Ankara ‘ da Zeytinyağı Duyusal Analiz (Tadım) Eğitimine katıldım

0
96

Merhaba ,

Neden böyle bir eğitim diyenler için   ilk olarak bu cümle ile başlamak istiyorum. 🙂

20 senelik  bilişim tecrübesi sonrası , gıda sektöründe hobi olarak başladığım Yemek Blog  Yazarlığına  başlamadan önce sadece yemek yapmak veya mekan gezmekten ziyade farklı şeyler yapma isteği vardı. Blog yazarlığını, işe  dönüştürmeye karar verdikten sonra,  ve son 2 senedir  zeytinyağı işine merak saldığım için ,   yavaş ve emin adımlar  ile   bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu  düşünmekteyim.

Ayrıca ;

Geçen sene kendimce  farkettiğim ayrı bir şeyden bahsetmek istiyorum . Bir insan bir iş veya hobi  ile  uğraşıyorsa o iş veya hobi insana bence  bir şeyler katmalı .ve sürekli  o iş  ile uğraşıpta  o kişiye değer katmıyorsa , kısır döngü halinde   gidip gelmekten başka bir şey  olmadığını, yoksa anlamsız bir şekilde   o yola süreklenerek gittiğini, insanın  bunu farketmesi ve buna dur demesi gerektiğini  düşünüyorum.

İşte bu düşünceler doğrultusunda , Zeytinyağı hakkında  bildiklerime  dahada   bilgi katmak için sürekli  araştırma geliştirme yapmaktaydım.ve son bir senedir   takipçisi olduğum Serdar Bey ‘in sonunda vermiş olduğu Eğitime   katılmak için hızlı bir  şekilde karar vererek Ankara ‘ ya  gittim. Sabah 9:00 da başlayan   Zeytinyağı Duyusal Tadım Eğitimi , Serdar  bey ‘in  anlatımı  ile o kadar güzel bilgiler edindim ki  🙂

Evet bu  eğitimde neler  öğrendim. Kısaca bahsetmek gerekirse ;  fotoğraflar  ve video lar ile  sunumlar yapılarak zeytin fidanı dikiminden , zeytin meyvesi oluşumuna kadar ve Zeytinyağı üretimi hakkında    çok güzel  bilgiler aldım.

Ve benim için en önemli olanı ise , ayrıca  merakla beklediğim  kusurlu ve kusursuz   zeytinyağlarının  tadımları uygulamalı olarak   nasıl yapılır   bölümü  idi:) Bu eğitim sayesinde  ; eksik olan bilgilerime  yeni bilgiler eklenmesi ve birbirinden değerli  kişiler ile tanışmamdı:)

Tadım eğitiminin  , Akşam 17 :00 ‘ de  bitmesiyle,mutlu bir şekilde ,Sertifikalarımız dağıtıldı.işte bir etkinlik sonuna  yine gelmiş olduk. Velhasıl bir hafta sonu da hızlı bir karar  ile  güzel bilgilendirici  bir eğitimle  mutlu bir şekilde bitti . Gece tekrar İstanbul ‘a  tekrar dönüş yaptım 🙂 Eğitime katılan arkadaşlar ile başka bir eğitimlerde buluşmak üzere vedalaştık.

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

Lezzete Giden Yol LEZZET TRAMVAYI ile başlar  

 

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here