Ramada Encore Airport Otelde Sosyal Medya Kahvaltıda Buluştu

0
216

ty

Sevgili  Umit Bey ve Serkan Bey ‘ den almış olduğum nazik davetleri  üzerine sabahtan Ramada Encore Airport Otel ‘de  kahvaltıya gitmek için erkenden yollara düştüm. Sıcacık bir atmosferde  gerçekleşen bu kahvaltı sayesinde  sosyal medya  buluştu.

Pazar sabahı  olduğundan tabi yere erken gitmiş bulundum.ve davetli misafirler  arasında bu kahvaltıda  önceden tanışmış olduğum  ve görüşemediğim arkadaşlarım ile de  erkenden karşılaşma imkanım oldu.ve bir sure sonra  blogcanlar ile sohbet en ust duzeye ulaşmıştı. Kahvaltı bölümüne geçtiğimizde ise ,asıl süpriz ;  Kahvaltıda Dair  Kitap Yazarı Süleyman Dilsiz ‘in  kendi tarifleriyle omlet yapması  ve tadımlamamız oldu.

Otelin kahvaltısı ise açık büfe idi ve  ayrıca bahçe manzaralı  bir konseptte  olması  çok güzeldi. Açık büfede  herşey düşünülmüştü. özellikle baharatların sunumu  ise bir harikaydı.

56

Evet tekrar Süleyman Dilsiz ‘den bahsetmek istiyorum. Böyle güleryüzlü ve pozitif enerji saçan bir kişiyle tanışmış olduğum için gerçekten mutlu oldum. Bu dönemlerde  dışarıya pozitif enerji veren güleryüzlü insanlar ile karşılaşmak   çok zor.  🙂 Bu nedenle foto çektirmeden olmaz dedim 🙂 ve  şipşak foto  :))

Süleyman Dilsiz

Kahvaltı bitiminde Süleyman Dilsiz kitabı hakkında bizlerle çok güzel  bilgiler  paylaştı.

Bu paylaşımı ise  YOUTUBE LEZZET TRAMVAYI   KANAL linkini tıklayarakta ulaşabilirsiniz. 

Kahvaltı Sonrası Ramada Encore Airport Otel Genel Müdürü  Tijen Günyol hanımefendi  ile  Oteli gezdik… Evet şimdi sırası gelmişken ; Sizlere de şimdi otel hakkında da kısaca bilgi vermek istiyorum.

Ramada Encore Airport  oteli  Sefaköy  Küçükçekmece  ‘ de  Şubat 2015 yılında  hizmete girmiş.Avrupa yakasında Beşyol Metrobüs durağının arka paralelinde Aydın Üniversitesinden sonra bulunmaktadır. Bu otelin kime ait olduğu hakkında bilgi  ise şu şekilde ; Dünyanın  önde gelen otel zincirlerinden  Wydham Grubuna   bağlı bir otel markası ve 2 ortaklı  bir şahıs otelidir.  Ayrıca mal sahipleri tekstil  firma sahipleriymiş.

Otelin fiziksel özellikleri ise 9 katlı olup  ,5 katı odalar ,zemin katı Lobby  ve alt 3 katı ise   ofis ve teknik katlar, ile spa ,toplantı odaları ve otoparktan oluşmakta. Toplam 90 odası mevcut. Odalar kendi içinde standart ,delux ve suit   olmak üzere  3 e ayrılmaktadır. Ayrıca engeliler ve sigara içenler için e odalar  mevcut.Rahatlık ve konfor arıyorsanız bu otelde  konaklamanız yeterli. 🙂

2

Otele ait 2 restaurant  bulunmakta  olup  biri “North Shield Pub & Bar  isim hakkı adı altında   işletilmekte olup  menüsünde Meksika ve Dünya mutfağından değişik tatlar, bira ve alkollü içecekler  bulunmakta.Diğer restaurant ise ” Vezir Sofrası “ adı altında   çalışmakta olup tamamı Karadeniz Mutfağının geneksel tatları sunulmaktadır.

somıne

Toplantı odaları alt katta olup    aynı zamanda kına,doğumgünü organizasyonlarıda  yapılmaktadır. Toplam kapasitesi  120 kişi olan Turkuaz toplantı salonu,  diğeri  ise  100 kişi kapasiteli  Eflatun Salonu ve kokteyl lerin  yapılmaktadır.

tt

Yaz ve bahar aylarında düğün , nişan ve mezuniyet baloların yapıldığı   250 kişi kapasiteli bahçe de hizmet vermekte olduğunuda duyurmak isterim.

bahce

İçinde sauna ,buhar banyosu , kar çeşmesi ve çeşitli masajların yapıldığı 2 masaj odası ,fitness merkezi ve  ısıtmalı taş yatakların olduğu Spa Sağlık Merkezide otelin aktivetileri arasında.

masaj

ve Son olarak da ; Ücretsiz vale hizmeti, 24 saat oda servisi, balayı odaları, ücretsiz havaalanı-otel-havaalanı- servisi, doktor hizmeti ve daha bir sürü servis değerli misafirler için hizmet vermektedir.

Avrupa yakasında , Atatürk havalanına 2km  kadar uzaklıkta , metrobüse 200 metre uzaklıkta ,  iş adamlarının gönül rahatlığıyla kalabileceği , alışveriş merkezlerine çok yakın ,  tatil   yapmak isteyenlerin ise  merkezi bir ortamda olması nedeniyle yine gönül rahatlığıyla kalabileceği modern dizayn edilmiş  ve  oteli  ben  çok begendim  bu nedenle  sizlere de tavsiye etmek istiyorum.

Güzel bir kahvaltı  sonrası , otel tanıtımından sonra bol sohbetli  kahve ile sonlanan  bir  organizasyonunda sonuna vardık. Önceden tanışmış olduğum sevgili Serkan ve  Umit bey ‘ e davetleri için ayrıca  teşekkür  ederim. Ramada Encore Aırport  yetkilileri ve  tüm personellerine ilgilerinden ötürü   ayrıca teşekkür ederim.

Başka bir organizasyonda  buluşmak üzere  ,

LEZZET TRAMVAYI  

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayi ile Başlar 

RAMADA ENCORE AIPORT Otele Ulaşım için

Adres : Beşyol Mah. Birlik Cad. No:10
Sefakoy – Kucukcekmece
Istanbul / Turkey

Tel.: +90 212 540 06 91 pbx

Fax: +90 212 540 06 97

Email: info@ramadaencoreairport.com

http://www.ramadaencoreairport.com.tr/

İnstagram @airportramada

Son olarak  Ramada Encore Airport Otel ‘ de  kahvaltıdan  bir görüntü . Blogcanlar ile  fotoğrafımızı yayınlamadan olmaz  değil mi ?

23

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here