BinBoga Balları

8
479

Geçen gün  Binboga Ballarından gelen mail   bana supriz oldu.  Akşam üstüde  BinBoga ballarının  şirket tarafından eve getirilmesi güzel bir jestti.

Konu açılmış iken  BinBoga Ballarından sizlere kısaca bahsetmek istiyorum.

Bal ,üretimi  oldukça zahmetli bir gıda maddesidir.  Bal üreticileri  yani “arıcılar” kaliteli ve saf bal üretmek için ,  arı kovanlarını uygun mevsim şartlarında  bol çiçekli , geniş arazilerde bulundurmak zorundadır. Bu geniş arazilerde hem zirai ilaç kullanılmaması , hemde bal üretimine  uygun çiçek ve bitki çeşitliliğinin bulunması şarttır. 1 kg. nektar toplamak için  binlerce arının gunlerce çalışması gerekmektedir. Üstelik bu nektarın ,ancak çok büyük bir kısmı  bala çevrilebilir.

Kozanlı arıcı aileler  yüzyılardan gelen   bilgi ve deneyim  ile bal üretirler.  Yaklşık 50 yıl  önce kurumsal  bir çatı altında  birleşen bu aileler, Kozan Bal Tarım Satış kooperatifini   kurdular.Kozanlı  arıcı ailelerin  güç ve gönül  birliğinin simgesi olan bu kooperatif , kurulduğu 1973 yılından bu yana saglıklı ve doğal balın güvenilir adresi oldu.

 Kendisine duyulan güveni karşılıksız bırakmayan kooperatif , bal sektörünün   ilklerini birbiri ardına gerçekleştirdi.

Arıcılık entegre  tesisleri kuruldu.Bal ilk kez  cam kavanoz  ile  tüketicisine  ulaştırıldı. Türkiye ‘nin  ilk bal analiz labarotuvarı kuruldu.

BINBOGA BAL  1973 yılından bu yana  üyelerinin yurdun dört bir yanından  getirdiği balları amlajlıyor.

Çiçek Balı, insan sağlığı  için  çok yararlı ve besleyici özelliklere  sahiptir.  Kooperatif , türk gıda kodeksine  uygun olan balları alır. ve Kooperatif  güvencesinde satışa sunmaktadır.

Keven Balı , antibakteriyal özelliğe sahip bir bal çeşitidir.  Hızlıca kana karışan  , enerji kaynağıdır.Zindelik sağlama ve kan yapıcı  özelliklere sahiptir.  Kalp  hastalıklarına bire birdir. Ayrıca gün içinde antioksidan tüketme ihtiyacını  giderir.

Çam Balı,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde  yetişen Kızılçam ,Karaçam , Halep  Çamı ve Göknar ağacından  üretilir. Solunum yollarına iyi gelen çam balı ,  sindirim sisteminede  faydası olduğu  bilinmektedir. Her sabah ılık su ile içilen  çam balı kilo  kaybınada sebep   olur.

Yediğimiz  balın nerede nasıl üretilip ambalajlanması nasıl yapılıyor ve hangi şartlarda üretildiğini bilmek  o ürünü sürekli tüketmemize sebep  oluyor. BinBoga Balları hakkında bu tarz  bilgileri  alınca  ,  Binboga ballarının müdavimi  olmaya  karar verdim.Sizleride , Kaliteden  ödün vermeyen ve hijenik ortamda  üretilen  Binboğa ballarının lezzetlerini  tatmaya davet ediyorum.

Bir dahaki  ürün  tanıtımımda görüşmek üzere  ;

Sevgiyle Kalın ,

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here