Hakkımda

Kayserili anne ve babadan , İstanbul ‘da doğan çerkes kızıyım.

Kayseri Erciyes Üniversitesi  Bilgisayar Programcılığı ve İşletme mezunuyum ve Marmara Üniversitesinden Formasyonum bulunmakta. Belli kurumsal firmalarda bilgi işlem  ve eğitim departmanlarında 20 senelik kariyer  geçmişim var.. Kişisel Gelişim, Pazarlama, İşletme , Girişimcilik, Fotoğrafçılık , Yabancı Dil üzerine birçok eğitim aldım. Şu an 3. üniversite İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Çocuk Gelişimi bölümünü okuyorum.  Şu an adliyede bilirkişi  olarak homeoffice çalışıyorum. Ethemefendi Lions Kulübünde 1 sene üyelikten sonra, şu an Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri Eğitim komitesinde, Türkiye  Bilişim Derneğinde üyeyim. Sosyal Medya Danışmanı ve Bilişim Eğitmeni  olarak  okullara    Güvenli internet kullanımı üzerine  seminer  vermekteyim. Şu an Uluslararası ISO27001:2022 Baş Denetçi Eğitimi almaktayım.

Lezzet Tramvayı Nasıl  Ortaya Çıktı  ?

Kendimi bildim bileli mekanları keşfetmeyi ve gezmeyi çok severim. Yemek tarifleri ile de çok ilgiliydim. Kızımın doğmasıyla , sağlıklı beslenmeye olan ilgim arttı. Annemin  yöresel yemek  tariflerini , annemden öğrendiğim  ve kızım için yapmış olduğum yemek tariflerini yazmak ve kızıma hatıra  kalsın diye blog  açmaya karar verdim. Bloguma  tarifler ile birlikte, keşfettiğim mekan ve gitmiş olduğum  gezileri de ekleyerek    Mayıs 2012 yılında  @Lezzettramvayı bloğumu yayına  soktum.

Zaman içinde ilaveler yaparak LezzetTramvayi  blogumu geliştirdim. Lezzet Tramvayı  Blogum sayesinde , belli TV programlarına  konuk oldum. Ayrıca yapılan Blog ve yemek  yarışmalarında  dereceye girdim.

Şu an  Lezzettramvayı.com adresinde mekan ve ürün  tanıtımı belli  röportajlar yapmaktayım.  Tanıtım   yapılmasını istediğiniz ürün veya  mekanınız var ise  bana   mail  yoluyla ulaşabilirsiniz.  Benim hakkımda daha  detaylı   bilgi almak  mı  istiyorsunuz .  O zaman JdSezer   ve Gezimanya   nın benimle yaptığı  röportajları   okumanız lazım 🙂 

Evet yazımın sonuna gelmişken , büyük zevk ile  yazmış olduğum  yazılarımı  ve tariflerimi   umarım zevkle  okursunuz.

Arzu Batur Yalçınkaya

Lezzete Giden  Yol Lezzet Tramvayı ile   Başlar

Lezzet Tramvayı  Bugune  Kadar Ne yaptı ?

Keskinoğlu Firmasının  düzenlemiş olduğu  Zeytinyağlı Yarışmasında 2.ciliğim bulunmakta. 

Hürriyet Gazetesi Bumerang a  Çalışkan  Sitesinde ilk 10 ‘a   girdim.

www.uzmantv de    yemek üzerine çeşitli   programlar yaptım.

Samanyolu  Deniz Şafak ‘ın Sabah programına konuk oldum .

Açelya Akkoyun  ‘ un Açelya ile Gülümse Hayata   Programına  konuk oldum.

Halen  Workshop ve  lansmanlara davetlere katılım sağlamaktayım

Kasım  2023   tarihinden itibaren İnternette  Güvenli Kalma Sanatı  adlı kitabı

internet  kanallarında satışa çıktı.

 Kitabı  BKMKİTAP linkini tıklayarak temin edebilirsiniz.

Verdiğim Bilişim Seminerleri

13 Ocak 2023  tarihinde  Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönülleri / Sosyal Medya ve Güvenli İnternet Semineri verildi.

10 Mart 2023  tarihinde  Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönülleri /  Dijital Okuryazarlık  Semineri verildi. Seminerde doğal afet ve deprem anında  kullanabileceğimiz  mobil uygulamalar ve hayatımızı kolaylaştıran e-hizmetlerden  bahsedildi.

27 Mart 2023 tarihinde  Sahrayıcedit Nevzad Ayasbeyoğlu Ortaokulunda okul velilerine e okul  idaresine  Sosyal Medya Danışmanı olarak ben Arzu Batur Yalçınkaya Çocuklarımız için Sosyal Medya ve İnterneti Güvenli Kullanımı hakkında seminer verdim.

10 Nisan  2023 tarihinde  Sahrayıcedit Nevzad Ayasbeyoğlu Ortaokulunda okul öğrencilerine  Sosyal Medya Danışmanı olarak ben Arzu Batur Yalçınkaya Öğrenciler  için  İnterneti Güvenli Kullanımı hakkında seminer verdim.

13 Nisan 2023 Sahrayicedit Nevzad Ayasbeyoglu Ortaokulunda 5.sınıf ve 7.sınıf öğrencilerine Güvenli internet Kullanımı semineri verdim
18 Ekim 2023 Maltepe universitesi Hemsirelik yuksekokulundaSiber Zorbalık ve Oyun Bağımlılığı semineri verildi
3 Kasım 2023 Alanya TED Koleji ortaokul,lise ve ilkokul öğrencilerine Güvenli internet Kullanımı semineri verildi
22 Kasım 2023 Iş Bankasi Eğitim merkezinde Dijital Okur Yazarlik  seminerinde Bilişim Suçlarına Karşı Öneriler hakkında bilgilendirme yapıldı.