Lezzet Tramvayı Gurme Köfte ‘de Tadım Etkinliğindeydi

0
119

GURME KÖFTE TADIM ETKİNLİĞİ

Dün akşam    Sevgili  Blog yazarı  arkadaşım Gönül İler  ve Sevgili Bimutfakikisefin ünlü şefleri ÖZLEM MEKİK @ AYVAZ AKBACAK  moderatörlüğünde bir  Küçükbakkalköy /Ataşehir  ‘de  TurkmaxGurme ‘den tanıdığımız Sayın Chef Aydın Demir  ‘in 2 ortak ile  açmış olduğu GURME KÖFTE   ‘de  tadım etkinliğine davetliydim.  Bu davette  blog yazarları ile hoşça vakit geçirerek    lezzetleri birlikte   tattık.

Şimdi sizlere   Küçükbakkalköy /Ataşehir  ‘de  açılan ,  etleri Çanakkale Biga , Bursa ve Balıkesirden gelen , Bulguru  Kastamonu ‘dan , yani kullanılan  urunlerini yöresel yerlerden temin eden ve köfteyi severek yiyebileceğiniz Anadolu lezzetini samimi  bir şekilde  hissedebileceğiniz  bir mekandan bahsetmek istiyorum .İşte bu mekanın adı  GURME KÖFTE .

Chef AYDIN DEMİR  ve ORTAKLARI “Köfteyi herkesi yaptıgını , fakat  iyi yapamadıkları” düşüncesiyle Ocak 2015   tarihinde  GURME KÖFTE   Küçük Bakkalköy /Ataşehir ‘de   kurularak bir ilke imza atmışlar ve bu sayede damak zevki düşkünlerini de  bu mekanda buluşturmayı düşünmektedirler.

GURME KÖFTE VE ÇAY
GURME KÖFTE VE ÇAY

GURME KÖFTE  mekanına trafikten ötürü yarım saat kadar erken gittim. Bu sayede ,diğer blog yazarı arkadaşlarımla fazladan sohbet etme imkanım doğdu. Mekanın , aile mekanı olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Bulunan mekanı ilk olarak  gittiğimde  Redkit çizgi filmindeki  evlere benzettim ki bayıldım. Mekana ilk girişte  sıcak bir karşılama  ile  karşılaştım ve  ilk olarak çay  ikram edildi .Yemek masasına oturduktan sonra  Sayın Chef Aydın Demir ‘in   biz blog yazarlarına  GURME KÖFTE  hakkında  verdiği değerli bilgileri dinledik.

Chef Aydın Demir hakkında da  hazır gelmişken bilgi vermek istiyorum.

Her aşçı gibi Bolu ‘ lu 🙂 24 yıllık meslek hayatında 17 yılını dünya mutfaklarında uygulayan  Büyükada Büyük Kulüp , Şamdan ,Ritz Carlton ve, Çırağan , Konyalı Lokantaları ve Divanda  Koordinatör Şef olarak çalıştı .Son olarak Changa Restaurantta  füzyon yemekler  uyguladı.Ve  ayrıca birçok konuda ödülleri bulunan bir chef 🙂 

GURME  KÖFTE  konusunda   hassas  olan  damak severler  için ideal bir mekan.

Şimdi sizlere biz Blog yazarlarına ikram edilen lezzetlerden bahsetmek istiyorum.

Masada ilk olarak mezeler geldi ki mezeleri görselliği ve  sunumu  çok güzeldi. Mezeler arasında Bol ceviz ve peynirli Gurme Bahçe Salata , Piyaz , Acılı Ezme ve Turşu  .

GURME KÖFTE MEZE

 

Ana Yemekte ise   Süzme Mercimek Çorbası Karışık Köfte  ve Ayran .

GURME KÖFTE Mercimek Çorba
GURME KÖFTE Mercimek Çorba
GURME KÖFTE
GURME KÖFTE

Tatlılardan ise  Ev Yapımı  Triliçe,  Bol fındıklı Sütlaç , ve Chef  AYDIN DEMİR tarafından yapılan   ve  Kemal Paşa düşkünlerinin vazgeçemeyeceği Kemal Paşa Tatlısı ve Çay.

GURME KÖFTE TATLI

Tadım etkiliği, karşıdan gelenler de olduğu için  akşam 20:30 gibi başladı gece  Saat 24:00 ‘ e kadar sürdü.Bu etkinlik sayesinde  uzun zamandır görmediğim  blog yazarları arkadaşlarım ile görüşme fırsatım oldu. ve ilerleyen saatlerde bir etkinlik sonuna gelerek  blogcanlar ile  vedalaşıp ayrıldık.

Tadım Etkinliği Daveti  için http://www.eyvahyemekyandiocakbatti.com Yemek Blog Yazarı sevgili arkadaşım @GONULUM75 ve  Bimutfakikisefin ünlü şefi @OZLEMMEKIK ‘  e  ayrıca  çok teşekkür ederim.

Bir dahaki mekan tadım etkinliklerinde  görüşmek üzere ,

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar 

GURME KÖFTE 

http://www.gurmekofte.net/

Adres     :     Dilek Sabancı Caddesi No 2, Ataşehir, 34750 İstanbul
Telefon :     (0216) 576 8984
Faks      :     (0216) 576 6865
Eposta  :     info@gurmekofte.net

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here