Esentepe Dedeman Oteli ve Ala Geceler

0
549

Esentepe   Dedeman  Otel ‘  in  nazik  daveti üzerine  @Lezzet Tramvayı ile @Gurmes2015 Roof Restaurant ta Geçen Çarşamba Ala gecelerine katılım sagladık.

Esentepe Dedeman Oteli  ,  Avrupa yakasının merkezi yerinde olması , her yere yakın olması  ve modern desingı ile ön plana çıkan bir otel .

İstanbul Avrupa yakasında  senelerin   en kaliteli   oteli olup , aynı zamanda Türk mutfağından seçme  yemekleri ve uluslararası  lezzetlerden oluşan lezzetleri ile birlikte  ,  o güzelim manzara eşliğinde ,   Otelin en üst katında yer alan Roof   Bar Restaurant’ta keyifli  akşam yemeği firsatının yanısıra , ilgili   ve deneyimli personelleriyle birlikte  İstanbul  misafirlerine hizmet vermeye devam etmektedir.

İşte böyle güzel ve lüks  bir otelin ;  güzel  restaurantlarından  Roof Restaurant Bar ; Her ÇARŞAMBA , 13 Ocak 2016 da Ala Geceler adı altında güzel bir   yemekli  ve müzikli bir  gece başlattı.  Muhteşem atmosferli manzara eşliğinde çok  kaliteli   bir müzik grubu olan  Grup Anason ile 21:30 ‘da  başlayan gece ,  geç saatlere kadar  23:15 e kadar sürmekte.

Grup Anason Hakkında 

Solist: Güler Tuncer

Piano: Genco Arı

Davul: Turgut Alpbekoğlu

Bass: Deniz Beydili

Evet  Ala geceleri nin  ilk günü Lezzet Tramvayı & Gurmes2015  olarak  katılım sağlamaktan da ayrıca çok mutlu olduk.Bu müzikli Ala Geceler sene boyunca tüm hızla devam edilecek. Türk damak tadına özgün culinary  örneklerini sunmaya devam edecek.

Ek bir bilgi ise ; Hafta Sonları Cuma ve Cumartesi akşamları canlı müzik performansları  devam etmesi.  Şirketler ve Organizasyonlar  için özel  yemekler ve chillout  partileride yapılmakta. DJ ve özel solistlerle bu programları yaptıklarını da  ayrıca  söylemek istiyorum.Sibel Mirkelam ve İlhan ŞeŞen bu solistlerden bazıları. Özel istek üzerine Oryantel proğramalarıda yapılabiliyor.

Dedeman ‘a geliş saatimizden sonra anlatmaya başlıyorum 🙂 Mekana 20:30 gibi    ulaştık ve   sonra   yerimiz   gösterildikten sonra    restaurantta  belli  yerlerde fotoğraf çekimi yapmaya başladık. Bu sırada  Restaurant Şefi bizimle çok ilgilendi. Yemek masasına mezeler  ve  ana yemekler geldi.

Aaaa  bu  sırada benden size  bir tavsiye ;  Roof Bar Restaurant a gideceğiniz  gün   çok hafif yemekler ile akşamı beklemeniz , gittiğinizde o kadar güzel lezzetler geliyor ki   ne yapacagınızı şaşırıyorsunuz. Benden soylemesi.  Evet mezelerden bahsetmişken ; isimlerini ve menüler hakkında biraz  bilgi verelim ne dersiniz 🙂

ALA GECELER   Fix Menü  

Midye Dolma 

Türk Meze Tabağı  

( Beyaz Peynir  , Bergama Tulumu, Alabalık Füme, Z.Y. Enginar, Bakla Fava, Acuka, Haydari, Patlıcan Salata)

Marine edilmiş Mevsim Salatası 

Sudak Pane  ile Aioli Sos  

Ana Yemek ( Tercihe göre  Levrek, Çupra, Palamut, İstavrit ) 

Fırınlanmış Helva

Tabi bu şekilde bilgi verdikten  sonra menüdeki yemeklerden   bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.  Ana Yemek olarak Levrek  balığını seçtik. Şimdiye kadar   hiç bu kadar ağızda eriyen  ve lezzetli balık yemedim  desem 🙂

Mevsim Salatamız

Ara Sıcaklardan  tadı  damagınızda kalacak   kadar lezzetli  

Sudak Pane  ile Aioli Sos  

Mezelerden ise   bazıları   şu şekilde  ; Midye Dolma

Zeytinyağlı Enginar

Acuka

Ve Beyaz Şarapımız 🙂

Saat 21:30 gibide Grup Anason eşliğinde   müzik başladı .Yemeklerimizi  yerken arka fondan 45 ‘lik  şarkıların   çıkarmış olduğu güzel müziğe   söyleyecek laf yok 🙂  Herşey o kadar güzeldi  ki , saatin   ilerlediğini bile farkına varamadık. Böyle keyifli panoramik manzaralı bir ambiansla bütünleşen  gecede  yanınızda en çok sevdiğiniz eşiniz ile   yemek   yemek istemez misiniz ?  Gitmeyenler için   çok şey kaçırır derim.

Birbirinden güzel  o kadar  güzel içecekler var ki, bunu görüntüleyerek size göstermem  gerekti 🙂 Sohbet ve manzara  eşliğinde müzik dinlemek isterseniz   mükemmel bir ortam.

Ayrıca Restaurantın ilk girişinde ; yemek masası konularak  iş  yemekleri de düşünülmüş. Evet  ayrıca sigara içenler de  düşünülmüş. Sigara içenler için  ayrı bir terası  var . Her ne kadar  sigara içmesem de ,    koltuklar  ve  ısıtıcılar eşliğinde  gece manzarası  muhteşem oluyor benden soylemesi .

Herşey o kadar güzeldi  ki , saatin ilerlediğini bile farkına varamadık. Yemekler yendi ve  sıra  Tatlı bölümüne gelmişti.Tatlıya  yer kalmadı  desem inanır mısınız  ? Helva düşkünü  olduğum ve balıktan sonra helvayı çok  sevdiğim için , Son olarak gelen Fırınlanmış Helva ve çay bana ilaç gibi geldi .

Sevgililer günü yaklaşmışken, Dedeman Oteli  13 Şubat 2016  ‘ da  Sevgililer Günü Öncesi Bir Gala Düzenlemiş.ve sizlere bu  programıda duyurmak istiyorum.

 

Sevgililer Günü Menüsü de  Şu şekilde Olucak.

Evet Bir  güzel bir gecenin de sonuna   geldik.Ruhunuzu dinlendirmek ve  sevdiğiniz arkadaşlarınızla veya eşiniz,aileniz ile  sohbet ve kaliteli bir müzik eşliğinde   yemek  yemek ,  tabiki  bizlerin ve sizlerinde hakkı. Böyle bir geceye gitmeyi düşünüyorsanız , bence Dedeman Oteli  ni bir yere not edin. Dedeman  gibi bir otelde düzenlenen programa, gitmeye değer diye düşünüyorum.

Bu güzel daveti için Esentepe Dedeman Oteli ekibine ve lezzetli yemeklerin sunumu ve kibar davranışlarıyla bizleri ağırlayan Roof Restaurant ekibine  çok teşekkür ediyorum

Bir dahaki mekan tanıtımlarım da  görüşmek üzere ;

Sevgiyle Kalın ,

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yol Lezzet Tramvayı İle başlar  

Dedeman Otel İletişim  

www.dedeman.com.tr
twitter.com/dedemancom
instagram.com/dedemancom
pinterest.com/dedemancom

Rezervasyon ve On Bilgi :  Tel :0212 337 45  00 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here