Armut.Com ile Röportajımız

0
435

Şirket isminizin hikayesi nedir?

Armut piş, ağzıma düş deyimimizin kolaylığı anlatışından yola çıktık. Biz de hizmet almayı bu kadar kolay hale getirdiğimizi vurgulamak istedik. Ayrıca işimizi çok severek ve eğlenerek yapıyoruz. O yüzden markanın adının bizi anlatmasını, eğlenceli olmasını istedik. Sloganımız da Hizmet Piş, Ağzıma Düş olunca duyunca anlıyorsunuz ki bu markada kolaylık ve gençlik var 🙂

Armut.com çalışanların profili hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Daha önce 15 farklı ülkede yaşamış, 7 farklı dil konuşan, yaş ortalaması 27 olan genç ve dinamik bir ekibimiz var.

Şirket olarak verdiğiniz hizmetler hakkında kısaca bahseder misiniz ?

Armut.com olarak yaklaşık 300 bin hizmet verenimiz ile her ay 180 binden fazla talebe cevap veriyoruz. Sistemimizde ev temizliğinden palyaçoya, düğün organizasyondan piyano özel dersine kadar çok geniş bir yelpazede 2 binden fazla kategoride hizmet bulunuyor. Temizlik, Tadilat, Nakliye, Montaj, Özel Ders, Sağlık ve Düğün ana başlıkları altında her ay binlerce kullanıcımızın kaliteli hizmet almasını; işlerini kolayca ve zamandan tasarruf ederek halletmesini sağlıyoruz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı armut3.png

Şirket olarak verdiğiniz hizmetlerden en çok hangi hizmet talep görüyor ?

Tadilat, ev temizliği ve nakliyenin en popüler kategorilerimiz olduğunu söyleyebiliriz.

Verilen Hizmetlerden Olumsuz konularla ilgili çalışmalarınız nasıl oluyor ?

%98 ile müşteri memnuniyeti çok yüksek bir şirketiz. Kullanıcılarımıza kaliteli ve güvenilir bir hizmet pazar yeri deneyimi sunmak için çok titiz bir şekilde çalışıyoruz. Bunun karşılığını da müşteri memnuniyeti en yüksek şirketlerden biri olarak alıyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak en hızlı şekilde çözüm üretiyoruz. Zaten armut.com/garanti adresinde detayları bulunan garantimiz maddi hasara karşı kullanıcılarımızı koruyor.

Sizin verdiğiniz hizmetler gibi hizmet veren rakipleriniz var mı ?

Armut.com olarak Türkiye’nin lider hizmet pazar yeriyiz. Bizim amacımız aslında tüketici davranışını değiştirmeye çalışmak. Daha önce eşe dosta sorarak, referans arayarak bulduğumuz ustaları, eğitmenleri artık internet ortamında yorumlarına bakarak, oturduğumuz yerden dakikalar

içinde kolayca bulmaya alıştırmak istiyoruz. Bu yüzden aslında daha fazla insanın hayatını kolaylaştırmak için kendimizle yarışıyoruz.

Armut.com ‘ un çalışma sistemi hakkında kısaca bilgi verir misiniz ? 

Armut.com‘da 2 farklı çalışma sistemi var. Anında Rezervasyon ve Teklif. Ev temizliği, nakliye ve masaj kategorilerinde kullanıcılarımız alacakları hizmet için anında rezervasyon yaparak ödemelerini bizim üzerimizden gerçekleştiriyorlar. Biz de onlara sistemdeki en uyumlu hizmet verenimizi istedikleri gün ve saatte yönlendiriyoruz.

Teklif modelimizdeyse hizmet almak isteyen kullanıcılarımız hizmetin detaylarını girdikten sonra kategoride eşleşen hizmet verenlerden 4 teklif toplanıyor. Kullanıcılarımız bu 4 teklif arasından kendilerine en uygun olanını hizmet verenlerimiz le de konuştuktan sonra sistem üzerinden Armut Garantisi kapsamında seçiyorlar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı armut1.jpg

Armut.com da verilen hizmetleri neye göre belirliyorsunuz ?

Armut.com’da işlerinin uzmanları profillerini oluşturuyorlar. Birçok farklı güvenlik kontrolünden geçtikten sonra iş fırsatlarına ulaşıyorlar. Aldıkları iyi yorum ve puanlar sayesinde iş kazanımlarını ve müşteri sayılarını artırıyorlar.

Lezzet Tramvayı blogunu nasıl buluyorsunuz ?

Severek takip ediyoruz:) Özellikle sık güncellenen içerikleriyle dolu dolu bir blog.

Son dönemlerde Sosyal Medya trendi hakkında düşünceleriniz nedir ?

Sosyal medya doğru kullanıldığında çok güçlü bir mecra. Biz özellikle blogumuz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden takipçilerimize yararlı ve ilham veren içerikler üretmeye dikkat ediyoruz.

Şirket olarak hedefleriniz ve projeleriniz hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz ?

Şirket olarak önümüzde bir yurt dışı büyümesi süreci var. Homerun markasıyla şu anda Amerika, İngiltere, Romanya, Mısır ve Suudi Arabistan’da hizmet veriyoruz. Romanya’da lider konumuna geldik bile. Bu başarımızı bölgesel bir liderliğe çevirmek istiyoruz.

Röportaj  için teşekkürler

Lezzet Tramvayı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here