Bimutfakikisefin ünlü şefleri Özlem Mekik & Ayvaz Akbacak’la Kalbur Et Kebap Kaz Tadım Etkinliği‏

0
541

Geçen hafta  Sevgili Bimutfakikisefin ünlü şefleri ÖZLEM MEKİK @ AYVAZ AKBACAK  moderatörlüğünde bir tadım etkinliğine davetli idim.   En özel ve lezzetli mekanları keşfe çıkan ünlü şefler Özlem Mekik & AyvazAkbacak, bu sefer İstanbul Ataşehir/ Şerifali’de bulunan Kalbur Et Kebap’ta  böylece İstanbul’un ünlü bloggerlarıyla çok özel yemeklerin tadına baktı.

Bugün  sizlere Ataşehir ‘ de 1.5 sene önce açılmış  Güneydoğu  Mutfağı ön planda olan  ve  lezzeti damağınızda  kalacak  olan ,    çoğu kimsenin   hala farkedemediği bir konumda yer alan  bir mekandan bahsetmek istiyorum.Lezzetlimi lezzetli Güneydoğuya Mutfağı  yemeklerin yapıldığı bu mekan   KALBURET

20 yıllık restaurant işletmeciliği deneyimiyle yeni bir marka yaratan Metin Akdemir, Kalbur Et Kebap’ı, Turizm Bakanlığı onaylı 1. Sınıf Lokanta sertifikasıyla, büyük bir hızla değişen ve gelişen Ataşehir beldesinin Şerifali lokasyonunda kurdu.Ataşehirde    aslında merkeze çok yakın bir yerde açılan KALBURET  Ataşehir Kamil Koç ‘un paralel  arka caddesinde yer almakta.

ve en önemlisi Ailece gidilebilen bir mekan. Ayrıca çocuklarda düşünülmüş  çoçuklar için   oyun alanı yapılmış. Lokanta önünde  İlk girişte  Vale  ‘ye     arabayı  teslim ettikten sonra  İlk girişte   sıcak ve samimi bir  karşılama ile   karşılaşıyorsunuz . Kalbur Et Sahibi Metin Akdemir Bey   güler yüzlü bir  kişilik  ,  aynı zamanda tam müşteri odaklı   tanışmanızı  öneririm.  Kebap konusunda  güzel ve ayrıntılı  bilgiler  alabileceğiniz  bir  adres 🙂

Evet şimdi sizlere  biz Blog yazarlarına  ikram edilen   bu  güzel lezzetlerden bahsetmeye çalışacağım.

Yemek Blog yazarlarını buluşturan   bu tadım etkinliğinde ,  masa  önceden hazırlanmış Güneydoğu mutfağına yakışır  mezeler  ile donatılmış   bir masa ile karşılaştım. Ayrıca masaya yemek esnasında   hala donatmaya  devam edildiğini  itiraf etmeliyim.  🙂   Masada  tamamen yok yok tu  .Sanki  mezeler   lezzet bakımında birbiriyle  yarışıyordu .Mezeler neler dersek şu şekilde sıralayabilirim.Etsiz çiğ köfte, haşlama içli köfte, kurutulmuş patlıcan dolması, enginar, pilaki, kapya  .Mezelerin  günlük yapıldığını   öğrendiğimide belirtmek isterim.  Mezeler den sonra ara sıcaklar servis ediliyor.

Ara sıcaklar  dedik ama  ama hangi ara sıcaklar dersek ;  Kars usulü içli köfte, patlıcan salatası, kuru patlıcan dolması, çiğ köfte ve güveçte kaşık mantısı , lahmacun. Bir Kayserili olarak   Kayseri Kaşık Mantısını tadı tam yerindeydi. Ayrıca  Gavurdağ, mevsim salata, çoban salata  salata  kategorisinde servis edilenler arasındaydı. 

Ana Yemekler arasında Kalbur Et Kebap’ın özel olarak Kars’tan getirttiği kaz etlerinin lokum gibi pişmesiyle hazırlanan , kaz suyuyla pişirilmiş bulgur pilavı  ve  Erkek kuzu satır etinden hazırlanmış Adana Kebap  yer almaktaydı.

KAZ ETIYLE YAPILAN BULGUR PİLAVI

Tatlılar     kategorısınde özel kesme dondurmayla sunulan Fıstıklı Katmer ve kireçte bekletilmiş kabakla hazırlanan Tahinli Kabak tatlısı idi.  Bu tatlıları birde Dondurma ile yesek  ne güzel olur değil mi  ?    Yerken  kendinizden geçiren bir lezzet ile   tanışmak   için bence  bu mekana  ugramayı ihmal etmeyin.

150 kişilik kapalı, 250 kişilik açık alandan oluşan kapasitesi ve profesyonel iç mimarisiyle huzurlu bir ortamda, keyifli bir sohbet eşliğinde en kaliteli ve özel et ve kebap çeşitlerini yiyebileceğiniz mekanın sloganı,“Kalbur’da, günün keyfini yaşa” .

LEZZET TRAMVAYI & LEZZET-İKRAM
LEZZET TRAMVAYI & LEZZET-İKRAM

 

Tadım etkinliği  akşam 19:00 da başlayarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Bu tadım etkiliğinde  Tanışmadığım   Yemek Blog yazarları  ile  tanışma fırsatım oldu .Tabi bu yemek sayesinde   tanıdıgım sevgili blog yazarları arkadaşlarımıda görme  fırsatım da oldu.Evet bir Tadım etkinliği  de bu şekilde sonlandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde  evlere gitmek üzere  Blog yazarları ile  vedalaşıp   ayrıldık.

Tadım Etkinliği Daveti  için EyvahYemekYandiocakbattı Yemek Blog Yazarı sevgili arkadaşım @Gönüliler  ve  Bimutfakikisefin ünlü şefi @OzlemMekik ‘  e teşekkür ederim.

Bir dahaki etkinlik yazılarımda   buluşmak üzere ,

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar  

www.Kalburet.com

Adres: Şerifali Mh. Turcan Cd. Atabek Sk. No 25 Ümraniye – İstanbul

T 0216 594 54 91 – 92 F 0216 594 54 93 e-mail : info@kalburet.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here