Lezzet Tramvayı Zeytinburnu Ciğeristan Tadım Etkinliğindeydi

0
222

Evet geçen gün  Huzun Sarısı Nihal ‘dan gelen davet üzerine  dün  kızım İpekböceğim ile birlikte   yollara düştük. İpek kızım  okullar tatil olduğundan beri  tadım etkinliklerinde  beni yalnız bırakmıyor 🙂 birlikte  gidiyoruz.

Evet  bu sefer ki organizasyon  ise Zeytinburun ‘ da  Tadım etkinliği idi.  ve yine  blog yazarları buluşarak keyifli  sohbetler  eşliğinde  lezzetler tattık.

Tadım etkiliği ne diye düşünmenize fırsat vermeden ; İstanbul ‘un ünlü cigercilerinden   , lezzet açısından  tam 12 den vuran ve  İstanbul Avrupa yakasında  Zeytinburnu ‘nda yer alan , bir  mekan . CİĞERİSTAN

CİĞERİSTAN , 2006 yılında  İsmail ve Ali Kamber tarafından  açılan  mekanda saglık ve hijyen  konularına çok önem verilerek  gerekli sertifikalara sahip . Ciğeristan ‘ın   bir özelliğide , mekana gelen misafirler  sanki evinde sohbet ederek ,yemek yerken rahatlığı bulabiliyor. Kendine ait özel usuluyle   ürünleri hazırladığını  söyleyen  İsmail bey ,  personellerin dikkatli ve titiz çalışması ve  müşteri memnuniyeti ile marka olduğunu ifade etmekte.Ramazan ayında iftar  yeri  düşünenler için ideal bir mekan olduğunu düşünüyorum Şimdiden rezervasyon yaptırmayı düşünün bence 🙂  .Hatta stresten uzaklaşıp yemek yemek isteyenler içinde   Ciğeristan ‘ı tavsiye edebilirim.

Evet şimdi sizlere bizler ikram edilen lezzet yemekleri nden bahsetmek istiyorum.

CİĞERİSTAN ‘a gittiğimizde   10 kişilik bir masa kurulmuş  bizi bekliyordu. Masa, mezeler ile donatıldı.Mezelerin görüntüsü renk cümbüşü  şeklinde  göze hitap ediyordu.  Mezelerde sırasıyla şu şekilde idi , Acılı ,Ezme , Çoban Salata , Terbiye edilmiş Kuru Soğan  ,Maydanoz , Yeşillik , Kızarmıs Domates ve Soğan 

Sonra meşhur ciğerimiz  geldi. Ciğerin bir özelliğide  3-4 ciğer sonrası kuyruk yağı şeklinde  dizilmesi ve şişe pişirilmesiydi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 3bb1fa52-baa5-4eff-8849-e7f50b333503

Yemekler  bitti ve tatlı zamanı geldi .Hiç kimsenin  yemeden  yapamayacağı bir lezzet KÜNEFE  Tabi İsmail beyin biz misafirlerine bu sırada küçük bir süprizi oldu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kunefe.jpg

Son  olarak ta  Menengiç Kahvesi show eşliğinde misafirlere ikram edildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı menengiç.jpg

Bir dahaki  tadım etkinliklerinde  görüşmek üzere,

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar 

CİĞERİSTAN 

Mevlana cd. Ginza Plaza No 81/83 

Zeytinburnu /İstanbul 

(Ambarlar Üstü , Doğa Koleji Karşısı )

Tel :212 416 39 51 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here