Lezzet ve Kariyer üzerine Şeref Keser İle Röportajımız

0
698

Bilgi işlem sektöründe çalışan birisi olarak   www.lezzettramvayi.com  sitemizde  mesleklerinde başarılı olan  ve bu kişilerin yemekler ile olan ilgisini anlatan röportaj  yapmaya karar verdik.

 Kariyere giden Yol Lezzet Tramvayi.com  ‘dan geçer  dedikten sonra  İlk röportajımızı Tekstil  Firmasında çalışan Bilgi İşlem Direktörü  Şeref  Keser İle yapıyoruz.

 Bilgi İşlem Direktörü  Şeref  Keser   ile yaptığımız verimli bilgiler  içeren   bu ilk röportajımızı sizler ile paylaşıyoruz .

 Kendinizden bahseder misiniz  ?

11/8/1967 İstanbul doğdum.  1988-1992 Yıldız Teknik Üniversitesi  Matematik  Lisans mezunuyum.  Keser ailesinin 3 numarasıyım. Benden büyük Abim, ablam ve bir küçük kız kardeşim var. 1994 senesinin 30.Ağustos unda evliliğe ilk adımı attık. Bu evlilikten biri 17 yaşında diğeri 7 yaşında 2 prensesim var.  Genelde ailemle vakit geçirmeyi severim. Büyük kızımla değil de daha çok küçük kızımlayım. Malum kızlar büyüdükçe babaları ile arası açılıyor. Eşim ilkokul öğretmeni ve küçük kızımızın da öğretmeni aynı zamanda. Mutlu bir aileyiz. İşime aşığımdır ve kişisel gelişime çok önem veririm. İleri görüşlü olmak ve geleceğe yatırım yapmak anlamında her türlü teknolojik veriyi değerlendiririm. Futbol oynama ve yüzmeyi severim. Satranç oynarım. Hayatımın her adımı da oradaki hamleler gibidir.Benim için çok düşünür az hamle yaparım genellikle. Etrafıma faydalı bir insan olmak için elimden geleni yaparım ve etrafımdaki kişilere de böyle olmaları gerekliliği ile ilgili sürekli konuşmalarda bulunurum.

Mesleğiniz  nedir ?

Tekstil  Firmasında Bilgi İşlem Direktörü olarak çalışmaktayım.

 Bilgisayar ile  tanışmanız ne zaman oldu  ? Bu mesleği seçmenizdeki amacınız neydi ? Kaç senedir bu sektörde çalışıyorsunuz ?

1988 de üniversiteye girer girmez. XT PC ler vardı daha çok yeni ülkemize girmişlerdi. 1 adet alıp onunla birlikte büyüdüm.  İleride bilgisayarların insanların bir parçası olacağı öngörümdü ve çok seviyordum. Üniversitenin 2. Yılından itibaren ele alırsak 24 sene olmuş.

Meslek ile   ilgili iş deneyimlerinizden kısaca bahseder misiniz ?

Bir firmanın bilişim teknolojileri ile ilgili yapılması gereken her şey den sorumlu kişiyim. Bu zaman kadar birçok projeye imza attık ekibimle birlikte. İşletim sistemleri, internet, ERP, İş zekası, Bulut, mobilite, felaket yönetimi, yazılım kiralama, dış kaynak, sanallaştırma, tümleşik sistemler, WAN, LAN, voip gibi. Trend olarak ne varsa teknolojide takip edip uygulamaktan ve ilk olmaktan şirketim adına gurur duyarız.

Hobileriniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz  ?  Ne tür müzik dinlemekten hoşlanırsınız  ?

Sinema, tiyatro, yüzme, satranç ve ailem. Her türlü kulağa hoş gelen müziği dinlerim ayırt etmem.

Mesleğinizde  yapmak istedikleriniz ?

Şu anda en fazla yapmak istediğim mobilite ve bulut alt yapısı ile çalışanlarımızı home Office olarak evlerinde yada nerede oldukları önemli değil her yerden çalışabiliyor olmalarını sağlamak %80 bu proje çalışıyor ama yönetimin desteği ile umarım bunu somut olarak da kullanırız.

Yemeklerden  konuşmak gerekirse  yemek yapmak  ile aranız nasıldır  ?

Yemeği sevme ve yeme konusunda problemim yok.  Ama iş yapmaya gelince hiç anlamam yumurta kırmadan öte geçemem.

Eşinizin  yapmış olduğu yemekler hakkında   kısaca bilgi vermek ister misiniz  ?

Eşim her türlü yemeği gerçekten çok güzel yapar.  Dolması, kısırı, çorbası her çeşit, ayran aşı özellikle etli etsiz ben severek takip ediyorum  ve yiyorum. Bu vesile ile  bizlere bu güzel yemekleri hergün pişirip önümüze koyduğu için eşime çok teşekkür ediyorum.

  www.lezzettramvayi.com  sitesini  duydunuz mu  ?

Evet.Eşime de önerdim kendiside  yemek sitesini  takip ediyor ve beğeniyor. Yemek sitesinden  birkaç yemek de yapmışlığı var hatta. Umarım sizinle de karşılıklı görüşmek nasip olur kendisine.

En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

 Çocuklarla ilgili bir hedefim var. Çocukların oyun alanları ile ilgili çok lüx sitelerde bile olsa oyun alanları dar, el işleri vs gibi enerjilerini  ve gelişimlerini arttıracak düzeyde çalışacak bir yerleri yok maalesef. Olur da çok param olursa bununla ilgili Türkiyemizin her tarafına Disneyland türü büyük oyun alanları yaptıracağım parasız girişi olan ve tüm çocukların güvenli bir şekilde zamanını geçirebileceği. Çünkü onlar bizim her şeyimiz ve geleceğimiz en önemlisi.

 Eklemek istedikleriniz  ?

Ellerinize sağlık önce yemekler için. Bir şeyler yapıp paylaştığınız ve buna zaman ayırdığınız için. Bu zaman da bir şeyleri yapıyor ve paylaşıyor olmak çok önemli. Siz ve sizin gibilerin çoğalması ümidi ile. Bu Lezzet Tramvayi’na katıldığım için çok şanslıyım.Sağlıcakla kalın.

Vermiş olduğunuz bu bilgiler ve bu röportajı   bizimle yaptığınız için   Lezzettramvayi.com ekibi olarak   size çok teşekkür ederiz .

LezzetTramvayi

Lezzet Yolculuğu Lezzet Tramvayi ile başlar

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here