlugu

  Peynir canavariyim diyebilirim. Çok severim.

  cevap


düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.