Hakkımda

Kayserili anne ve babadan , İstanbul ‘da doğan çerkes kızıyım.

Kayseri Erciyes Üniversitesi  Bilgisayar Programcılığı ve İşletme mezunuyum ve Marmara Üniversitesinden Formasyonum bulunmakta. Belli kurumsal firmalarda bilgi işlem  ve eğitim departmanlarında 20 senelik kariyer  geçmişim var.. Kişisel Gelişim, Pazarlama, İşletme , Girişimcilik, Fotoğrafçılık , Yabancı Dil üzerine birçok eğitim aldım. Şu an 3. üniversite İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Çocuk Gelişimi bölümünü okuyorum.Aynı zamanda bilgisayar/internet konusunda yeminli bilirkişi  olarak  görevime devam etmekteyim.  

Lezzet Tramvayı Nasıl  Ortaya Çıktı  ?

Kendimi bildim bileli mekanları keşfetmeyi ve gezmeyi çok severim. Yemek tarifleri ile de çok ilgiliydim. Kızımın doğmasıyla , sağlıklı beslenmeye olan ilgim arttı. Annemin  yöresel yemek  tariflerini , annemden öğrendiğim  ve kızım için yapmış olduğum yemek tariflerini yazmak ve kızıma hatıra  kalsın diye blog  açmaya karar verdim. Bloguma  tarifler ile birlikte, keşfettiğim mekan ve gitmiş olduğum  gezileri de ekleyerek    Mayıs 2012 yılında  @Lezzettramvayı bloğumu yayına  soktum.

Zaman içinde ilaveler yaparak LezzetTramvayi  blogumu geliştirdim. Lezzet Tramvayı  Blogum sayesinde , belli TV programlarına  konuk oldum. Ayrıca yapılan Blog ve yemek  yarışmalarında  dereceye girdim.

Şu an  Lezzettramvayı.com adresinde mekan ve ürün  tanıtımı belli  röportajlar yapmaktayım.  Tanıtım   yapılmasını istediğiniz ürün veya  mekanınız var ise  bana   mail  yoluyla ulaşabilirsiniz.  Benim hakkımda daha  detaylı   bilgi almak  mı  istiyorsunuz .  O zaman JdSezer   ve Gezimanya   nın benimle yaptığı  röportajları   okumanız lazım 🙂 

Evet yazımın sonuna gelmişken , büyük zevk ile  yazmış olduğum  yazılarımı  ve tariflerimi   umarım zevkle  okursunuz.

Arzu Batur Yalçınkaya

Lezzete Giden  Yol Lezzet Tramvayı ile   Başlar

Lezzet Tramvayı  Bugune  Kadar Ne yaptı ?

Keskinoğlu Firmasının  düzenlemiş olduğu  Zeytinyağlı Yarışmasında 2.ciliğim bulunmakta. 

Hürriyet Gazetesi Bumerang a  Çalışkan  Sitesinde ilk 10 ‘a   girdim.

www.uzmantv de    yemek üzerine çeşitli   programlar yaptım.

Samanyolu  Deniz Şafak ‘ın Sabah programına konuk oldum .

Açelya Akkoyun  ‘ un Açelya ile Gülümse Hayata   Programına  konuk oldum.

Halen  Workshop ve  lansmanlara   davetlere katılım sağlamaktayım