NELİPİDE Gurme Tadım Etkinliği ( Bağdat Caddesi )

0
589

Merhaba sizlere bugün 1 yıl önce  Şubat ayında açılan nezih bir mekandan bahsetmek istiyorum. Bağdat caddesinde ÇifteHavuzlar ‘da bulunan, çok alışık olmadığımız kendine özgü konsepti ile farkındalık katan mutfağı ve yemek sunumları ile kendini gösteren bir mekan . Ordu iline has  köy kahvaltısından tutunda ,  bol çeşitli  lezzetli mi lezzetli   pideleri ile ün salmış bir mekan. Mekan adı ise  NELİPİDE 

NELİ PİDE de  az önce dediğim gibi ,  ayrıca Ordu’ya özel köy kahvaltısı  da var. Ben köy kahvaltısına bayılırım. Her tatile çıktığımızda ise köy kahvaltısı diye  tutturum 🙂  Bundan 6 sene  gitmiş olduğum  deniz tatilinde  yemiş olduğumuz köy kahvaltısını unutamadığım için  2 sene önce   sabah aklımıza gelip  sadece köy kahvaltısı  için  tam 12 saatlilk yere gitmiş olduğum doğrudur.:) Şimdi bunu niye anlattım diye düşüneceksiniz. Ordu ‘ya kadar fazla yol  yapmadan  , Bağdat caddesinde  samimi bir ortamda yiyebileceğiniz nezih bir ortam NELİPİDE

Ordu’da gelen çay ile çay yapılıp bizlere  ikram edildi.Genelde çay sevmeyen bir kişi olarak çayına bayıldım.Birde çay ile yapılan sunum bir harikaydı.

Tabi köy kahvaltısı demişken , Ordu tereyağı   ile özleşen ekmeklerini yemeden  mekandan ayrılmamanızı öneririm.

Mekanda pide sunumları  bir harikaydı .Çeşit çeşit   pideleri yemeden seyretmeyi bile düşünebilirsiniz.Mısır ekmeği ile birlikte yapılan mezenin tadına doyum olmayacağını şimdiden söylemek isterim.

Sevgililer günü içinde kalpli pide yemeniz mümkün.  Pide severler için bence çok hoş süpriz olabilir.  🙂

Ordu ‘dan gelen özel Ufuk Gazozları  Pidelerle yenilmesi için biz blog yazarlarına ikram edildi. Kesinlikle denemelisiniz. Her türlü  etlisinden , sebzelisine kadar her türlü pide yapılıyor. Ailece gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz bir mekan. Genelde pideciler salaş olur .Fakat NeliPide  gördüğüm kadarıyla hem hijyen hemde   modern  görünümde. İlk girişte kapıdan  müşterinin istediği gibi bir karşılama ile giriş yapıyorsunuz.2.katta çoçuklara yönelik bir oyun evi düzenlenmiş. Ailelerin rahatlıkla gidebileceği bir mekan.

Köy kahvaltısı ,pideler yenildikten sonra  Orduya özel türk kahvesi  içildi. Ama Kahve sunumu benim için  çok güzeldi. Sohbet  ederek  kahvelerimizi yudumladık.

Fiyatlar hakkında kısaca bilgi verirsek;

KLASIK KAHVALTI  18 Lira

ÇOK SIKI KAHVALTI 25 Lira

KÖY KAHVALTISI 65 Lira( 2 -3 Kişilik )

PİDE FİYATLARI  : 17 – 22 Lira arasıda değişiyor.

TÜRK KAHVE       : 7 Lira

NELİ PİDE  işletmecisi Tamer bey ile  sohbet esnasında yapmış olduğumuz kısa bir röportajı  sizlerle paylaşmak istiyorum.

  •  Bu mekan sizin için ilk tecrübe değil sanırım?   Kaç yıldır bu işi yapıyorsunuz?

 Bu mesleğe ilk babamın temellerini attığı Aktaşlar Restaurant olarak 1981 yılında orduda başladım. Tek olan Restoran sayımızı 4 Restaurant ve Butik otel ve içindeki Restaurantla geliştirdik 15 yıldır bu işi yapıyorum öncelikle yemeyi içmeyi ve misafir ağırlamayı çok sevdiğim için iş hayatımda başarılı olduğumu düşünüyorum. Tecrübelerimiz ve dünya görüşümüz zenginleştikçe bizde bunu her anlamda menüde serviste ve konseptimizde uygulamaya çalıştık.

  •  Neli pide olarak hedefleriniz nelerdir?

 Neli pide hedefleri ve planlamaları ile önce Türkiye markası sonra bir dünya markası olmayı amaçlıyor hedefimiz Neli pideyi Francshise sistemi ile büyütmek. Geliştirmek.. planlanmış sistemimiz ve orduda kurduğumuz fabrika ile alt yapımızı hazırladım bu yolculuğa hazırız. Neli pide gurme olarak il iş yerimizi Bağdat caddemizde açtık ilk olarak amacımız Neli pideyi buraya daha hızlı adapte etmekti. Nitekim bu şekilde de oldu çok tecrübeli bir ekibimiz var bu sayedede çok güzel gidiyor. İstanbul da i hedefimiz. Neli pide gurme ve Neli pide olarak İstanbul a 50 şubeye ulaşmak. Ankara İzmir gibi yerlerde de şubeler hedefliyoruz. 2015 yılında Neli pide markamızı Türküye ve Yurt dışında sıkça duyurmak ve şubeler açmaktır.

  •  Neli pideyi özel kılan nedir?

Tüm malzemelerimiz ordudaki ön hazırlık fabrikamızda işini severek yapan ve işinde uzman bir ekip tarafında hazırlandıktan sonra şubelerimize göndermekteyiz. Yani tüm ham maddemiz ordudan gelmektedir tabiî ki bu detay sayesinde ürünlerimiz daha natürel ve lezzet yüklü bir şekilde misafirlerimizin huzuruna çıkıyor ve farkımızı hissettiriyor.

 Böylece bir  tadım etkinliğinde sonuna geldik. Sohbet ile  yapılan  tadım etkinliği gerçekte keyifli geçti. Tadım etkinlik sonucunda blog yazarları bir daha ki  tadım etkinliğinde buluşmak üzere ayrıldık 🙂

Katılım Sağlayan Blogcanlar şu şekildeydi ; 

 UsengeçSef 

Vanilins 

EymininMutfağı 

MarindenTarifler

PastaKasrı

OyaCousine

MutfakveTatlar

Ev Atölyesi 

Filizza 

Bu güzel tadım etkinliğine   davet eden Sevgili @OyaEmerk hanıma ve misafirliğinden ötürü @Nelipide İşletmecisi Sayın @Tamer Aktaşa ve personele çok teşekkür ederim.

Sevgiyle Kalın

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yol Lezzet Tramvayı ile Başlar

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here