LEZZET TRAMVAYI Shangri-La Bosphorus ‘ da Blog yazarları ile 5 çayında idi .

0
97

Geçen Cuma günü  Sevgili  www.bugungiysem.com Blog yazarı  Zehra’nın davetlisi olarak  Shangri-La Bosphorus, Istanbul  otelinde 5 çayındaydık 🙂

Sizlere biriaz otelden bahsetmek istiyorum .

Hon Kong’ ta merkezi bulunan bu otelin  bir tarafında    Dolmabahçe Sarayı , diğer bir tarafında ise   İstanbul Deniz Müzesi   bulunmakta.  Ortaköy’e kadar uzanan  eşsiz Boğaz manzarasına sahip   en geniş odalarına da sahip olduğunu belirtmek isterim.Otel girişinde Asya kültürünün  zarif dokunuşu ve   ve hizmetleriyle   müşterilerini  memnun ederek  konaklama sektörüne farklı bir  boyut  kazandıran   otelde  ,   sıcak  ve samimi bir hava  esintileri ile karşılaşmanız   olağan.

 İstanbul’un en güzel manzarasına sahip otelde 17 suit  olmakla birlikte   186 oda mevcut. Mimar  Charles Robertson özellikle   otelde Asya dokunuşunu   sade bir şekilde çalışarak  rahatlık ve modernliği bir arada   buluşturmuş. Odalarda ise teknolojiye hakimlik ön planda. İlk odaya gittiğiniz anda hoşgeldiniz çayı ile meyve ikramları   ile şımartılıyorsunuz. Odada ürünler Bulgari  marka olduğu gibi   banyolarda yerden ısıtma   hakimiyetini koruyor.

Shangri-La Bosphorus , Dünya mutfaklarının seçkin tatlıların yer aldığı  menüsü ile  lezzet tutkunları veya gurmelerin   vazgeçilmezi  olmaya aday bir otel. Executive Fransız Şefimiz Cyril Arrouard  ve Endonezyalı ve Japon şeflerinin hazırlamış olduğu muhteşem Güneydoğu Asya mutfağından sunacakları spesiyalleri ise cabası. Brunch ta sınırsızca yiyebileceğiniz istakozlu brunch  bulunmakta   fiyatı ise 150 lira civarında.Akşamları  Ala carte seçenekleri de mevcut.

Birazda 5 Çayından bahsetmek istiyorum. Geçen Cuma   dediğim gibi  15 blog yazarı Shangri-La Bosphorus ‘ ta 5 çayında buluştuk. Bu buluşmada  Çin ve Kanton mutfağının  çaylarının senfonosi eşliğinde   sohbetlere devam ettik. Shangri -La Bosphorus Restaurant Müdüresi  Sinem Kardeniz hanım efendi  ,  biz blog yazarlarına  çaylar hakkında bilgi verdi. Otelde Çin’den gelen çaylardan  ikram etti aynı zamanda   Çin’de 101 çeşit çay olduğundan bahsetti .

Ayrıca Digital Marketing Müdürü Anıl Öztürk   ise  otel hakkında  güzel bilgiler verdi.    Çayımızı ve pastalarımızı yerken arka fondan Lir ve yan  Flüt ikilisinin   çıkarmış olduğu  güzel müziğe ve  lezzetli pastalara   söyleyecek laf yok 🙂  Herşey o kadar güzeldi  ki saatin   ilerlediğini bile farkına varamadık.

Keyifler  yerindeydi.   

İşte bir güzel etkinliğinde  sonuna geldik.   Bu  etkinlik daveti için sevgili Zehra ‘ya teşekkür ederim.

Bir dahaki etkinliklerde görüşmek üzere 🙂

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yol Lezzet Tramvayı ile Başlar 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here