Lezzet Kariyer Üzerine Bölge Hastahanesi Sahibi Sayın Prof.Dr. Turgut Göksoy ile Röportajımız

0
478

www.lezzettramvayi.com sitesinde   mesleğinde başarılı  olup lezzet ile   kariyer    üzerine röportajı, bu sefer BÖLGE HASTAHANESİ Kurucularından Sayın Prof.Dr.Turgut Göksoy   ile yapmayı  tercih ettik. Turgut bey bizi kırmayarak  Lezzet Tramvayı ile  röportaj yapmayı kabul etti. 

Prof.Dr.Turgut Göksoy ile  tanışmamız geçen seneye dayanmakta. Turgut bey ‘i, alanında gerçekten başarılı biri olarak tanıdım. Aynı zamanda Turgut bey    Bölge hastanesi  olarak  18 Ekim 2014 ‘ te   Lezzet Tramvayı’nın düzenlemiş olduğu  LEZZET TRAMVAYI Sonbahara Merhaba Kahvaltı Etkinliğine de sponsor olduğunuda belirtmek isterim. Ayrıca Kasım ayında Pendik Bölge Hastahanesinde   Saglıklı Beslenme ile ilgili   kahvaltı düzenleyerek  Blog yazarlarınıda   davet etmiştir.

 Gerçekten kendi alanında   çok başarılı ve on  parmağında on marifet derler ya   değişik konularda   imzası olan     BÖLGE HASTAHANESİ   Sahibi  Sayın  Prof. Doktor Turgut Göksoy ‘ u yakından tanımak isteyenler  ve verimli bilgiler edinmek isteyenler  bu röportajımızı sizler için  paylaşıyoruz.

Kendinizden bahseder misiniz?

1954 doğumluyum. Babamın o yıllarda sık sık gelen tayinleri nedeniyle ilkokulu 5, liseyi 2 ayrı yerde okumuş bir asker çocuğuyum. 4 kardeştik ve hayatı paylaşmayı iyi bilirdik. Kardeşlerimden birisi benim gibi doktor, diğeri de diş hekim

 Mesleğinizden bahseder misiniz?

1977’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1981 Ocak ayında tıpta Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı, 1985’de doçent, 1996’da profesör oldum. Çeşitli mesleki ve sosyal kuruluşlarda üyeliklerim var. 2002’de Yüzüncü Yıl Üniversitesinden emekli oldum. 2013 yılından beri Esenyurt Üniversitesinde öğretim üyeliği görevim devam ediyor.

Meslek ile ilgili iş deneyimlerinizden kısaca bahseder misiniz?

Özel hekimlikte geçen yıllarım daha fazla oldu. Muayenehane, poliklinik derken ilk hastanemi 1993 yılında Maltepe’de Göksoy Hastanesi adıyla açtım. Daha sonra yeni birleşmeler sonucu meslektaşlarımla beraber Bölge Hastaneleri zincirini kurduk. Biri Pendik’te diğerleri Maltepe ve Sancaktepe’de faaliyet gösteren 3 hastane ile hizmetimiz sürüyor.

Hobileriniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz? 

Buna nereden başlasam bilmiyorum doğrusu. Pullarla başlayan serüven beni zamanla klasik otomobil tutkusuna, daha sonraları fotoğrafçılık ve sinemaya dair herşeyi, toplamaya götürdü. İstanbul’un 100 koleksiyoneri kitabında yer alan birçok koleksiyonum var. Koleksiyon dergisinde bu birikimlere ait yazılar yazıyorum.

 Ne tür müzik dinlemekten hoşlanırsınız?

Her türlü müzik sever ve dinlerim hatta çalarım da… Hastanemizin Türk Kalp Müziği aldı altında faaliyet gösteren bir korosu da var.

 Bölge Hastanesi hakkında söylemek istedikleriniz var mı? Amacınız ulaştınız mı?

Bölge Hastanesi Uluslararası platformda kabul edilen bir akreditasyon belgesine sahip üstelik bunu ilk kez 2011’de aldı ve 2014’de bunu yeniden başarıyla revize etti. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alıyor. Yaşlı dostu, Engelli dostu unvanlarına bir de Çölyak Dostu Hastane ünvanını ekledi.

En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

Kurtuluş savaşımızı içine alan 1919’da başlayıp 1938’de sona eren dönemi yansıtan müthiş bir müze kurma hayalim var.

 Yemek yapmak ile aranız nasıldır? Yemek siteleri ile ilgileniyor musunuz?

Bu kadar iş arasında yemek yapma alanında pek yerim yok maalesef. Aslında 1-2 yemek yapsam da bunu en son ne zaman yaptığımı düşünmem gerekecek sanırım.

 www.lezzettramvayi.com sitesini duydunuz mu? Siteyi nasıl buluyorsunuz?

Sitenin kurucusu Arzu Batur’u tanıdığımdan siteyi biliyorum ve onun 2 etkinliğine katıldım. Başarılarının da devamını diliyorum

En çok severek yaptığınız yemeğin tarifini vermek ister misiniz?

Vermesem daha iyi…

  Eklemek istedikleriniz?

Canınızın sağlığı… Ayrıca ; “Hastalanmaktan değil geç kalmaktan korkun” diyorum

 Turgut bey  ‘  e ayrıca  bu röportajı yaptığı için  çok teşekkür ederim.ve  başarılarını devamını dilerim.

Prof .Dr Turgut bey  ‘in sitelerine ulaşmak isteyenler için ;

                                     http://www.turgutgoksoy.com      

                                      www.fibromiyalji.org

www.ayaksorunu.net                          www.antiagingtr.com

www.kireclenme.info                              www.omuzum.com

www.belagrisi.ne                                    twww.vertigom.com

www.ozonterapi.info                            www.osteoporoz.ne

twww.boyunkireclenmesi.net         www.romatizmatr.com

LEZZET TRAMVAYI

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayi ile başlar

www.lezzettramvayi.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here