Jurassic Land

0
260

 

Bayrampaşa Forum Avm ‘de bulunan JurassicLand ‘ın davetiyle , sömestr  tatilini fırsat bilip  ipek kızım ve Alanya’dan  gelen kuzeni  Efe ‘ miz   ile birlikte  Dinazor dünyasını  gezmeye   gittik. Gittiğimize değdi neden mi  ?  o kadar güzel  bir  alanda yapılmış  ki,  bir büyük olarak hayran kaldım. Kendi adıma söylemek gerekirse, Dinazorlar hakkında bilmediğim   o kadar  bilgi varmış ki  büyük bir zevk ile  dinleyerek öğrendim.

Jurassic Land hakkında    sizlerle kısaca bir paylaşım yapmaya çalışacağım.

Jurassic Land Bayrampaşa ‘da 10.000 metrekarelik  büyük bir alanına kurulmuş  ve 70 dinazorun hareketli maketleri yer almakta. Türkiye ‘nin en büyük  4 Boyutlu 6 Efektli sinemasında gösterilen sinema ile hem eğleniyorsunuz  hemde  öğrenebilme şansına sahipsiniz. Ayrıca Bilim merkezleri ve Labarotuvarları mevcut. Jura Teras kafesi ve çocukların ilgisini çeken alışveriş mekanı  bulunmakta. Çocukların için doğum  günü  parti evi ve  dinazor yumurtalarını boyama yapacağı atölyelerde bulunmakta.

Belli saatlerde gerçekleşen  bir sunum ile müze gezimize başladık. Dinazorları anlatan  bir belgesel  seyredip,  dans üzerine küçük bir show  ve çocuk etkinliği ile  bitirdik.Sonramı Rehber eşliğinde ,müzeyi gezmeye başladık. İlk durağımız  ; Bilim Merkezi idi. Bilim merkezi 5 e ayrılmak

Kuluçka Ünitesi  ; Yumurtadan yeni çıkan  bebek dinazorların kuluçka süresinin saglıklı olması için yapılan ortam

Veteriner Ünitesi  ; Dinazorların tedavi süreçlerinin anlatıldığı bölüm.

Uysal Dinazor Ünitesi ; Uysal Dinazorların bulunduğu bölüm 

Vahşi Dinazor Ünitesi  ; Vahşi Dinazorların bulunduğu bölüm 

Müze  o kadar  güzel ve büyüktü ki   ve yazacak o kadar şey var ki ,   4 boyutlu sineması bile vardı

Diyorum ya yazmakla bitmez  diye  bu nedenle  kısa  kesiyorum. ve sizleri bu muhteşem yeri  gezmenizi öneriyorum. Çocuklar ve ben inanılmaz zevk aldım. Ayrıca Davetleri  için Jurassic Land   ekibine ve tüm  personeline  teşekkür ederim.

Hafta sonu  ailece bir müze ziyareti yapmak isterseniz, Dinazor müzesini  gerçekten tavsiye edebilirim. İyi ki gitmişim diye söyleyeceksiniz. Emin olun 🙂 Ayrıca doğum günü   organizasyonlarını da yapabileceğiniz süper bir mekan  Adres ve  iletişim  bilgilerine  JurassicLand  linkini  tıklayarak ulaşabilirsiniz .

Jurassic Land Ziyaret Saatleri  

Sabah 10:00 da açılan  müze  akşam 22:00 a açık  olduğundan ziyaret etmeniz mümkün.

Yorucu fakat güzel bilgiler edinerek , Bir gezinin de sonuna  geldik .

Başka mekan tanıtımlarımda  buluşmak üzere ,

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yol Lezzet Tramvayı İle Başlar  

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here