Sait Halim Paşa Yalısında Altın Kızlar Fasıl Grubu eşliğinde İftardayız

4
650

 Yeniköy’de   merkez de sahilde bulunan  bu ihtişamlı   yalıda  dillere destan bir iftar  yapmak  bizede  kısmet oldu ve 24 Haziran 2016 ‘ da  Sait Halim Paşa Yalısına    Lezzet Tramvayı & Gurmes2015  ikilisi   ramazanda iftara  gittik.

Sait Halim Paşa Yalı demişken , sizlere  kısaca ;    Sait Halim Paşa ‘nın   kim olduğundan bahsetmek istiyorum. Sait Halim Paşa , Mısır valisi Kavalalı  Mehmet Ali Paşa ‘nın torunu ve Prens Halim Paşa’nın   büyük oğlu olan  Sait Halim Paşa ,  eski  Osmanlı Sadrazamı olup , fikir adamı ve sanatkar bir centimendi.

Yalı girişinde, karşılandıktan sonra , uzun bir  bahçeye   doğru yol alarak yalıya girdik.   Yalı girişi ,   ihtişamlı  sarı yaldızlı merdiven  ve   avizesiyle göz dolduruyordu.

19.yy ın son çeyreğinde inşa edilen  Sait Halim Paşa Yalısı nda   birbirinden güzel etkinlikler düzenlenmekte bu sefer  17 , 22 ve 24 Haziran 2016  da Altın Kızların  Fasılının bulunduğu  bu  iftarda Altın Kızlar Fasılının son gününe gitmiştik. Her sene Ramazan ayında  , birbirinden güzel    programlar yapıldığını  söyleyenler  bu sene gidemediyseler  seneye kesin Altın Kızlar yine Sait Halim Paşa Yalısında olur  diye düşünüyorum. Bu nedenle  yapmanız gereken Sait Halim Paşa Yalı’ yı Sosyal medyada takip etmeniz yeterli 🙂

Detaylı bilgi almak için SaitHalimPaşaYalısı  linkini tıklayabilirsiniz

Altın Kızlar Fasıl grubu, 4  müzik aleti çalan  , İTÜ konservatuar dan mezun 4 bayandan oluşmakta. .Altın Kızlar Fasıl Grubunun  ayrı bir özelliğinden  bahsetmek istiyorum.

Başta ABD  Başbakanı   Obama  İstanbul’ a geldiğinde   Tayyip Erdoğan tarafından Dolmabahçe Sarayı   Müsabihan köşkünde   verilen  resepsiyonda Altın Kızların   Turk Sanat Müziği fasıl dinletisine  hayran kalarak  Altın Kızlar Grubundan   ud, kemençe, kanun  hakkında     bilgi alarak  hatıra  fotoğrafı çektirdi.

Evet şimdi gelelim , Sait Halim Paşa  ‘da gerçekleşen   iftar  yemeğine 🙂

İlk olarak  iftariyelik  ler  ve  şerbetler   ( Demir Hindi ve Nar suyu  )  masalar önceden hazırlanmış durumda .  ve Tabik Çaysız olmaz   🙂 İftara yakın Mercimek Çorbalarımız  verildi.

yemek

Lezzet li mi  lezzetli  Yeşil renkli    Mantımız ;

mantı

Ana Yemek olarak  agzınızda eriyen etin tadını damagınızda hissettiğiniz  Kuzu Tandır

3

Hünkar Beğendi

salata

Salata

sait_galeri_4

Tatlı olarak Dondurmalı   Elmalı Kadayıf Tatlısı Hem hafif  hem lezzetli bayıldım ben bu tatlıya 🙂

kadayıf

Son olarak da  çikolata ve  lokum   tabağı ile   iftarımızı sonlandırıyoruz.

lokum

Görsel showları ile gözümüzü  doyuran  yemeklerin  lezzetlerine  diyecek yoktu.Bu guzel  lezzetleri hazırlayan mutfak ekibini ayrıca tebrik ediyorum. 🙂

Altın Kızlar  Fasıl Grubunun  3 günlük iftar yemeği  bitmiş olsa  fiyatı hakkında kuçük bir bilgi  ; İftar  Fiyatı  ise  Biletix.com  web sitesinden  ; Bilet Fiyatları 150  lira idi

Sait Halim Paşa  Yalısında   belli dönemlerde   brunch  veya özel etkinlikler  olduğu için, bu güzel ambianstaki etkinliklerde  yer almak istiyorsanız   biletix.com ve   sosyal medyadan @Saithalimpasayalı hesabını takibe almanızı tavsiye ederim.

Boğazın tam ortasında ve  Şık bir ortamda bir iftar  yemeğinde sonuna geldik. Gerçekten  güzel bir akşamdı. Güzelden ziyade mükemmeldi. Bu güzel akşam için Sait Halim Paşa Yalısına  çok teşekkür ederim.

Başka mekan tanıtımlarımda    görüşmek üzere ;

 Bu sırada  Lezzet Tramvayı   sitesini  takip te kalmanız için ;

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ  

www.facebook.com /LezzetTramvayi

www.instagram.com/LezzetTramvayi

www.pinterest.com/LezzetTramvayi

www.Plus.google.com/LezzetTramvayi

www.twitter.com/LezzetTramvayi

www.youtube.com/lezzettramvayi 

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI  

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here