Kendinden Bi Haber

0
559

Merhaba

Bloglar arası iletişimi güçlendirmek amacıyla sitemizde  Bloglar adı altında    blog yazarlarımızın makalelerini sitemizde yayınlamaya karar verdik. Bloglarda olan duyuru ,etkinlik, çekiliş, tanıtım  yapan tüm  bloglardan bu sayede   bilgi sahibi olacaksınız.

Şimdiden  sitemizde makaleleri yayınlanacak olan blog yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Şimdi  ilk makalemizi sizler ile paylaşıyoruz .

Lezzet Tramvayi

Kendinden Bi Haber…

Garip bir dünya bu yaşam, her renkten, her telden insan var. İnsan dediğimiz zaman akla gelen siluet ete bürünmüş, belirli uzuvları olan bir yaradılış harikası fakat gel gör ki durum öyle değil. Tek varlığın içinde, farklı yaşamlar, farklı düşünceler var. Bunların oluşturduğu, o ete bürünmüş canlı anlam kazanan, ad kazanan bir tür oluyor.

Her insanın aile yaşantısı birbirinden farklıdır. Belirli bir çerçevesi, belirli bir seviyesi vardır. Aile arasındaki bağların oluşturduğu bir durumun yansımasıdır, “aile bağları”.

Aile arasında kurulan bağ; çekirdek aile(anne, baba, çocuklar) ve geniş aile (anne,baba, çocuklar ve diğerleri) de farklıdır. Çünkü çekirdek ailede uzun süre birbirini görme ve birinci derecede yakınlık vardır. Bu yakınlığın oluşturduğu bağ ne kadar kuvvetliyse, o ailenin sırtı yere gelemez.  Geniş aile de, ise ilişkiler biraz daha “aile siyaseti” şeklinde ilerler. Aile siyaseti: önden yüze gülmeler; arkadan, öldürmeler.

Günümüzün en temel sorunudur, aile arasındaki bağlar. Eskiye göre daha da kuvvetlenmesi gereken bu bağlar, her geçen gün daha da körelmekte. Özellikler paranın insan hayatındaki önceliğini üst sıralara taşıması ve “para olmazsa, hayat olmaz” mantığının insan zihinlerine kazınması sonucu aileler arasındaki bağlar koptu. Aile dediğimiz bir birlikteliğin artık bireyler indirgendiğini çok rahat görebiliriz. Herkes tek bir birey olarak yaşamını daim ettirmek isteniyor. Hani önceden bu dediğimiz olay geniş ailelerde, çok rahat görülürken ve nedeni aslında para değil de gelin, kaynana tarzı çekişme iken şimdi para çekişmesine dönüştü.

Artık çekirdek ailelerde de bu durumu çok bariz görebiliriz. Çocuklar babalarını bir dolar işareti olarak görmektedir. Zaten, gelişen teknolojinin yaratığı buhranlarla beraber kopan iletişim artık paranın aile hayatına entegrasyonuyla da tam yolunu buldu. Bakıldığı zaman bu hayatta: “Para ne? Elinin kiri!” diyenleri görebilirsin ama gerçeğe bu dönüştüğünde onlarında düşüncesi değişiyor. Fakat, aile ilişkilerinin, aile bağlarının parayla eş değer, çıkar üzerine kurulması gelecek neslin ne gibi tehlikelerle baş etmesi gerekeceğini gösterir, bize…

Yazar Hakkında: Ruhsuz Atmaca‘nın, tek ve temel amacı insanlığa bir şey katabilir miyim?, katabilirsem nasıl olmadır?, bu soruları kendine sorarken bir anda kendisini blog dünyasında bulur.Ruhsuz Atmaca blogunun kapağında yer alan ve ismini verdiği “Atmaca”, insanlara benzer duygulara sahip bir canlıdır. Yırtıcılığı nedeniyle isminin önüne “Ruhsuz” takısı gelmiştir. Blogun sloganı ise: “Yazdıklarım ve Yazacaklarım Atmacanın Bakışlarında Gizli…” oluşturur.

Blogspot: http://ruhsuzatmaca.blogspot.com/
Twitter: https://twitter.com/Ruhsuz_Atmaca
Google+: https://plus.google.com/u/0/107839428172969493677/posts
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Ruhsuz-Atmaca/424920654225815

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here