Ortaköy Ali Baba Nargile Restaurant

0
1949

16 Kasım Pazar günü  YemekSohbetleri kurucusu sevgili  Yemek Blog Yazarı  @Yagmur İpar arkadaşımın daveti üzerine  Ortaköy  Ali Baba Nargile Restaurant ‘ ta gerçekleşecek tadım etkinliğine katıldım. Tadım  Etkinlik 16:00-19:00 arası gerçekleşti. Blog yazarları olarak  kalabalık bir gruptuk.Bu etkinlik sayesinde tanışmak isteyipte tanışamadığım Blog yazarları ve bu sayede  Sosyal Medya Danışmanı  Ohannes Kan   ile de tanışmış oldum.

İlk olarak  Size  Ali Baba Restaurant hakkında bilgi vermek istiyorum.

1993 Yılında Tophane’de kurulan Ali Baba Nargile salonunda hafızalarda yer etmiş başarıları siz değerli müşterilerilerine gelen ilgi ve talepler doğrultusunda bugün, Ortaköy’de kurucuları Ali Bey ‘in oğlu genç işletmeci Mert Yoğurtçu bünyesinde Ali baba Restaurant&Nargile olarak 2. şubesini hizmete açılmıştır. Ortaköy şubesi büyüleyici iç mimarisiyle mekan tasarımı kendinizi evinizde hissedip rahat ve huzurlu bir zaman geçirebilmeniz amacıyla dizayn edilmiştir. Bununla birlikte kişiye özel VIP odaları tüm özel organizasyonlarınız için uygun hale getirilmiştir. Her damak zevkine uygun zengin menüsü ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmak en önemli prensipleridir.

 Kurulduğu günden bu güne kadar ki süreç içerisinde değişmeyen en önemli temel ilkesi hijyen kuralları olmakla birlikte mutfak malzemelerinin taze ve günlük olarak temin edilmesi, müşteri memnuniyeti olarak geri dönmektedir.

 Ortaköy  Ali Baba Nargile Restaurant 4 ay önce açılmış  2 kattan oluşmaktadır. Üst katı gerçekten şık  olup iş yemek  toplantılarının , özel günlerde kullanılabilen  bir mekan konumunda.Ortaköy merkezde bulunan trafiğe açık bir mekan  bence kısa bir zamanda  populer bir mekan olacağa benziyor. :)Nargile içilen koltuklar bile özenle seçilmiş 🙂

Restaurant ‘ta  bize ikram edilen   yemeklerden biraz bahsetmek istiyorum.İlk olarak mezeler geldi. Çorba sunumu ise   gerçekten mükemmeldi. Yemek nasıl olursa olsun , sunum güzel olursa   tam  not alıyor bence. Parmak pideler ise  lezzetliydi.  Ana yemeklerde ise   Sac kavurması ve Izgara et karışımı vardı. Sac kavurma  Ortaköy  Ali Baba Nargile Restaurant’ta yenilir diyerek  kesinlikle  denemenizi tavsiye edebilirim.

Yemek Sunumları Mukemmeldi.

Salata ve Mezelerin tadı çok lezzetliydi

Tabi  yemekler yendikten sonra Blog yazarları  ile  fotoğraf çekilmeden de olmaz diyerek   birkaç  fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sevgili   Adaşım  Yemek Blog yazarları  arkadaşlarım  Arzu  ve Gönül ile

Sevgili Leyla ,  Yağmur  ,Asiye Hn   ve  bendeniz Lezzet Tramvayı 🙂

Tüm Blog yazarları arkadaşlarım ile birlikte   🙂

Son olarak ta  Türk kahve sunumlarıyla ile  tadım etkinliğimiz sona erdi.

Ali Baba Restaurantta Fiyatlara gelince  Kebap Fiyatları 19 lira – 27 lira arasında değişmekte. Pideler ise 13 lira – 21 lira arasında değişmekte.Tatlılarda  10 lira -14 lira asında değişmekte. Tatlı  olarak İncir Dolması var. Denemekte fayda var 🙂 bence. Lahmacun  fiyatları 7 lira – 8 lira arasında bulunmakta. Paket servisleride mevcut.

Bu etkinlige davet eden Sevgili  @Yagmurİpar arkadaşıma ve Sosyal Medya Danışmanı @OhannesKan ‘ a teşekkür ederim.Ailece gidebileceğiniz , iş toplantılarında veya özel günlerinizde tercih edebileceğiniz şık bir mekan. Tavsiye edilir. 🙂

Ali Baba Restaurant  Ulaşım ise :

 Adres : Ortaköy Mah. Muallim Naci Cad.  No : 43 / 1 B 2 Beşiktaş / İstanbul

Tel         : 0212 327 18 28

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

  Lezzete Giden Yol Lezzet Tramvayi ile Başlar  

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here