Aydos Ayazma Çay Bahçesinde Pide Yeme zevki bir başkadır.

0
5818

Bugün  11.05.2014 ANNELER GUNU . Tüm annelerin bu mutlu gününü en içten dileklerimle kutlarım. Bende her anne gibi kendi annem ile birlikteydim. Ve benim için çok güzel bir gündü . Bundan  7 sene önce  kızıma hamile iken  ailece Yakacık Aydos  Pide evine gitmiştik. ve tadı hala  damağımızda kalan pidelerinden yemiştik.Bugün Anneler günü nedeniyle eşim annem ile bana  süpriz yaparak ipekböceğim ile birlikte akşamyemeğine   Aydos   Ayazma Çay bahçesinde Pide Salonuna götürdü.

Aydos Ayazma   Çay Bahçesi nerede olduğunu  bilmeyenler için söylüyorum. Yakacık ‘ ta Aydos dağı eteklerinde  bulunuyor. Burası manzarası ile ünlü olan   bir çay bahçesi .Senelerdir Pide ve lahmacunu  ile ünlü bir yer. Özellikle Kıymalı Pidesinin mükemmel oluşu  bu çay bahçesine tekrar  gelinmesine sebep oluyor. Neden mi ?  Tabi arkasından tabi havada güzel ise  semaverde çay  ,   manzarası ile birlikte mükemmel oluyor.

Evet fiyatlarada gelince   Pide fiyatları 17 liradan başlıyor. Lahmacun fiyatı ise 4 liradan başlıyor. Fiyatlar biraz   dışarıya nazaran pahallı fakat .pide , lahmacunu  tadını manzara eşliğinde  almak veya yemek  isteyenler için   bulunmaz bir fırsat.

Çay bahçesinin kendine ait   otoparkı da bulunmaktadır. Ailece gidilebilecek   temiz ve gerçekten havasıyla mükemmel bir yer. Şiddetle tavsiye edilir.

 

Adresi : Aydos   Ayazma Çay Bahçesi

Ayazma cd.No :95  Yakacık

E mail  : ayazma@ayazmacaybahcesi.com

Web      : http://www.ayazmacaybahcesi.com

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here