Lezzet Tramvayı Verita Gurme Çarkıfelek Workshop Etkinliğindeydi

0
406

Bugün www.marindentarifler.blogspot.com .tr Yemek Blogu  yazarımızın  ve Verita  Basın Danışmanı Pelin hn ‘ın daveti üzerine Metrocity  Gastro Kültür  Merkezinde  Verita Gurme Çarkıfelek Workshop Etkinliğine katıldım.

Etkinlikte  Yatıştırıcı lezzet Verita Gurme Çarkıfelek, Kolombiyalı şef Andres Ortiz’in sihirli parmaklarından çıkacak sürpriz tariflerle Yemek Blog yazarlarını buluşturdu. Bu etkinlik  sayesinde  Çarkıfelek meyvesi ile tanışma imkanımız oldu. ve bu meyve ile yapılan  ve Somon Balığı ile birlikte kullanılan  sosu  ve Çarkıfelek ve yogurt  ve ananas ile yapılan  tatlıyıda tatma imkanımız oldu.

Bu etkinlikte  ayrıca  Milliyet  Lezzet Gazete sahibi ve Türkiye  Lezzet Harekatı  Platformu  Kurucusu Başkanı  Vasfi  Pakman  ve    Değerli Chef ve Gurme  Haldun Zeynel Tuzel  biz yemek blog yazarları  için Verità Gurme Kuşkonmaz ile zencefilli ,kremalı , sütlü  lezzetli bir çorba hazırladı.

 Chef ve Gurme  Haldun Zeynel Tuzel  ve Basın Danışmanı Pelin hn ile birlikte  yine fotograftayız. 

Etkinlik sırasında  Yemek Blog yazarları ile fotograf  çektirmeden olmaz .

Evet şimdi  sizlere  kısaca Verita ‘dan bahsetmek istiyorum.

Türkiye ‘ yi  Kivi  ile tanıştıran ve  VERİTA markasını yaratan Zeki Birincioğlu  , tüketicilere daha kapsamlı  hizmet verebilmek içim   2002 yılında İdeal Tarım Ürünleri Ticaret A.Ş yi kurmuştur.

Meyve yetiştiriciliği , hasadı, standardizasyonu, depolaması ve paketlemesi,lojistiği  gibi konularda  Bilgi teknolojiyi takip ederek yeni uygulamalar gelişitren   İdeal Tarım  , Bu sektörde  ve bu konularda standartların yükselmesine katkıda bulunmaktadır.

Verita , bugün 6 Kıtada , 35 farklı ülkede ve farklı iklimlerde yetişen her çeşit meyveyi  düzenli , sağlıklı ,yüksek kaliteli  ekonomik  ve hijyenik koşullarda tüketicilerin begenisine sunmaktadır.

Verita etkinlik sonucunda  Yemek blog yazarlarına  ,Tropikal meyvelerden oluşan bir   paket hediye etti. Paket  içinde çıkan meyveler hakkında  bahsetmek istiyorum.

Çarkıfelek meyvesinden bahsetmek gerekirse , Doğal bir sakinleştirici. Uykusuzluk ve stres ,anksiyete ve depresyon gibi olumsuz vakalarda serotinin seviyesinde yükselme sağlayan bir sakinleştirici Aynı zamanda lif deposusu ve diyabette kullanılabilir. Sindirim düzenleyici.Obezitede etkili ve  e tansiyon düşürücü özelliğe de sahip. C ,B1 ,B2, B5 vitaminlerinin içerir. Fosfor  ve protein içerir .

Avakoda : Tereyağı meyvemsi , sıfır kolesterol ve lif zengini meyve.Çocukluk ve hamile için ideal .Hücre koruyucu , Kalbe dost ,yaşlanmaya karşı  meyve diyebilirim.  Avakadoyu  genelde yerimde bu kadar  çok özelliği olduğunu açıkça bilmiyordum.

Değişik salata ve yemeklerde  kullanma şansımız da ayrıca mevcut 🙂

Zencefil  ise 2 bin yıldır kullanılan   çok sağlıklı bir bitki Besin değeri yüksek Kolesterol düşürmede  kullanılan  ve aynı zamanda  soğuk algınlıklarında  tedavi destekleyici ,bağışıklık sisteminizi geliştirmede yardımcı , kan şekeri  dengede tutmada başarılı bir bitkidir diyebilirim.

Lıçı ,  Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalsıyum ,demir açısından faydalı  nir meyvedir. Dişler için çok önemlidir.

Mango  ,Hindistan kökenli olup  . Olgunlaşmış mangonun tatlı bir kokusu vardır.tercih edilen mango çeşitleri Kent ve Keitt’dir.Bol  miktarda  A vitamini bulunmaktadır.Bakır , lif , folikasit ,potasyum açısından zengindir.

Zerdeçal  ,  Kanser karşı doğal koruyucudur.Karaciğer hastalıklarına iyi gelir. İrar sökütürücüdür.C ve B6 vitamini içerir.

Papaya , Güney Amerika kökenli olup Papaya’nın meyvesi harici çekirdekleri de yenebilir, çekirdeklerin keskin ve baharatlı bir tadı vardır.Kansere karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. A vitamini nedeniyle gözlere faydalıdır.

Lime , Düşük şeker içeren sitrik asit yönünden zengindir. Hazmı kolaylaştırır. Diş iltihaplarına faydalıdır. C, B1,B2,B3  vitamini yönünden zengindir.

Karambola  , Yıldız şeklinde greyfurta benzeyen bir tadı var. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Cvitamini bulunmaktadır.

Evet  bir  etkinliğinde sonucuna geldik. Verita Marka tanıtımı için   davet eden  Blog yazarı  arkadaşıma ve ayrıca Basın Danısmanı Pelin hn ‘a  çok teşekkür ederim.

Bir dahaki etkinliklerde görüşmek üzere  ,

Sevgiyle Kalın ,

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yol Lezzet Tramvayı ile Başlar  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here