Viyaland Tema Park İstanbul Ziyaretimiz

6
607

Küçüklüğümde , annem ve babam bizi  lunaparka götürse diye hep  bir beklenti  içindeydim.Şimdi  kendi çocuğumunda bu iç dünyasındaki heyecanı   dindirmemek için  çeşitli aktivitelere   ailece katılmaya çalışıyoruz.Lunaparkın en büyüğünün de Paris ve Amerika ‘da olduğunu da bilmeyen yoktur . Türkiye’de 2013 yılında açılan ve  büyüklük açısından Paris ve  ABD de bulunan Disneyland’a benzerliği olan , bu  devasal Vialand Tema park hakkında düşüncelerimi   size   anlatmaya çalışacağım.

Vialand  maceramız  , @Vialandİstanbul  ‘dan  gelen davet  ile başladı. Sonra mı ?  kendimizi , Geçen Pazar ,  İstanbul ‘da  bulunan  en eğlenceli   tema parkında buluverdik.  @Vialandİstanbul Saat 11:00 de  açıldığı  için , ailece sabah erkenden yola düştük. İlk açılışta   giriş yaptığımız için    fazla kalabalık değildi.

26 Mayıs 2013 te açılan Vialand İstanbul , hemde tema parkı hem Avm ile birleştiren ilk alışveriş merkezi niteliğinde olup , otel ,gösteri merkezleride yer almakta .Vialand ,  Yaz aylarında Gösteri merkezinde  çeşitli  konserler veriliyor. Firma ise ; Gürsoy Grup ve GYO ortaklığında.

110 bin metrekareli alana kurulu olan Viyaland , her yaş grubuna  hitap etmekte olup , Tema parkı adı altında değişik eğlence üniteleri  mevcut.

Vialand ‘a   ilk girişte küçük  çocukların zevkle bineceği  Atlı Karınca ile karşılaşıyorsunuz. Yetikinlerde binebiliyor.Biz ailece  bindik ama  tek eksiğimiz  foto çektirmeyi unuttuk :)Atlı karıncayı geçince Sol tarafta Minik Kaşifler adı altında  eğlence ünitesi  bulunuyor. 160 metre uzunuluğunda kanalda   dünya ülkeleri   hakkında hem bilgileniyorsunuz hemde  çizgi film karakterleri  ile karşılamanız mümkün.

Girişte  sağ tarafta ise , devasal Nefes Kesen  ünitesini   görmeden olmaz. İlk  olarak 3 saniyede 110 km hıza çıkan ve dünyanın en iyi dördüncü Roller Coaster Nefes Kesen ünitesinde  heyecanı yaşamak  ve eğlencenin doruğunda  olmak istiyorsanız kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Viyaland  alanı o kadar geniş  ki  ,   yola devam ettiğimizde  küçük çocuklar için    çok güzel bir alan yapılmış . Alanın içinde çarpışan otolardan tutunda  trene kadar  herşey mevcut. Benim en çok hoşuma giden  de  rengarenk  küçük evler şirinlerin evi oldu. 🙂

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı cocuk.jpg

Adalet Kulesi de  asansör mantığında 12 kişilik  olup  yerden 50 metre yüksekliğe  çıkartan bir ünite. Sonrası mı ? kalbi olan veya  panik atak olanların binmemesi gereken bu muhteşem  adrenalin  zıplatan bu üniteye  ben binemedim. Ama çocukları   bindirdim.  Bu eğlence unitelerin amacının heyecanlanma olduğunu da hatırlatmak isterim.

Viyaland  ‘ da   Fatih ‘in Ruyası ünitesi, İstanbul ‘un fethini   o kadar güzel anlatmış ki ,kendinizi   fetih  zamanında hissediyorsunuz. Fatih ‘in  rüyası , robotlar eşliğinde  ve efektler ile birleşince güzel bir ambians  ortaya çıktı. Ailece tekneler eşliğinde surların arasından geçerek , İstanbul ‘un fethi görsel showlar ile  anlatılıyor.

Evet çocukların  küçük yaştan beri vazgeçemediği diğer eğlence ünite ise Saray Salıncağı. Küçük yaştan  beri çocukları salıncakta sallansın diye   hep  parklara götürdüğümüz  doğrudur. İşte Viyaland    eğlence sistemini kurarken çocuklar için  salıncağıda unutmamış.Bir özelliğide küçük çocuklar anne ,babalarıyla da binebiliyor özelliğinin olması.

Ve benim en çok hoşuma giden  ünite Çılgın Nehir . 10 kişilik   botlarda   kanalda  çarparak giderken birden üzeriniz tamamen su oluyor ve ıslanıyorsunuz. Hem serinlemek hemde   adrenalin   için   kesinlikle kaçırılmayacak fırsat.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı rafting.jpg

ve 15 metreden  aşağıya birden   kayıkla  atlamak istiyorsanız Vikinglere kesinlikle binmelisiniz. Adrenalin tavanda  🙂

Vialandı  görmek isteyenler için   Lezzet Tramvayı You Tube kanalımdan  izleyebilirsiniz.

Biz Vialand Tema Park ta, çoğu  eğlence ünitelerine giriş yaptık diyebilirim. Tabi  sayfaya yazmakla bitmeyeceğinden Belli başlı   eğlence ünitelerini size   açıklamaya çalıştım. Deli dolu , eğlenceye doyamayacağımız bir  gününde    sonuna gelip , akşam yemeği  yemek üzere Vialand Alışveriş Merkezine yol aldık. Eğlence bitiminde  çocuklar mutlu ,  @Gurmes2015 ile bendeniz yani @LezzetTramvayi , çocukların mutluluğunu görünce  yorulmayı unuttuk.

Eğlenmek herkesin hakkı  bu nedenle   okullar  açılmadan  ve havalar  çok soğuk olmadan, Vialand’a  gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Tabi bu sırada, Saat 11:00 -21:00 arası açık olan Vialand ‘ a  ulaşım   ve fiyatları  hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Vialand linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada  Lezzet Tramvayı  hesabını  takibe  almanızı   önerirken , 🙂 Başka mekan tanıtımlarımda  buluşmak üzere  ;

VIALAND ADRES : 

Yeşil Pınar   Mahallesi

Şehit  Metin Kaya  Sok. No :11

34065 Eyüp / İstanbul

Tel :0212 600 01 00

Fax : 0212 600 01 28

LEZZET TRAMVAYI  SOSYAL MEDYA 

www.lezzettramvayi.com

www.facebook.com/LezzetTramvayı

www.instagram.com/ LezzetTramvayı

www.twitter.com/LezzetTramvayı

www.plusgoogle.com/LezzetTramvayı

www.pinterest.com/LezzetTramvayı

Sevgiyle Kalın 

Lezzet Tramvayı  

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar  

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here