Mekan ve Etkinlikler

0
400

Evet  şu sıralar okulların açılmasıyla  birlikte  çocuklu ailelerin  gidebileceği  mekanlardan  belli başlı  1 – 2 tane yerden kısaca bahsetmeye çalışacağım.

Şu dönemler benim sürekli yaptığım etkinliklerde ,  kızımın doğmasıyla farklı bir boyuta ulaştı. Çocuklu ailelerin takılabileceği mekanlar ve kızımın etkinlikleri tamamen bir anne ve baba etkinliği olmasına sebep oldu. Bu durum kızım ve arkadaşları ve ailesi etrafında etkinliklere katıldığımız için kendi çevremizi istemiyerek te olsa ihmal ettiğimiz de bir gerçek .

Neler mi yapıyoruz ? Yaz dönemi boyunca mümkün olduğu sürelerce denize girmeye olmadığında da ise havuza girmeye çalıştık. Tabi bu süre boyunca da havuz ve deniz arkadaşlarımız ve onlarla etkinliklerde bulunmaya çalıştık. Mesela parka gitmek , akşam yemeği veya öğle yemeği .Çocuklar bu tarz etkinliklerde bulunurken çocuklu anne babalar ile birlikte yemek keyfi veya kahve keyfi yapıyorduk.Kahve Keyfini ise Göztepe Kahve Dünyasında  gerçekleştirmeye çalıştık . Kışın ise tabi kızım olduğu için Kadıköy belediyesinin Çocuk merkezi nde gerçekleşen bale kursumuz vardı ve bale kursuna giderken bale deki veliler ile birlikte buluşuyorduk.

Mekan olarak İstanbul ‘ da sürekli takıldığımız mekanlar ise şu sıralar Koşuyolu’ndaki Ceviz ağacı Restaurant .Ceviz ağacı hem çocuklar için etkinlik alanı olmakla birlikte ailelerin ve arkadaş sohbetlerinin yapılacabileceği ve lezzetli pastalarıyla rahat ve comforlu bir mekan diyebiliriz. Park olarak Göztepe parkını örnek verebiliriz.

Sevgiler

Lezzet Tramvayi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here