ŞOK ŞOK ŞOK Lezzet Tramvayı Hurriyet Bumerang Ödül Törenine Davetli olarak katıldı.

0
290

Bu sene   2014 Hurriyet Bumerang  Ödüllü  Yarışmasına  şansımı denemek için ÇALIŞKAN SİTE  Kategorisinde LEZZET  TRAMVAYI  olarak  başvuru yaptım.2014 Kişisel Blog Kategorilerinde 600 üzeri Blog arasından  ve 70000  tekil  olarak gelen sms oylarıyla olan yarışmada , siz sevgili takipçilerimin  oyları ile   ÇALIŞKAN SİTE  kategorisinde  ilk 10 a  layık görüldüm.İlk 3 e giremedim fakat  bu kadar blog arasından ilk 10 a girmekte  bir başarı diye düşünüyorum.

Buna istinaden 1 gün önce  Hurriyet Bumerang ‘tan mail ile  gelen davet üzerine  10 Aralık  ‘taINTERCONTINENTAL Otel de  gerçekleşen   İyi İçerik Atölyesine  , hemde  İKSV ‘ gerçekleşen Ödül Töreni ve  tören sonrası party de katılma  şansım oldu.Bu sene 4. cüsü gerçekleşen bu yarışmada Bumerang ekibi  , bu güzel organizasyona imza atmış , tüm Bumerang ekibine   teşekkür etmek gerek diye düşünüyorum. :))

Sizlere   sırası gelmişken bu  organizasyondan kısaca bahsetmek istiyorum.

13:00 -18:00 arasında   InterContinental  otelinde gerçekleşen iyi içerik Atölyesine katılım sağladım. Bumerangın    gerçekleştirmiş olduğu   Blog yazarları için   oluştırulan bu workshop ; digital dünyasının en başarılı uygulamalarının konuşulduğu ,  gerçekte yararlı  hemde etkileyici konuşmalarıyla   tanınmış   ve  blogunda  başarılı  olmuş  , Blog yazarları hakkında güzel ve keyifli bir etkinlik  oldu. İlk  konuşmacı  Ertuğrul Özkök   ile  olan  konuşmaydı.21.yüzyılda Kötü karakterlere yatırım yapmak neden daha karlı  bir iştir ?  konuşmasıyla   değerli bilgileri bizlerle paylaştı.

Sezgin Yılmaz  ( Instagram Fenomeni )  son konuktu. Instagram ve  başarısı hakkında  bilgileri bizler le paylaştı. Blog yazarlarının yükselmelerini konu alan bazı blog yazarlarını söyleşileride  etkinliğe renk kattı.

Etkinlik bittikten sonra  İKSV  ‘ de gerçekleşen Ödül törenine  gittim.Hürriyet gazetesinin Yazarlarında bulunduğu bu toplantıda   hen blog yazarları ve   finalistler  ile birilkte kalabalık bir grup olmuştuk. İlk önce kokteyl  eşilğinde  tanışmayan blog yazarları tanıştı. Sonra ise ödül törenine geçildi.  Hürriyet Gazete çalışanları eşliğinde   ödüller  1. seçilenlere verildi.

Ödül töreni bitti fakat benim aklıma bazı sorular takıldı.  4 senedir gerçekleşen  Bumerang  ödüllü yarışmasında yemek blogu veya siteleri  ilk 10 veya ilk 3 e giriyorda  neden 1.ci seçilmiyor ? bu  yapılan seçimler  neticesinde takipçi sayısınamı  neye göre seçim yapılıyor ?

Bumerangın   yapması gereken diğer bir konuda   yarışmaya katılan bir blog yazarı finale kadar geldi ise   bundan sonraki olan yarışmaya katılım sağlanmamalı, ki diğer blog yazarlarınında önü açılsın. Ama bakıyorum .Belli  başlı  bazı  bloglar  her sene seçiliyor ve her sene  ödül alıyor.  Diğer blog yazarlarının suçu ne  ? Katılımlar Bu konuyu Bumerag ailesinin iyi irdelemesi gerekiyor.

Ödül Töreni sonrasında Ozan Doğulu ‘nun  ritm li performansı  ile     günü sonlandırdık. Seneye  Bumerang yarışmasına  tekrar katılım sağlamayı düşünüyorum Bunun  için , Bugün  katılmış olduğum iyi içerik toplantısında  öğrendiklerimi   yemek  sitemde canlı uygulamalar ile  denemeler yapacagım. Kimbilir  seneye LEZZET TRAMVAYI   ilk 3 ‘e finale kalır. Hatta bir de bakıyorsunuz 1.ci olmuş . :)))

 

SEVGILE KALIN

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı ile Başlar  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here