Müzikte Geçmişte Yolculuk

0
381

Geçen gün radyo dinlerken 1990 lı yıllara gittim. Müzikte Geçmişe Yolculuk yaptım diyebilirim. Neden mi ? Radyoda Mirkelam ‘ın şarkısı çalıyordu. Hangi şarkı derseniz  Bu yüzden her gece ben . Bu şarkıyı ilk 90 yıllarda dinlediğim aklıma Geldi. O zamanlar Mirkelam için Koşan adam ünvanı takmışlardı. Bu adam nereye koşuyor neden böyle klip çekti diye günlerce medyayı meşgul etmişti. Ama sonra ne oldu Mirkelam birden medyada parladı 1 günde meşhur oldu . İşte bu zamanlar Adatepe sahil tarafında bir arkadaşımıza gitmiştik.Hem arkadaşım hemde rahmetli eniştem Mirkelam’ın Adatepe taraflarında oturduğunu söylemişti.O gün bugündür ne zaman sahil tarafından geçsem eniştemin ve arkadaşımın Mirkelam için övgü dolu sözleri aklıma gelir.

2000 li yıllarda Unutulmaz şarkısını hatırladım. O şarkıyı nerde duysam hala mırıldanmaya başlarım.Çok güzel bir parçaydı. Şarkı sözleri hala aklımdadır.

O an kulakların çınlasın

Seni burdan andığımda ama sakin ağlamayasın

Bizi Sakla gözyaşında

Unmutulmaz unutulmaz

Yaşadığımız unutulmaz

Bize olanlar yaşananlar

Nasıl olur unutulur

Bir radyoda dinlediğim şarkı beni seneler öncesine götürdü.Evet Mirkelam’ın yeni şarkılarını dinlemenin zamanı geldi.Evet Mirkelam yeni şarkılarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

 Müziğe geçimişe  yolculuk etmeden Lezzet Tramvayına uğramayı ihmal etmeyin dileklerimizi söylemeden geçemeyeceğim.

Sevgiyle Kalın 

Lezzet Tramvayi 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here