Kız Kulesi

0
1066

Mekan Önerilerine devam diyerek bu hafta Üsküdar’ da bulunan Kız Kulesi nden bahsedeceğim.

Geçen hafta kızım   Kız Kulesi  ‘ ne  okulda  arkadaşları arasında tek gitmeyen  olduğunu , herkesin dedesiyle gittiğini söyleyince ertesi hafta ,  dedesi ve kızım ile birlikte   kendimizi Kız kulesi’nde buluverdik.

Üsküdar Salacak sahilinden  motorla  Kız kulesine  tekne ile ulaşım sağlanıyor.Biz gittiğimizde hava biraz bulutluydu ve  Kız kulesi ‘nde Japonlardan başka Türk olarak biz vardık. Kız kulesi’ ne turistler tarafından  ilginin çok olduğunu bu şekilde anlamış olduk.   Tekne Fiyatları Yetişkin 20 Öğrenci 10 lira . Seneler önce Kız Kulesi’ ne gittiğimizde müze yoktu.  Müzeye girişte ise  Osmanlı dönemine ait   giysiler ile  fotoğraf çekme alanı  yapılmış. Fotoğraf çekilmeden müzeye giriş yapılamıyor. 🙂 Fotoğraf çekim ise 20 lira .Üst kata çıktığımızda ise  Kız Kulesi ‘nin tarihçesini anlatan efektli resimler yapılmış ve gerçekten güzel olmuş. Üst katta macun şekeri satılmakta   1 tanesi 5 lira .

Daha detaylı bilgiye sahip olmak için  Kızkulesi  linkine giriş yaptığınızda Kız Kulesi hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz .Müze gezildikten sonra restaurant bölümüne indiğimizde çay ve kekimizi yedikten sonra tekne ile karşıya geçip evimizin yolunu tuttuk.

Turistlerin çok ilgi gösterdiği bu muhteşem manzaralı yere tarihimize sahip  çıkalım düşüncesiyle Üsküdar ‘a uğradığınız zaman Kız Kulesi’ ne uğramayı ihmal etmeyin derim.

Adres  : Kızkulesi Salacak Mevkii Üsküdar / , Türkiye

Tel        :  +90 (0216) 342 4747

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here