Lezzet Tramvayi Ünlü Blog yazarları ile birlikte Ariste Peynir Dükkanında Kahvaltı Tadım Etkinliğindeydi.

20
352

Dün sevgili  www.birgülünlezzetleri.com  Yemek Blog yazarı arkadaşımın daveti üzerine @AristePeynirDukkanı na  kahvaltı tadım etkinliğine davetli idim.   Bu sıralar  ,  tadım etkinliğinde yer almanın keyfini yaşıyorum. Çünkü tadım etkinliği inanılmaz keyifli  geçiyor. Neden mi   ? İstanbul Beykoz da bulunan Ariste Peynirlerin  tadım etkinliği için   yine ünlü blog yazarları ile  birlikteydi ve  Ünlü Blog yazarları ile   bir yerden bir yere gitmek  ve buluşmak   gerçekten  muhteşem duygu.

Arise Peynir Dükkanı  Beykoz Konaklarının tam karşısında  kurulmuş aynı zamanda  2007  yılında patentini alarak peynir ticaretine atılmış . ve şimdi sizlere  Ariste ailelerinin kaliteli ve kurumsal bir  peynir markası   ihtiyaç hissettikleri için ortaya çıkan bir   markadan  bahsetmek istiyorum.Lezzeti Damagınızda kalarak yediğiniz, Kazdağlarının eteklerinde  ,Ege denizinin  tam ortasında yemyeşil topraklar  .%100 Ezine Sütünden yapılan peynir lezzetlerinin Satış Noktası lan bu mekan ARİSTE

Ariste sahiplerinden Aslı hn bize çok güzel bilgiler verdi. Bu bilgileri size aktarmak istersek şu şekilde ;  Peynircilik  bir nevi emek ister. Ezine ‘nin köylüleri  hayvanların vermiş olduğu sütleri gün doğmadan sagdıktan sonra   peynir haline dönüştürürler. İşte yapılan Bu peynirleri üreticilerden satın alan ARİSTE , Bayrampaşa ‘da bulunan  MEGA CENTER GIDA MERKEZİ nde soğuk hava depolarında ISO soguk zincir kırılmadan sevk etmektedir.20 yıla aşkın  uğraşılan bu peynircilik hayatında   şimdi 5 yıldızlı otellerde ,macro marketlerde  satış yapıldığınıda ayrıca belirtmek isterim.

Evet şimdi Kahvaltı esnasında biz Blog Yazarlarına  kahvaltıda  ikram edilen   muhteşem lezzetli  peynirlerin tadımlığını  anlatmaya:)

Sabah ilk olarak    Ariste Peynir Dükkanına   gittim Dükkan  küçük ama çok şirin  bir şarküteri tarzında. Ortaya konulan yemek masasında çok şık bir kahvaltı  önceden hazırlanmış  Beyaz Peynir çeşitleri , Kaşar  Peyniri , Zeytin  çeşitleri ,Sucuk , Bal ,  Kaymak, Pastırma ve Salam .Domates, Salatalık   kahvaltıda olan olağan çeşitler .:)

Kahvaltıda peynir bence çok önemli.  Peynir güzel oldukça, çay da  orantılı olarak çok içiliyor .Kendimden test ettiğim için söylüyorum.  Dün  çayı kaç tane  içtiğimi hazırlamıyorum. 🙂   Peynir haricinde  sunumlarda çok  hoştu.  Küçük hayvan maskotları     dükkanda  bayagı vardı ve fotograf çektirirken bile  güzel    bir görüntü elde ettik.  Dükkanda ayrıca  zeytinyağı ,  salça , bal gibi diğer kahvaltılarıda almak mümkün . Bu sırada Alışveriş yaparken   masalarda çayınızı da yudumlayabilirsiniz. 🙂

Ayrıca   Peynirde  çocuklarda düşünülmüş Figürlü  kaşar peynirleride yapılmış. Aslı hn , Figürlü peynirlerin , 1 Ay içinde satışa sunulacağını  ve hatta ilk olarak bizimle  paylaştığını   belirtti .

Sabah saat 10:00 da başlayan  Kahvaltı Tadım  etkinliğinde ,  kahvemizi yudumladıktan sonra saat 12:00 civarında bitti. Blog yazarları ile keyifli anlar  yaşarken aynı zamanda  kahvaltımızıda yapmış olduk.  ve tabi  bu sırada  fotograf çektirmeyide ihmal etmedik .:)

ARISTE VE BLOG YAZARLARI
ARISTE VE BLOG YAZARLARI
BLOG YAZARLARI KEYİFLİ
BLOG YAZARLARI KEYİFLİ

Kahvaltı Tadım etkinliği sonunda Aslı Hn biz Blog yazarları için peynir çeşitleri ile  çok şık  hediyelik hazırlamış. Blog yazarları  olarak hediyelerimizi alarak Ariste Peynir Dükkanından ayrıldık

Ariste Peynirleri
Ariste Peynirleri

Sonrada başka bir etkinlikte  görüşmek üzere   Blog yazarları ilede ayrıldık. 

Kahvaltı Tadım Etkinliği Daveti  için Yemek Blog Yazarı sevgili arkadaşım @BIRGULERDOĞAN ve Ariste Peynir Dükkanı Sahibesi Sayın ASLI HN  ‘a teşekkür ederim.

Bir dahaki etkinlik yazılarımda   buluşmak üzere ,

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar 

20 YORUMLAR

  1. Sevgili Arzu bu ne kadar güzel bilgilendirici bir yazı olmuş. Bana ayrıca teşekkür etmen beni utandırdı. Sizin o kadar yolu aşıp büyük bir özveri ile gelmeniz büyük fedakarlıktı. Ben yanlızca ariste peynirleri ile buluşmanızda aracı oldum oldum kadar.
    Bende teşekkürlerimi sevgilerimi iletiyorum.

  2. Canım emeğine ,yüreğine sağlık sizin gibi ünlü blog yazarlarının arasında olmak keyifliydi .
    Peynir sever ve seçer biri olarak her bir peynir benden tam puan almakla kalmadı.Adresle ve bulabileceği yer bilgileri eşime verildi bile…
    Sizlerle birlikte keyif ve lezzet dolu bir gün geçirdik.
    Sevgilerimle öpüyorum seni kocamannnn sevgiler tatlım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here